LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acum e liniste pe aici dar las sa dea calura sa vezi atunci pozeacum rulotele se odihnesc
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • Originally posted by adryanys View Post
      Buna treaba, felicitari !
      Cum ai simtit la drum spre casa, ai mai tractat rulota pana acum, ce motorizare ai la masina?
      A fost prima data cand am tractat rulota, pana la urma m-am obisnuit. Primul soc l-am avut in Defileul Jiului, unde zici ca a ingustat cineva drumul. La franare nu prea se cunoaste, franeaza fain rulota. O tractez cu un Logan MCV 1.6MPI, 90 CP. Se descurca onorabil.

      Comment


      • multi sunt speriati de numele de logan dar e o masina romaneasca facuta sa circule pe drumurile noastre si deasemenea nu are cai multi dar are muschi repet eu tractez rulota de 1300 kg fara probleme si nici nu ma astept sa am vreo problema poate o sai mai dau cate o cutie de spanac vara crburant bun si bice ne vedem la vara poate prin tara
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • In primul rand salut si un sincer La Multi Ani si la cat mai multe plimbari cu rulota pe 2011... De un an sunt si eu posesor de 2 rulote trase amandoua(bine inteles pe rand) dupa un logan de 1.6 sunt foarte multumit de consum si cum se comporta masina cu casa dupa ea.

          Comment


          • Salut !
            Am si eu o intrebare pentru petroman :
            Ce lungime si latime are rulota cea mare ( cu tot cu suportul de remorcare )
            Multumesc !
            Click! - http://www.youtube.com/watch?v=P9IGaLsK4s4

            Comment


            • asta este
              Kostenlose Kostenlose Anzeigen im Marktplatz stadt-info.net. Kostenlose Kleinanzeigen, Kostenlose Annoncen und Kostenlose Inserate, neu und gebraucht, kaufen und verkaufen ✅. Im Anzeigenmarkt stadt-info.net

              lungimea 6.880 mm
              latimea 2.300 mm
              inaltimea 2.190
              aici o gasesti la firma de vanzari lincul de jos (autohausul), iar lincul de sus este al proprietarului care a si vanduto cu 5 mii de epuroi

              http://www.elbe-caravan.de/gebrauchte-WW.htm postul 11 si dai traducere la acea pagina
              Last edited by petroman; 5 January 2011, 18:55.
              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

              Comment


              • salut toti loganistii si posesorii de rulote in scurt timp o sami postez si eu rulota si tot pe und am fost.

                Comment


                • aici am niste poze facute din cheile bicazului precizes ca sunt din piatra neamt.rulota nu este kiar cv de vis initial a fost luata pentru alte scopuri da merge si pentru un wekend la padure.este din 89 cu 3 4 locuri fara baie restu kam totul aragaz frigider kaldura 2 paturi dulapiaore etc. cu o greutate de 700 kg o am de 2 ani si am facut in jur de 40 de mii de km cu ea o sa va explic dupa de ce asa multi si unde.
                  Attached Files

                  Comment


                  • lucrez la o firma de ditributie in toata tara si banii care mi se dau prt cazari iam strans in timp scurt am luat o rulota si in continuarie merg cu ea kam peste to prin tara uneori o mai lasa in diverse zone ka sa nu o mai trai dupa mn akas a stiind ca vn in acel oras zilele urmatoare asa mam ales si cu o rulota si in continuarie beneficiez si banii normali de cazare de aia in 2 ani am facut atatia km cel mai lung drum fara oprire de somn am facut asta vara craiova-pitesti bukuresti-piatra neamt un drum f lung.de kam 600km cu 400kg marfa un total 1100kg cu un consum de 6l mers continua tot drumul cu 70 km.mentionez ca e un dci de 70 cp din 2007 un consum f bun tinand cont ca trageam o tona si dupa mn ,totusi cu o viteza redusa,am facut 13 ore cu cv opriri la o kafea una alta.kam astai tot despre rulotika mea dacva mai av cv intrebari va ascult cu placere.
                    Attached Files

                    Comment


                    • de unde ai luat rulota. un link?

                      Comment


                      • am luato de la cineva din particular a aduso el din germania in 2009 februarie am dat 1100 euro pe ea,da in google rulote sh si gasesti un milion dar recomandarea mea mergeti la tg secuiesc akolo e mama rulotelor e plin de parcuri akolo toti se okupa cu asa c akolo la preturi f bune, am vazut o rulota cu baie cu tot f ingrijita si interior si exterior de vis spatioasa super dotata cu 1500 euro si ka an dupa 90.mergeti akolo si nu o sa regretati,se da si factura si garantie tot.

                        Comment


                        • Nu stiu daca merita serviciul pe care il ai ,probabil ca da, si petru faptul ca te plimbi in toata tara si te distrezi, te felicit !
                          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                          Comment


                          • ei da cum sa nu merite servicul pe care il am de 6 ani pe mn ma intereseaza banutu kare iese,pai tu ce krezi ca el plec ptr 5 mil)

                            Comment


                            • super si felicitari nu conteaza daca e o rulota de vis sau nu important e ca poti iesi cand vrei undeva in aer fara sa-ti pui problema cazarii si tare si bisonul poate face cunostinta cu al meu la vara ,merg de doua ori pe an pe valea dinaintea sihastriei la borna pe care scrie 2 km Sihastrie ,cate 2 saptamani inainte de 1 mai cu o saptamana si dupa 1 august iar la mare in iunie dupa 15, de la tg secuiesc am avut si eu primele doua rulote, fratele meu o are inca pe cea de la tg secuiesc o adria 1700 epuroi de 2 ani o are
                              ps
                              uitate si pe paginile anterioare sa vezi si pe ceilati colegi ce au postat cu rulotele
                              Last edited by petroman; 7 January 2011, 22:35.
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • Cum va descurcati cu incalzirea iarna? Ma gandesc serios sa imi iau o rulota da imi pun problema frigului pe timp de iarna caci as vrea sa plec cu ea si in ianuarie/februarie. La o temperatura exterioara de -10grade C cam cat de cald este in rulota? Ce consum are incalzirea truma?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google