LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uitate neaparat si la aliniamentul rotilor din spatele rulotei de la vreo 5 m si din fata la fel sa nu stea vreo roata heghes(stramba) sa fi lovit puntea ca dupa aia ai sa faci drumul si cauciucul la astea nu se face unghiul de fuga e bine sa verifici sa stea drepte rotile sa nu fie inclinate....uitate pe dedesupt sa nu fie lovita si carpita ...chederele de iombinare ale peretilor exteriori cele ce merg pa canutl rulotei din fata in spate sa functioneze pistonul de franare.....din ce am vazut in poza din fata tias zice sa te uiti bine la imbinarea dintre cupola si panoplia fata de ce are urme vechi de scoci sa nu intre apa pe acolo se poate remedia cu silicon sanitar dar trage din pret nui da mai mult de 2000 de epuroi
    -----------------------------------

    -----------------------------------
    http://bucharestcity.olx.ro/rulota-h...e-iid-88019843 asta e 2000 de euro
    -----------------------------------

    -------------------------------------
    aci ai mai multe macar sa le compari cu ce ai vazut sau poate iti vin alte idei oricum daca te-ai acsat pe hobby e un lucru foarte bun


    -------------------------------------------------------------
    rulota hobby pentru a va starni acest hobby acest linc cred ca este cel mai complet in materie de rulote SH hobby
    This website is for sale! cybercampingcar.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, cybercampingcar.com has it all. We hope you find what you are searching for!
    Last edited by petroman; 9 November 2010, 01:14.
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • Urmele alea de pe cupola sunt de la un fel de scoci ornamental (trebuia sa fie ca pe lateral, doua dungi dar... nu mai e decat una).
      E chiar cea din primul link.
      Last edited by silvester; 9 November 2010, 06:59.

      Comment


      • ai luato ziii sau ai plecat deja in concediu cu ea
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • Inca nu. N-am apucat nici sa pun carligul la masina, tot in portbagaj este. Stau foarte rau cu timpul. Cam intr-o saptamana sper sa o iau.

          Comment


          • De ieri am carlig la masina! Azi urmeaza instalatia electrica. Prin jurul datei de 1 decembrie ma duc dupa rulota.

            Comment


            • Hai cu pozele, ca ne-ai facut curiosi.
              Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
              sigpic

              Comment


              • Azi m-am apucat de instalatia electrica. Problema mare a fost cu priza, care era dintr-un plastic cel putin dubios. A cedat psihic. Asa ca m-am dus prin magazinele auto, si am gasit priza+cupla metalica. 27 de lei. Maine ii fac proba pe o rulota, sa vad la ce am muncit azi.
                Attached Files

                Comment


                • Cum de-ai reusit sa spargi priza in halul ala?Daca treceai cu roata peste ea si nu o faceai asaCirligul si instalatia electrica sint luate de la reprezentanta sau de la magazinul din coltul blocului?(parca prea s-a facut in multe bucati priza)

                  Comment


                  • Carligul este luat de la o firma din Bucuresti. Priza.... daca vezi cat de subtire este plasticul, ma si mir ca a ajuns intreaga de la Bucuresti pana la mine.
                    La reprezentanta am gasit la "modicul pret" de 11 mil, cu montaj inclus. Asa ca am preferat varianta cu 3,3 mil

                    Comment


                    • Dupa prima iesire cu rulota verifica suruburile de fixare a cirligului,eu le-am gasit putin slabite,dupa ce le-am strins a 2-a oara n-au mai fost probleme cu ele.Un nene electrician m-ia tras de la bateria masinii un fir pina la priza(in locasul alocat luminii de ceata),de acolo nu stiu ce a mai facut,cert este ca am curent (12v)in rulota fara sa mai tin contactul pus la masina,dupa schema de la cirlig aveam 12 v in rulota daca era lumina de ceata aprinsa la masina(obligatoriu cu faza scurta si proiectoare aprinse)

                      Comment


                      • Chestia cu verificarea strangerii e scrisa prin instructiunile de utilizare ale produsului (parca dupa prima suta de km, daca nu ma insel). Oricum, avand in vedere patania altui impatimit al rulotismului, chiar am de gand sa-i fac un control cu lichide penetrante anual (nu radeti de mine). Am facut azi proba cu o rulota, functioneaza toate semnalizarile, luminile, etc. Oricum, pentru incarcarea bateriei si functionarea frigiderului am de gand sa-i trag un fir suplimentar. Cele existente au o sectiune care nu-mi inspira deloc incredere. Frigiderul ar trebui sa consume 8...9A. Deci voi monta un fir suplimentar si un releu care va opri alimentarea consumatorilor mari pe perioada cand nu functioneaza motorul.

                        Comment


                        • ''Deci voi monta un fir suplimentar si un releu care va opri alimentarea consumatorilor mari pe perioada cand nu functioneaza motorul.''
                          Si releul cum va fi actionat ?
                          Iar despre ce fire spui ca nu'ti inspira incredere, cele din instalatia masinii?
                          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                          Comment


                          • Releul va fi actionat de o tensiune care dispare cand iau contactul. De exemplu de la bricheta masinii.
                            Firele din instalatia masinii sunt cele care nu-mi inspira incredere.

                            Comment


                            • la prinderea carligului eu am pus piulite ca dublaj sa nu se mai desfaca si nam avut probleme(contrapiulite)
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • merg si saibele "grover"
                                ubi concordia ibi victoria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google