LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mergi cu incredere la d-nu Varza - rulota e pregatita pentru tine , numai sa vii sa o iei . uite numarul aici a patronului : 0744 307 225

    Ne pregatim pe ultima suta de metri pe 31 iulie ne indreptam spre camping S - mamaia 2 saptamani rupem stilul in concediu .. o sa revin cu fotografii

    bafta la toti si multa sanatate
    -----------------------------------------------
    www.atlantic-studio.ro - Filmari & Foto profesionale

    Comment


    • Io fac transfagarasanu dupa care tg.neamt pote ne vedem pe acolo
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • sa vedem cu timpul cum e , de-abia astept concediul ca nu stiu ce .
        -----------------------------------------------
        www.atlantic-studio.ro - Filmari & Foto profesionale

        Comment


        • Hai salut petromane.am cateva luni de cand nu am mai intrat pe threadu asta am mai rasfoit asa in viteza cateva pagini..frate da tu ai rulota bazata si mare si luxoasa,e aceiasi de care am vb noi acum cateva luni?parca iar mai trebui inca doua roti ma refer la punte dubla la cat e de mare,esti cel mai beton cu rulota ta)Distractii placute in continuare.

          Comment


          • salve de la mare .suntem la camping S navodari. este super si frumos , vreme buna 30 - 32 grade zilnic , ieri a fost cam innourat putin , dar in rest cald si frumos . campingul este cam full , multe rulote , corturi , fel de fel de petrecareti .. atasez cateva poze . salutari si numai bine
            Attached Files
            -----------------------------------------------
            www.atlantic-studio.ro - Filmari & Foto profesionale

            Comment


            • Desi nu sunt inca posesor de rulota ... sper totusi in viitorul apropiat, mi-am pus o intrebare: Ce facem pe timp de furtuna?
              Mi s-a intamplat acum 1 sapt sa prind o furtuna cu rafale puternice de vant, ploaie si grindina si mi-am pus intrebarea mai sus mentionata. Ce faci cu o rulota cand prinzi furtuna in campare sau in drum spre campare.
              Colegii cu experienta cred ca ne pot indica ceva sfaturi!

              PS Oricum Janks nu are de ce sa-si faca griji. Apropo in Navodari nu sunt vre-o 3 zone de campare?

              Comment


              • lordwolf eu nu am rulota,inca,dar tu chiar crezi ca la noi va venii vreoadata Katrina

                Comment


                • A trecut cineva cu rulota printr-o furtuna ... nu tornada?! Ma intreb cum se comporta. Aici bateam, nu in State.

                  Comment


                  • da am trecut eu acum 1 luna la mare ...trebuie sa ai totul ancorat foarte bine ma refer la cort si cu chinga exterioara si totul decurge foarte bine...ma luat apa de jos dar stateam pe scaun cu paharur de vin in mana si ma uitam la tot ce zboara prin camping de la colegi care ia luat pe nepregatite...dupa furtuna sa umplut containerele de gunoi cu corturi rupte....deci in concluzie trebuie sa fi pregatit pentru orice... daca o prinzi in drum spre campare este foarte greu sa inaintezi si mai bine te opresti daca bate mai ales din fata...am trecut si prin asta cand am venit din olanda cu rulota....

                    Comment


                    • Deci se poate si la noi . Am deschis subiectul pt ca vremea in tara noastra e in schimbare si nu prea mai seamana de la an la an.
                      Mersi @Harybald pt confirmare. Poate mai aveti sfaturi cum sa evitam corturi rupte si alte neplaceri.

                      Comment


                      • Cel mai simplu cand vezi ca e rost de furtuna,,scoti toate obiectele importante din cort ,le bagi in masina si apoi lasi cortul la pamant,,adica il dai jos!
                        Decat sa stea ancorat si sa risti sa il rupa vantul si apoi sa pleci acasa ca numai ai unde sta daca se rupe cortul ,,,mai bine il dai jos si pui pe el ceva greutati ((scaune pliante,,mese,,etc)),,ca apoi totul se usuca si poti sta mai departe la mare linistit!

                        Comment


                        • salve de la mare amicii ... intr-adevar la navodari sunt vreo cateva campinguri ca ex: camping hanu piratilor , camping s unde sunt cazat , marina surf , camping pescaresc gpm holiday - sunt unu langa altul pana spre mamaia .. chiar si la intrare dinspre navodari mai e unu dar nu stiu numele , e super ok aici unde stau eu , dau eu sotia fiicamea , rulota , masina si curent 89 roni pe zi , zic ca e super ok , avem apa calda non=stop , toaletele sunt super OK ! curatenie ! campingul este plin de salcii pitice unde poti lejer sa iti asezi dedesupt o rulota , un cort etc... este al 2-lea an in acest camping si - cred ca vor mai in viitor .d.t.p.d.v acest camping este super - mai spre plaja ai "impinge tava " plus un restaurant cu tot felul de delicatese , mancare f buna - probata o ciorba de legume, 1 ardei iute o canita cu smantana , felul 2 fripturica cotlet la gratar , cartofiori , 1 mujdei de usturoi si 2 beri shozgold fara alcol - totul 36 roni , eu zic ca e super ok.
                          Attached Files
                          -----------------------------------------------
                          www.atlantic-studio.ro - Filmari & Foto profesionale

                          Comment


                          • Sal, janks da plata se face un functie de persoane, s-au marime rulotei,sunt rulote de 3metri si sunt si de 10 metri?orikum convenabil daca socotesti vin 30 ron de persoana si ai tot ce-ti trebuie.

                            Comment


                            • sal , jambon . plata se face in functie de cate persoane sunt , daca vrei curent il platesti separat , masina daca o tii langa tine platesti pt asta , marimea rulotei nu conteaza poti sa ai si de 1 metru sau de 8
                              -----------------------------------------------
                              www.atlantic-studio.ro - Filmari & Foto profesionale

                              Comment


                              • OK, am vazut pozele si trag urmatoarele concluzii in calitate de neposesor de rulota .

                                Economic nu prea merita pt concedii, daca mergi in camping 3 persoane ai scris 89 de roni/zi toate conditiile + carburantul consumat in plus cu rulota in spate ajungi la un pret la care inchiriezi un apartament sau gazda( 100-120 ron/zi) si esti un pic mai confortabil ca nu cari toata casa dupa tine.
                                Bine.... acum e discutabil... pentru cei carora le place sa stea in natura la camping e mult mai ok cu rulota decat cu cortul, desi cu cortul e mai economic .

                                Iarasi in cazul unui concediu in strainatate nu se merita trasa rulota dupa tine mii de km pe afara pentru ca te rupe carburantul si iesi mai ieftin daca mergi cu avionul si inchiriezi camera la Hotel.

                                Era o vreme acum 5-6 ani cand era mai convenabil ( pentru straini vorbesc, ca la noi abia recent a intrat moda cu rulotele) sa aiba o rulota cu care sa viziteze, erau pline autostrazie din afara de rulote ( cazarea era scumpa si atunci si acum, in schimb atunci carburantul + taxele de camping erau mult mai mici decat costul hotelului).

                                Vedeam BMW seria 3 in camping cu rulota ))) si conditiile de camping din afara sunt mult mai bune decat la noi.

                                Deci practic pentru mine unul o rulota nu inseamna nici economie nici confort .
                                Last edited by Drogas; 10 August 2011, 13:20.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google