LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aproape a trecut vacanta , nu mai e nimeni p'aici , nici o plimbare nimic ?
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • Vin si eu cu cateva poze de la Campingul GPM, din luna august.
      Attached Files

      Comment


      • @Lukas: cum se intelege loganul cu motor de 1.4 cu rulota? (si ce greutate are rulota ta)...nu de alta da' imi cam fac vise
        Ratacit in spatiu...

        Comment


        • ma bate si pe mine gandul sa-mi cumpar rulota; buna intrebarea de mai sus

          Comment


          • Eu unul recomand remapare pt. motoarele de 1.4 mai ales pt. cei care vor sa-si achizitioneze o rulota... din cate stiu colegul "petroman" are facuta remaparea :-)
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

            Comment


            • @ tzopescu, rulota mea are 712 kg goala cu 1000 kg maxim admis si Loganul de 1,4 MPI s-a descurcat onorabil pana acum, atat la mare cat si la munte (trag cu el de 3 ani).Binenteles, nu trebuie exagerat, nu trebuie sa te compari cu cu cei ce au 150 - 160 cp diesel, dar ajungi acolo unde ajung si ei, doar cu o oarecare intarziere (daca te raportezi la costurile pe care le au ei la masini si la intretinerea lor vezi ca merita sa ajungi un pic mai tarziu).

              @ cat_alex52, din discutiile de pana acum de pe forum, vezi ca la remaparea motorului de 1,4 MPI castigi maxim 6 cp, nesemnificativi in tractatul rulotei, deci eu zic ca nu merita efortul.

              Comment


              • @Lukas-in perioada 01-06 august am fost si eu in camping gpm,am fost campat in capatul aleei care ducea la dusuri(pe partea stinga,linga noi era doamna aceea cu masajul)
                Attached Files

                Comment


                • Noi am stat pe aceeasi alee, un pic mai jos, langa spalatorul de vase de pe dreapta.
                  Pozele puse sunt din aceasta perioada, pentru ca pare prea liber campingul?
                  Oricum raman la parerea ca GPM este cel mai bun camping de pe litoralul romanesc.

                  Comment


                  • Pozele sint facute la inceputul lui iulie 2010 tot in gpm,cele facute in august inca nu le-am descarcat din aparat(zilele astea o sa le pun),cu toate ca pretul este cel mai mare din campingurile de pe litoralul nostru,intradevar este cel mai bun camping,conditii bune,curatenie,mincarea la impinge tava buna si ieftina,plaja si apa curate,etc.

                    Comment


                    • @Danutz- Ma scuzi ca te urmaresc..Desi n-am rulota, mai urmaresc si eu ce scrieti voi astia care plecati cu casa-n spate
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • Primul an cu rulota ...

                        Salut !
                        Anul asta am iesit prima data cu rulota - un Beyerland 6038 - si este un pas inainte fata de cort.

                        Am fost o tura la mare, la 2 Mai, pe plaja... A fost super ! Noi (eu, sotia si fetita noastra de 9 ani) mergem de cativa ani in 2 mai, dupa ani buni de Vama (care din pacate s-a degradat), si ne-am simtit superb. Liniste, mare, nisip ...

                        Acum 3 saptamani am facut un tur pe traseul Bucuresti - Sighisoara - Sapanta MM - Cavnic - Tg. Mures - Bucuresti . Fain, doar ca prin tara, la munte, nu prea gasesti locuri de campare cu posibilitatea de curent.

                        Nu am generator la rulota inca si deocamdata mi-e greu fara curent.
                        Saptamana viitoare ne pregatim sa plecam pe la munte, dar inca nu stim incotro. Am vrea sa ne opprim pe marginea unui rau, inca nu ne-am decis.
                        Nici pe net nu gasesc multe informatii despre locuri amenajate de campare, din pacate.
                        Daca stie careva, ar fi bine sa le impartaseasca.
                        Revin dupa tura de la munte cu alte impresii...

                        Comment


                        • @dan.babanu-intra pe clubrv,pe forum,acolo gasesti campinguri din tara sau locuri de campare offcamping si multe alte sfaturi despre rulote.

                          Comment


                          • Si eu imi doresc o rulota, dar ce vreau eu mi se pare prea scump pentru 2-3 sau maxim 4 iesiri pe an.
                            Vreau o rulota de 3 persoane care sa fie dotata pe lanaga aragaz/ghiuveta/frigider si cu dus/WC iar o astfel de rulota costa in jur de 2000-3000 euro , cu toate ca mi as permite investitia eu cred ca nu se merita pentru 3 iesiri pe an ,iar de amortizat nu mai vorbesc.
                            In cazul in care pretul lor va mai scade poate voi deveni si eu rulotist

                            Comment


                            • baieti am si eu o intrebare, vreau sa-mi aduc o rulota din italia, aveti ideea cam cat ar costa tot balamucu cu inmatricularea?
                              sigpic

                              Comment


                              • cam 5-600 de euru rulota...mai vechiuta...cam 200 taxele de autostrazi...plus benzina dus intors,cam 400 de litri...cu ce mai cheltui pe drum,ce te mai costa cazarea,si inmatricularea aproximativ 100 de euro.Nu stiu daca iesi mai bine decit daca o iei din tara.Pe club rv gasesti rulote bune,inmatriculate si chiar inbunatatite de proprietarii romani.Oricum alegerea iti apartine.Ca sfat - iti recomand rulotele aduse din Anglia...sunt mai noi,mai dotate,si mai eftine - asta pentru ca eu n-am avut inspiratia la momentul respectiv. Numai bine !
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google