LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La așa mașină puteai să-ți iei un iaht mai ca lumea!

    Comment


    • Originally posted by petroman View Post
      sigur era mecanic?
      eu la el am schimbat si distributia si sunt foarte multumit...pina la urma si cei mai buni mai gresesc.Oricum,felicitari pentru locurile vizitate,si sper ca ne vom intilni vreodata pe traseu...abia astept un wikend liber sa o plimb din nou

      Comment


      • si mie mi-ar place sa ma intalnesc prin tara cu alti loganisti-rulotisti si am luat aminte am sa schimb iahtul (POZE CU INTERIORUL RULOTEI GASITI LA PAGINA 5 POSTURILE 92 SI 93)
        ---------------------------------------------
        captetele de bara si nici alta componenta mecanica inafara discului de ambreaj nu are aface cu ce tractezi secretul e sa o iei mai mosnegeste cu plecarile cat timp ai ceva agatat si nici discul nu te va lasa curand
        Last edited by petroman; 6 October 2010, 19:26.
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • Super pozele , dupa cum se vede te pricepi , mai ales cele cu masina singura arata bine in acel decor !
          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

          Comment


          • multam de aprecieri
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • Azi, MCV-ul meu a primit un carlig (e in portbagaj, deocamdata, dar saptamana viitoare va fi la locul lui). Maine ma duc sa vad o rulota (cred ca a 15-a, de cand le tot vad). Este vorba de un Hobby Prestige 425. Are un pat in care banuiesc ca incapem toti 3, baie cu toaleta fixa si cadita de dus, cort exterior, suport de biciclete. In rest... aragaz, frigider 12/220/gpl, truma. Din pozele pe care le-am vazut, este posibil sa fie... the one!. Masa maxima autorizata: 1100kg, ceea ce inseamna ca pot sa o agat si de Sandero, in caz de nevoie. An 1989. Maine seara pun si poze.
              P.S. Daca mai stie cineva vreo smecherie utila in cazul achizitionarii rulotei, please tell me (asa, pe ultima suta de metri). Treburile cu mirosuri si infiltratii le stiu.
              O zi buna si imi urez bafta

              Comment


              • Ma faceti invidios.Va felicit, si... cred ca ma molipsesc si eu de microbul asta. Frumos, dom'le, ... ce mai!
                Libertate, cat vezi cu ochii!
                Bani de rulota sa ai, ca restul ... vine...
                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                sigpic

                Comment


                • Cat despre bani, am ales un credit, cu toate ca aveam banii. Dar, dupa ce-mi luam rulota, era posibil sa nu mai pot face concediul mult-visat de la vara. Voi plati 175 de lei/luna timp de 10 ani, daca voi avea vreodata surplus de bani voi achita in avans (fara comision de rambursare anticipata). Nu stiu cum sunt altii, dar eu nu sunt in stare sa strang bani. Daca sunt obligat ii dau, asta e, nu se face gaura in cer pentru 175 de lei. Nici macar nu voi fuma mai putin. Si imi vor ramane bani si pentru panoul solar home-made care imi va asigura destula autonomie off-camping. Asta fara sa stie nevasta

                  Comment


                  • Atentie si la truma si la frigider(la frigider dupa 15-20 min ar trebui sa inghete mai ales in congelator),sa nu inceapa cu vrajeala ca nu are gaz in butelie,verifica sa mearga instalatia de apa,cortul sa aiba toate betele(indicat ar fi sa il montezi sa vezi sanu lipseasca ceva)geamurile sa se inchida etans,sa nu fie crapate altfel orice lucru reparat sau cumparat costaDaca nu gasesti intra pe ClubRV.ro la vinzari rv si vezi daca gasesti ceva care sa iti placa,sa ne tii si pe noi la curent!

                    Comment


                    • Am fost azi sa o vad. Veni, vidi, vici.
                      In concluzie:
                      -nu am detectat nici un fel de miros (nici macar de odorizante)
                      -Robinetaraia si pompele functioneaza
                      -luminile functioneaza
                      -aragazul functioneaza (exista si protectie in caz ca se stinge flacara)
                      -frigiderul functioneaza pe 220 si gaz. Pe 12V nu l-am putut testa, din lipsa de baterie. Il testez cand o iau.
                      -Exista si dus
                      -Rezervor de apa de 60l cu alimentare exterioara
                      -Truma e de fapt trumavent, merge fain
                      -Cupla antibalans
                      -Antena TV cu amplificator
                      -Toate geamurile se deschid, au plase de tantari si stor (daca nu vrei sa vada nimeni ce faci in rulota)
                      -Are in dotare butelie de GPL de 26l (autohtona).
                      -Are suport pentru 2 biciclete, asa ca trebuie sa-mi iau si bicicleta (juniorul are deja).
                      -WC fix cu golire prin exterior, cadita de dus
                      -Cort (pare intreg, peretii detasabili, suficiente bete si piroane)
                      -Inmatriculata, cand o voi lua va avea si revizia la zi.
                      -MTMA= 1000kg, nu 1100. Goala are vreo 800 kg.
                      -Podeaua nu se lasa, oricat am dansat eu pe ea (si ma apropii de 0,1T)
                      -Oglinzi suplimentare pentru masina
                      -Nu are baterie, dar nu-i bai, am eu una pe acasa. 150Ah.
                      She is the one! Mi-a placut de la prima vedere.

                      Comment


                      • sa o plimbati sanatosi si sa va bucurati de ea! cat a costat? ce marca este si ce an? "ucide-ne" cu ceva poze!
                        ubi concordia ibi victoria

                        Comment


                        • Inca n-a costat, ca n-am platit-o. Va fi 2250 euro. Este un Hobby Prestige 425 din 1989. Poze nu pot pune acum, ca sunt la un hotel cu o conexiune de net... vai mama ei. Dar urmeaza.

                          Comment


                          • rulota este cumva din Petrosani?
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment


                            • Da, o cunosti?
                              Attached Files
                              Last edited by silvester; 8 November 2010, 01:08.

                              Comment


                              • o stiu de pe forumul RV
                                ubi concordia ibi victoria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google