LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce anume nu se pupa?
    Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

    Comment


    • Deci pana la urma cum sta treaba cu masa autorizata ca sa nu am nevoie de categoria E?

      Eu am megane 1.6 16v greutate 1290kg si maxim autorizata 1754kg. Daca adun imi da 3044kg! De aici m-am pierdut!
      Last edited by fuguletz; 2 April 2012, 16:07.
      sigpic

      Comment


      • Scrie in talon cat este masa maxima remorcabila. Probabil 1290kg. Nu-ti trebuie E.

        Comment


        • 1 Mai la Vama Veche offcamping

          De 1 Mai 2012 am fost cu Loganul si rulota la mare, la Vama Veche.
          Acum a consumat ceva mai mult. Am mers cam cu 80 km/h si a consumat cam 11%. Probabil am avut mai multe bagaje.
          Attached Files
          Last edited by DHL; 3 May 2012, 23:11.
          Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

          Comment


          • DHL,faina rulota simisto de tine altii mai si lucreaza de 1 mai...mama lor de patroni vii tu acuma sa ne amagesti cu gratare si de astea

            Comment


            • Nu a mai fost nimeni plecat cu Loganul si rulota la munte sau mare? Haideti, ca a venit sezonul.
              Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

              Comment


              • la munte cred ca rupi motorul si ambreiajul in doua.

                Comment


                • De ce ai rupe motorul si ambreiajul in doua? La mine nu s-a rupt. Si rulota mea are 1 t.

                  Comment


                  • Pai ea saraca abia urca fara rulota, stai cu-a 2 la 4000 sa nu o ia la vale )

                    Comment


                    • Eu mi-am petrecut 1 Mai-ul la Busteni,pe Valea Cerbului,consumul la dus a fost de 10% iar la intoarcere 8,8%la o viteza medie de 70 km/ora.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by nightboy View Post
                        Pai ea saraca abia urca fara rulota, stai cu-a 2 la 4000 sa nu o ia la vale )
                        Asa o fi. Cred ca toti rulotistii au cel putin Lamborghini Espada, ca sa poata sa taraie imobilele pe drum. Premiantii au Bugatti Veyron

                        Acu', fara misto. A mea urca cu/ fara rulota fara probleme. Trebuie doar sa cunosti cum se conduce o masina, nu doar cum se apasa acceleratia.

                        Comment


                        • Eu cu dci-u meu de 70cp trag fara probleme o rulota de 700kg,cei drept eu am cuplu fata de benzina,160nm.

                          Comment


                          • am fost si eu plecat de 1 mai muncitoresc la dunare in localitatea gostinu..foarte aproape de bucuresti adica fix 80 km cu conditia sa ai permis de frontiera sa poti inopta acolo si binenteles permis de pescuit pe dunare daca vrei sa mananci o ciorba de crap la ceaun...
                            Loganul a consumat 11% foarte incarcat (numai 150kg de apa) si restul nu mai conteaza
                            O sa revin cu ceva poze.

                            Comment


                            • [ATTACH]384571[/ATTACH]

                              [ATTACH]384572[/ATTACH]

                              [ATTACH]384573[/ATTACH]

                              [ATTACH]384574[/ATTACH]

                              [ATTACH]384575[/ATTACH]

                              [ATTACH]384576[/ATTACH]

                              [ATTACH]384577[/ATTACH]

                              [ATTACH]384578[/ATTACH]

                              [ATTACH]384579[/ATTACH]

                              [ATTACH]384580[/ATTACH]

                              Comment


                              • bai nebunie mare cu rulotele astea
                                nu am bani ca bgam si eu ceva poze de la gratar cu rulota , dar asa merg cu cortul ,anu trecut am stat o saptamana pe transfagarasan . cand o sa iau rulota plec in concediu o luna la munte , mama mama ce belea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google