De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bag de la Lukoil regulat(de vreo 3 ani) si nu am avut nici o problema.Cred ca depinde de statii.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Ei nah , nu depaseste 93 Top99+, pai atunci Petrom 95 cat are ?
      Din cate stiu eu top99+ are undeva la 96,5 cifra ocatanica reala, sa facut un studiu pe forumul BMW parca ....
      sigpic

      Comment


      • Si tot pe forumul BMW am citit ca benzina de la Lukoil este cea mai curata.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Benzina de 98 (in care se include si benzina TP 99+) rareori ajunge la CO 94, depinde de statie
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Asta inseamna ca cei care alimenteaza cu 98 defapt pun de 95 si aia care pun de 95 te miri ce amestecaturi de la bunica fac in rezervor
            sigpic

            Comment


            • Nu e nici o amestecatura,e de aproximativ 90,nu-i nici o problema.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Ai vazut ca si andrei mi-a dat dreptate? In jur de 93-94 are cifra octanica 99+ ...
                Better late than never, but never better late

                Comment


                • Cifra octanica este 88 pentru benzina normala (in cazul nostru 95) pana in max CO -90, si pentru 99+ care e asa zisul SUPER98 (undeva o cifra octanica 93-94) max. In mod normal este benzina SUPER(la propriu) si iese cu o CO 95-98 in functie de carburile amestecate la rafinarie . Cu toate depunerile si "problemele legate de transport, depozitare , alimentare" ajunge la cifra despre care tot vb aici . 93-95 . ORicum motorul de LOGAN nu poate "recunoaste" CO mai mare de 95;) (Surse sigure), dar macar se "simte" mai bine
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Si tot pe forumul BMW am citit ca benzina de la Lukoil este cea mai curata.
                    Cred ca glumesti,nu?
                    Ca sa te convingi ia o sticla curata si umpleo cu benzina de la ei si priveste sticla atent.

                    Comment


                    • Nu glumesc,asta am citit acolo.Cum ziceam mai sus,nu firma in sine e vinovata cat e vinovata statia de benzina respectiva.
                      Si darksid3 a precizat mai sus ca statiile cu flux mare sunt ok,pt ca benzina nu sta mult in rezervoare.
                      Last edited by D-FENS; 11 December 2008, 23:16.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Si firma frate... Trebuie sa ai grija si de statiile din care alimentam, ca doar nu alimentam din rafinarie...
                        Better late than never, but never better late

                        Comment


                        • Testul ala facut era pentru a evidentia care din firme se apropie cat mai mult de adevar cand e vorba de cifra octanica, surpriza a fost ca Lukoil sa fie cel mai aproape de valorile reale , adica benzina de 98 la ei avea in realitate 97 si ceva ceea ce este foarte bun...De multe ori am zis-o si-mi sustin parerea ca cel mai bun raport calitate-pret la benzina de 98 este la Lukoil si asta strict pe adevarata cifra octanica...Acum cat de pura este depinde de angajatii statiei, de fluxul de masini care-l are si de cine transporta combustibilul.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Cele mai curate cisterne pe care le-am vazut eu pe drumurile tarii sunt cele de la rompetrol. Cel putin asa erau afara, la interior nu mai stiu. (nu alimentez de la rompetrol)
                            sigpic

                            Comment


                            • Pai sunt si ele aditivate...
                              te curata de tot, cu tot cu injectoare
                              Better late than never, but never better late

                              Comment


                              • Nu conteaza cat de curate sunt cisternele, ci cat de curate sunt rezeroarele. La PetromV sunt cele mai curate, sigur.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google