LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e unul din putinele forumuri ''curate'' prezente in lumea www.
    Nu stiu de unde concluzia ca 90 % din noi folosim prescutari mirc.Am o prietena profesoara, nu de limba romana, si imi spunea ca elevi ei se tampesc de la messenger, ca au inceput sa reinventeze romana. Folosesc k in loc de ca, shi in loc de si, dak,mei care inseamna ma, toate astea aau fost gasite in testele scrise.
    Mi se pare corect sa pastram integritatea limbii romane.

    Comment


    • io zic sa revenim la rulote pe acest thread
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • Da cel mai bine.

        Comment


        • Super tare filmuletul postat de ''ice''!
          ''valeriuciprian'' ,daca ai acces, pune si tu 1-2 poze cu ea sa o vedem si noi!
          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

          Comment


          • am fost ieri la targu secuesc ca sa-si ia fratele meu un cort pentru rulota lui si la gasit la 120 epuroi ,cred ca a fost odata sau de doua ori desfacut,iar rulote am vazut ca are de la 1600 de euro pana la 4000 euro toate sunt stoc pruturile se pot negocia la fata locului,avea in jur de 20 de rulote toate complete inclusiv cu cort la ele iar rarul til face pe loc inainte de a o lua
            tel 0744 307 225
            Attached Files
            Last edited by petroman; 13 February 2011, 10:27.
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • Am ramas paf la filmuletul postat de spionul de 5 stele (ice) mama dar ce viata frumoasa duc oameni aia norocul lor ca nu sa nascut in jegoasa asta de tara ..ma bate gandul la un duster 4X4 dci,sau si pe gpl.
              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

              Comment


              • La 1,4 ce tip de rulota merge? Ma intereseaza greutatea rulotei, sarcina max si sarcina min( cu dispozitiv de franare si fara dispozitiv de franare), pentru motorul de 1,4. Multumesc frumos. Astept raspunsuri din partea voastra.
                Last edited by misupepo; 9 March 2011, 17:38.

                Comment


                • Originally posted by ice View Post
                  o rulota deosebita....ignorati restul
                  http://www.youtube.com/watch?v=wk6KJ...eature=related
                  Bah Frate Ice ce trage ala de rulota! Oare cati cai are ala ?

                  Comment


                  • @misupepo: scrie in cartea masinii, in talon sau in civ. fara dispozitiv de franare, cred ca max 500kg, cu dispozitiv, parca 1300-1500 !? stiu ca maxim total rulant ansamblu e 2500kg. loganul n-are prevazut dispozitiv de franare pt rulota/remorca. poate se refera la de-alea cu frana inertiala...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • toate rulotele au sistem de franare independent
                      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                      Comment


                      • Multumesc frumos

                        Comment


                        • daca 1,6 are 1100 cu dispozitiv de franare cred ca 1.4 are tot la fel

                          Comment


                          • Sandero si Logan -1100
                            MCV-1300
                            Duster-habar n-am.

                            Comment


                            • Dusterul , poate tracta pana la 1500 kg
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • Nimeni, nimic p'aici?
                                Am dat ieri o tura pana la Vidraru si am vazut pe drum multe rulote, ce' drept nici una tractata de logan!
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google