De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Petrom de 95,celelalte cifre octanice nu m-au facut sa cred ca am alta masina
    Eu prima data cand am iesit cu masina de la reprezentanta am alimentat de la petrom cu 99 in resat de atuncea pana acuma numa cu benzina de 95 fara pb de la petrom si nu am avut probleme acuma poate o sa incerc si cea de 99 ca i mai ieftina acuma.

    Comment


    • mie mi se pare o dif foarte mare intre 95 si 98 sau 99 cand am 95 in rezervor parca trag de ea degeaba cu 99 se schimba situatia parea mea !

      Comment


      • Tot 95 e la baza . Pana la urma de unde alimentati ?! Eu alimentez de ceva vreme de pe Dr. Herescu (Bucurestenii stiu) sau de pe splai indep pe langa cotroceni . PETROM ca e mai ieftina iar aditivii sunt foarte buni . Masina se intelege cu benzina de parca sunt prieteni
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • 1. petrom de ala adevarat de-al nostru(dar de incredere). Este aceeasi benzina ca la omv numai ca acolo e altfel statia peco, mai ai si un barulet sa bei o cafea figuri.. d-astea. deci si preturi.
          2. rompetrol
          3. mol

          Mi se pare mai buna la rompetrol dar e mai scumpa.
          JIJI

          Comment


          • Tu te referi la Petrom sau PetromV?

            Comment


            • probabil Petrom ;)
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • Eu de cand am Logan-ul , inafara de primul plin care a fost facut la un Lukoil (asta era singura benzinarie pe langa dealer-ul de la care am achizitionat masina), bag benzina numai de la OMV (Carrera 95) si sunt foarte multumit.

                Comment


                • Originally posted by ingerulol View Post
                  Tot 95 e la baza . Pana la urma de unde alimentati ?! Eu alimentez de ceva vreme de pe Dr. Herescu (Bucurestenii stiu) sau de pe splai indep pe langa cotroceni . PETROM ca e mai ieftina iar aditivii sunt foarte buni . Masina se intelege cu benzina de parca sunt prieteni
                  cum simti tu ca sunt prieteni ?
                  daca bagi de la Agip de ex. simti ca nu mai sunt prieteni ?

                  Comment


                  • Sau de la OMV Carera 100 sa vezi atunci ce tovarasi sunt.)

                    Comment


                    • Cre` k simte ca 'i-a pus Dumnezeu mana-n cap' daca-i bag Carrera100 . Las` ca daca se inneaca E buna si aia 95, si cand dau de bani ii mai arunc vreo 20-30 litrii de 99+ . Dar Petrom ramane la baza - sincer nu am incercat altceva - decat o singura data Rompetrol EFIX cand aveam Nubira II cu 1.6 16v 106 cp si a consumat gen 15. Intradevar avea si masina niste probleme cu consumul , dar parca prea a mancat-o repede
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • - Primul plin la MOL in Militari, langa Meridian
                        - Urmatoarele 4 luni la Lukoil (aceeasi statie)
                        - apoi am alimentat numai de la PetromV cu Carerra 95 (aceeasi statie)
                        - ultimul plin in 24 dec. la PetromV cu Carerra 99+ (sau 100, nu stiu denumirea comerciala)

                        O sa schimb, mi se pare ca au prostit-o. Ce imi recomandati? OMV, Rompetrol?

                        PS Trage mai bine cu 99+, am alergat un Cielo Executive pe E85 de i-a iesit limba.
                        Last edited by kissfm; 8 January 2009, 12:32. Reason: Completari

                        Comment


                        • Eu iti recomand de la OMV Carera 100.O sa fii multumit iti zic eu!

                          Comment


                          • tot cu 99+ merg si io trage mai bn decat cu 95

                            Comment


                            • O sa incerc! Multam!

                              Comment


                              • Originally posted by anonimboy View Post
                                tot cu 99+ merg si io trage mai bn decat cu 95
                                De la care statie alimentezi ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google