LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nicu1506 te rog mai multe detalii si foto cu rulota.Sa te bucuri de ea.
    Ambition 1,5 DCI Sedan

    Comment


    • De genul asta de rulote ce ziceti?
      Nu poate fi utilizata in alte conditii decat un cort mai mic, in schimb cred ca este foarte usoara, insa par interesante . http://www.youtube.com/watch?v=7GlYV...eature=related
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • Da sunt...se costruiesc si pe la noi.cineva din ramnicu valcea,la-m cunoscut in targul vitan avea 3 modele la vanzare in functie de greutate..dar cred ca totusi sunt cam piperate la pret...

        Comment


        • Originally posted by bogidan21 View Post
          Eu am preferat sa imi iau o rulota cu mai multe locuri de dormit...a si 2 copii si am vreo 5 locuri de dormt.Dar nu am toaleta cu cadita de dus dar in schimb am luat o toaleta port-a-port.Chiar saptamana trecuta am fost la balea cateva zile cu ea.Consumul nu m-a interesat niciodata la masina...Pot sa zic ca loganul de 1.4 a facut fata cu brio..Eu am un generator de curent cumparat de nou can am luat rulota si il folosesc.Dar sincer mi-am schimbat parerea de cand am luat-o.s-a rugat sotia de mine jumatate de an pana am cedat si am cumparat una.Dar ganditiva ca ma duc oriunde in tara si ma asez unde mi se pare mie mai frumos si acolo campez.Bineinteles daca nu e teren privat.La balea m-am dus la pastravarie si am umparat vre 2 kg de peste si pe la 10 seara am facut un foc mare de tabara.Am asteptat pana s-a facut un pic de jar si am bagat vreo 3-4 kg de cartofi la copt...Si apoi pana la 3 dimineata am facut si am mancat peste.e superb si ai absolut toate dotarile de care ai nevoie..Dar mai exista si vorba aia"cum iti asterni asa dormi" si intr-o rulota e la propriu....Fiecare isi personalizeaza rulota si o doteaza cu ce crede el de cuviinta.

          Aviz amatorilor care vor sa cumpere una.Verificati cortul si tevile cortului...Fiecare rulota are un pavilion care e mare cat rulota si verificati daca este ok.
          Salut.Am si eu o intrebare.Posed un Logan 1.4 si vreau sa cumpar o rulota de 1100 kg MMA.Crezi ca se descurca loganul cu greutatea asta si pe drumuri de munte, adica urcat in panta?

          Comment


          • Parerea mea este ca se descurca dar in trepte mai mici de viteza. Bineinteles asteapta parerea rulotistilor adevarati, ca ei stiu mai bine.

            Comment


            • De descurcat se descurca, dar este INFRACTIUNE !!!

              Loganul de 1,4 MPI poate tracta legal o rulota cu maxim 1.000 MMA.

              Comment


              • Nu este nici o infractiune,Loganul are 1100 mma.
                ubi concordia ibi victoria

                Comment


                • Cand cumperi o rulota incearca sa te incadrezi legal cu ceea ce scrie in certificat la maxim autorizat la tractare altfel dai in alta extrema a categoriei din permis peste 850de kg ca si remorca iti trebuie categoria C si nustiu cum o rezolvi cu politia la un control de rutina.eu am fost oprit in trafic cand au vazut loganul cu o rulota cat un vagon si nu mi-au cerut altceva decat permisul.mare grija la ce scrie in certificat la maxim autorizat si cu ce categorie din permis te incadrezi.

                  ----------------------
                  Am fost saptamana trecuta pe la parcul de rulote din tg.secuesc si au super rulote la preturi reale.am filmat cu telefonul si am sa postez mai tarziu ca acum plec la serviciu.rulotele sunt ca si noi cu rar si fara nici un defect dar si complete ca si accesorii.cort.wc potabil.cablu alimentare.........etc
                  Last edited by petroman; 15 June 2011, 06:57. Reason: Automerged Doublepost
                  Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                  Comment


                  • Parcul de rulote din zona caii ferate la ieşirea spre Oneşti?
                    a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                    Comment


                    • Originally posted by Lukas View Post
                      Vin si eu cu cateva poze de la Campingul GPM, din luna august.
                      Salutare colegule de GPM!!!
                      Da da ..prin spatele rulotei tale apare si loganul meu in prima poza Ce bine iti statea in hamacul ala cu berea in mana

                      Originally posted by danutz View Post
                      @Lukas-in perioada 01-06 august am fost si eu in camping gpm,am fost campat in capatul aleei care ducea la dusuri(pe partea stinga,linga noi era doamna aceea cu masajul)
                      Noi 2 am fost vecini,,eu cu Lukas,,unul langa altul si pana acum nu am intrat sa postez deloc aici ca ma ia durerea de cap si toate alea ma trec cand ma uit la rulotele voastre

                      Ps,,eu nu am vazut nici un logan cu insemnele de pe parbriz prin zona unde ai zis ca ai stat,,si vorba aia,,am colindat toate aleile din GPM!

                      Da ,as dori sa achizitionez si eu o rulota cat mai repede ca la cate am vazut in GPM am ramas super incantat de ele,,eu am fost acolo cu cortul dar nu se compara cu conditiile oferite de rulota,,ce sa mai SE MARITA UNA DIN PLIN PT CONCEDII.

                      Lukas,,poate ne revedem iarasi in GPM pe la sfarsitul lui August..Toate bune!!

                      Comment


                      • Originally posted by moses View Post
                        Parcul de rulote din zona caii ferate la ieşirea spre Oneşti?
                        nu e cel din stanga la calea ferata(cel din vale,aici gasesti numai ragalii si vechituri m-am uitat la toate) iesirea dinspre onesti, mai mergi vreo 300 de metri pe dreapta chiar la strada,West Caravan se chiama si are sicla la strada,despre parcul asta va ziceam si ceva posturi si pagini anterioare unde va postasem si numarul de telefon,eu am luar 3 rulote de la el pentru familia mea si sunt super multumit,toate zici cas noi fara exceptie nu se incurca omul cu panarami ce au mirosuri dubioase.
                        --------------------------------------
                        parcul de rulote din Tg.Secuiesc unde gasesti o rulota fara nici un defect,complete si cu RAR facut la cumparare,recomand din toata inima,preturile sunt negociabile la fata locului ,patronul un baiat valabil,de la 1500 de euro gasesti sigur rulota sati placa cu cresterea pretentiilor creste si pretul dar merita,dca o aduci din afara tot aici ajungi ca si pret ,toate rulotele au si corturi noi, ps. Nu am filmat mai mult caci eram pe fuga
                        Hai noroc ca vin concediile
                        uitativa aici: http://www.youtube.com/watch?v=YWcov...el_video_title

                        .
                        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                        Comment


                        • @ dragos firoiu,
                          am tractat rulota dupa mine 5 ani cu 1,4 MPI si cred ca stiu ce vorbesc. La aceasta versiune MMA este 1.ooo Kg ( oricum, o alta conditie din decret este ca masa rulotei sa nu depaseasca masa autovehiculului tragator, iar Loganul meu avea 1.000 kg gol)
                          @ ivan marian,
                          ma bucur sa aud vesti de la tine. Noi ajungem la GPM pe 1 august si ramanem 2 saptamani, cine stie, poate ne vedem din nou.

                          Comment


                          • Referirea era la ce scrie in talon.Din ce stiu eu,Loganul berlina are mma 1100 kg,indiferent de varianta de echipare.
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment


                            • doar mcv are 1300 mma in rest au 1100 mma dar cel mai bine si mai indicat este sa ai o rulota pana sau maxim 1000 ca merge bine loganul cu ea. eu am venit din olanda cu o rulota de 850 kg si nu am simt-o dupa mine si a fost si consumul bun

                              Comment


                              • a venit timpul ca si anul acesta,rulota sa-si faca treaba pentru care e facuta in jupiter camping zodiac
                                Attached Files
                                Last edited by petroman; 18 June 2011, 22:36.
                                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google