De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Petrom fara plumb 99+. Nu stiu de ce nu este inclus si petrom in sondaj?!

    Comment


    • OMW carrera 95

      Comment


      • Eu bag de unde apuc...Mol, Rompetrol, OMV...Lukoil si Agip!...Rar Petrom ca nu e in drumul meu de obicei
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Pai nu mai alimentezi de la PetrOMV sau alimentezi?
          Nu prea te inteleg.
          Tu te intelegi?

          Comment


          • Exista statii de benzina OMV, Petrom sau PetromV!Concernul este acelasi...Doar denumirile difera!Eu m-am referit strict la statia in sine
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Pana acum am fost fan convins de Petrom 99+ pentru drumurile afara din oras.
              Ieri, venind de la Bucuresti, aveam cam jumatate de rezervor 99+ si am facut restul de plin cu Superluk 98 in Busteni.

              A mers extraordinar de bine!

              O fi amestecul? Nu-mi dau seama. Voi astepta oricum sa ajunga la gol si voi incerca numai Superluk 98, sa vad cum merge neamestecat cu altceva.
              Martinel rules!

              Comment


              • Merge bine cu Lukoil de 98...am tot testat statiile si tipurile de benzina!E cea mai buna benzina de 98 la banii care-i dai!Cea mai buna de 95 mi se pare cea de la OMV!Si cea mai tare dintre toate este OMV Carrera 100!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Dap sunt de acord cu darksid3 se vede diferenta intre carrera 100 si mol de 98 in accelerari cand depasesti si vrei ceva mai multa putere...oricum am auzit ca dc folosesti benzina numai de 99+ pe o perioada indelungata iti poate dauna oarecum la motor sau injectore nu stiu exact deoarece arderea se face diferit la cea de 95 fata de cea de 99 .Este adevarat sau nu?

                  Comment


                  • Eu nu cred ca e asa. Ba chiar din contra, face bine, rau nu vad de ce.
                    Daca e sa luam o benzina cu cifra octanica mica gen 90-92 (ca asta de Petrom n-are mai mult, numai daca ai noroc...) in timp dauneaza mai mult injectoarelor, catalizatorului si motorului in sine (calamina in primul rand). Pe cand o benzina cu CO mare, are o ardere completa si mai puternica, cred.
                    Daca m-ar tine buzunaru as merge numai cu benzina de OMV100 (cred ca asta e cea mai buna de la ei).
                    Oricum am remarcat ca la drum lung, OMV 95 e mai buna decat Petrom 95 (in oras nu prea am simtit diferente).

                    Comment


                    • Ar fi bine sa actualizezi vot-ingul.
                      Ce faci cu Petromv?

                      Comment


                      • Daca se pune numai benzina cu cifra octanica de 99 la fiecare alimentare dauneaza sistemului de injectie, de aia e bine sa se combine benzina de 95 cu cea de 99.
                        De altfel se recomanda folosirea de benzina de 98, scrie pe capacul busonului.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Si doar n-o sa credeti ca OMV 100 are CO 100...
                          Nu stiu, o fi asa, dar cum dauneaza, care sunt cauzele? Mai rafinata decat asta de 98 resp. OMV100 si care or mai fi nu vad...
                          Pe capacu de buson scrie clar: 95 sau 98. Nici una din benzinele de la pompa nu are 100...

                          Comment


                          • Originally posted by SUPERCAR View Post
                            Eu de cand ma stiu...de la Rompetrol...is the best...merge de rupe motorul mai ales cu Efix mai nou
                            PS.Nu am avut niciodata probleme cu benzina de la ei.
                            absolut corect
                            eu bag si la Opel vectra B (de 3 ani) si la Loganul 1.6_8V ABS Plus(din toamna 2007) numai de la Rompetrol Efix.
                            O consider cea mai buna alegere !

                            Bafta !

                            Comment


                            • O cifra octanica mai mare inseamna o detonatie mai controlata, deci o functionare a motorului mai optima!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Eu cred ca Andrei e cel mai in masura sa dea un raspuns cat mai corect si il cred no offence pt ceilalti

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google