De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu pun de la omv, carerra 95.
    ultima data am luat de la petrom - e clar cu apa in ea.

    Stiu ca teoretic e aceeasi benzina, dar se simte diferenta la pedala si la felul in care trage masina...

    Comment


    • Ieri au ieftinit Petrom, OMV si Lukoil iar astazi si Rompetrol a scazut pretul cu 5 bani pe litru. Nu inseamna mai nimic pentru ca saptamana trecuta au scumpit cu 7 bani iar azi au scazut cu 5

      Comment


      • La Petrom (unele din ele) s-a ieftinit cu 8 bani.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Da, asa e, cu 8 bani la Petrom si cu 5 la Rompetrol.

          Comment


          • Alimentez de la Petrom un rezervor de 99+, cind se goleste umplu cu 95 si tot asa. Am citit pe aici ca cea de 99+ mai curata bujiile si sistemul de alimentare.
            sigpic
            VIATA ARE PRIORITATE

            Comment


            • Nu are rost sa faci asemenea lucruri. Poti pune numai 99+ daca vrei, nu e nici o problema.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Azi am alimentat cu Efix. Ma obisnuisem cu 99+ si.. Nu prea mi-a placut la inceput.. Dar avand in vedere ca e mai ieftina cu 20 de bani pe litru ca 99+ si ca masina e destul de sprintara.. Ma declar multumit.. Chiar si de consumul de azi Ploiesti-Brasov si retur: 5,3l/100km.

                Comment


                • O benzina buna nu se determina dupa cat de sprintena e masina, e total gresit. Ea se determina dupa proprietatile de ardere, CO si aditivi, unde Efix-ul nu prea sta bine, in comparatie cu 99+.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Stie cineva daca in benzinariile MOL pompele au detectoare de apa, filtre, ceva?
                    eu asa am auzit...Dar ....Sincer ma cam indoiesc!

                    Comment


                    • De la Rompetrol de aproape 1 an , Efix trage nebuna cand ma dau la ia.
                      B 44 NWP

                      Comment


                      • Originally posted by mike26ro View Post
                        Stie cineva daca in benzinariile MOL pompele au detectoare de apa, filtre, ceva?
                        Nu exista asa ceva!
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by andrei View Post
                          O benzina buna nu se determina dupa cat de sprintena e masina, e total gresit. Ea se determina dupa proprietatile de ardere, CO si aditivi, unde Efix-ul nu prea sta bine, in comparatie cu 99+.
                          Ai dreptate Andrei dar nu cred ca e nici pe ultimul loc. Si-apoi, dintre toate benzinele de 95 cred ca e cea mai buna. In comparatie cu 99+ intr-adevar...

                          Comment


                          • Mare minune oameni buni! Lukoil a ieftinit benzina cu 12 bani pe litru. Nu-i asa ca e cazul s-o incercam si noi? Am vazut la mine in oras, Euroluk cu 3.99 ron/litru!!

                            Comment


                            • Efix 95 aditivata, 4,28 lei/litru, astazi dimineata la un partener Rompetrol din Calarasi
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment


                              • Mai bine nu alimenta de la parteneri. Dupa ce ca e Rompetrol, cu aditvii de care stim cu totii, mai e si de la Partener Rompetrol, poate "aditivata" cu ceva apa.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google