LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am inteles de la initiatorul topicului ca este deschis pentru asa ceva...deci credema ca nu a vrut sa deranjez...nu o sa mai scriu...si daca vroiam sa imi prezint masina oa faceam pana acum dar nu asta era intentia ....si fara suparare daca citeai topicul de la inceput iti dadeai seama ce se posteaza aici...

    Comment


    • fara probleme se poate discuta aici ca intre prieteni despre drumetii concedii idei si alte multe chestii care sa ne destinda,io unul intru aci ca sa ma relaxez si sa ma bucur de compania prietenilor chiar daca au rulota ,logan, sau nu au cu gandul acesta am facut acest thread,ca pe acest forum sunt multe alte threaduri care nu au nici o legatura cu logan club pe cand acesta..dar na trebuie sa mai fie cate un militian.
      Sezonul concediilor sa cam sfarsit iar rulota am parcato pentru iernat"cred" dar nu as vrea ca acest thread sa prinda paianjeni pana la anul cand va incepe sezonul de iesit la aer curat sau plimbareli,asa ca daca se poate mai postati si alte pareri pe unde ati fost ca poate mai schimbam traseul si ne mai intersectam prin tara cum sa intamplat in transfagarasan cu mine si harybald,nefiind o intalnire programata ,pacat ca neam vazut de pe terasamente diferite dar vezi cinestie lumea e mica si ne putem vedea oriunde asa ca nu fiti chisati si ofticati unii pe altii fiti o comunitate in tara si in lume LOGANCLUB forever http://www.loganclub.ro/forum/showpo...66&postcount=1 dupa cum se poate vedea in primul post se poate vedea clar ca doresc ca sa se discute si sa se posteze si pe tema drumetiilor si concediilor (harybald nu sa abatut de la primul post si nici nu a fost of topic ) numai bine tuturor.
      MihaitzaMCV destindene cu cateva poze faine ca sigur ai de la o ieseala de a ta din vara asta si nu fi chietros cu colegii ca nu stii cand ai nevoie de unul prin tara
      Last edited by petroman; 21 September 2011, 21:31.
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • @Petroman - nu ma intelege gresit .. nu am nimic cu nimeni .. informatiile inutile , in speta duiumul de poze postat de harybald , nu fac bine forumului .. atata tot .. si mie mi-ar place sa va arat ce poze am facut in Paris .. dar nu o fac .. pt ca chestia asta nu ajuta pe nimeni ..

        Comment


        • Super marfa sa ai una :>:>:>..mie ciuda pe tn

          Comment


          • salut,unde gasesc si eu o rulota mica ,cu toate utilitatile si pret mic.am vazut la un prieten din bucuresti una la 1000 euro ,cu de toate in ea,una mica.

            astept informatii.

            Comment


            • te rog nu te supara si ruleaza cateva pagini inapoi si gasesti tot ce te intereseaza inclusiv nr de tel. ,am postat raspunsul la intrebarea ta de cel putin 4 ori cu toate detaliile inclusiv linkuri http://www.youtube.com/watch?v=pfesOmEsjkg
              parcul de rulote din Tg.Secuiesc unde gasesti o rulota fara nici un defect,complete si cu RAR facut la cumparare,recomand din toata inima,preturile sunt nego...





              uite de cate ori e postat raspunsul la aceasta intrebare...nu te supara si bantuie si tu pe acest thread si sigur vei gasi raspuns la toate intrebarile tale pe care le mai ai daca nu gasesti raspuns posteaza si se rezolva sigur si ceilalti loganisti de pe aci iti vor oferi un raspuns
              Last edited by MihaitzaMCV; 24 September 2011, 18:22.
              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

              Comment


              • Salut! Stiu pe cineva care trage o rulota mare cu o masina mica si cu motor mic. Este Opel Corsa 1.2. Ma gandesc la Loganul meu 1.4. Nu cred ca ar avea probleme. Conteaza mult si cum mergi cu masina. El a trecut cu bine Dealul Negru, si alte pante. Mai cu a 2a, mai cu a 3a, dar a trecut pana la urma, fara frica.
                Attached Files
                Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

                Comment


                • depinde si ce motoras are opelasu ala , daca este diesel este alta poveste .
                  si apropo unde este dealul negru asta , pe unde vine ca este vad spaima rulotistilor.

                  Comment


                  • salut. am un bun prieten cu un vw transporter t2 cu motor 1.6 turbo diesel 70cp si trage prin concedii o rulota de 1200kg. singurul lucru care a fost schimbat la masina a fost discul de ambreiaj dupa circa 50.000km rulati in 4 ani prin concedii. eu cred ca si loganul de 1.2 trage onorabil rulota dupa el .

                    Comment


                    • Originally posted by tirum76 View Post
                      depinde si ce motoras are opelasu ala , daca este diesel este alta poveste .
                      si apropo unde este dealul negru asta , pe unde vine ca este vad spaima rulotistilor.
                      Are motor de 1200 cmc.
                      Dealul Negru este intre Valcea si Pitesti, mai aproape de Valcea.
                      Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

                      Comment


                      • A nu se confunda,puterea cu cilindreea.De exemplu,la Opel,exista motor de 1,7dti cu 75cp si motor de 1,3cdti cu 90cp.

                        Comment


                        • Din pacate Lganul de 1.2 nu prea trage nici pasagerii in panta, dapa-i si o rulota si din cate vad @DHL are 1.4 mpi.
                          Dupa cum spunea si @Petroman trage o rulota pana in 900-1000 kg.

                          Comment


                          • Din cite imi amintesc,Logan 1,2 si 1,4 au aceeasi putere -75cp-.

                            Comment


                            • Daca 1.2 16v trage greu ce sa mai zici de ala cu Corsa de 1.2 80CP. Omul daca vrea poate, oricum motorizarile mici aspirate nu sunt destinate pentru a trage o rulota sau greutati.

                              Comment


                              • Mergi ceva mai turat si se rezolva. Motorul de 1.2 in 16 valve are aceeasi putere cu motorul de 1.8 in 8 valve. Turatia difera. Oricum cu rulota nu faci liniute. Dar, ma rog, fiecare face ce vrea cu rulota lui. Eu cu a mea nu prea depasesc 80km/h. Am muncit pentru banii aia si nu as vrea sa o dezmembrez, doar ca sa arat ca pot merge cu 120 km/h.
                                Tin minte, de cand eram copil, ca veneau polonezii cu Polski Fiat de care agatau o rulota. Si mergea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google