De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Co mai mare are si alte avantaje. Deci nu este chiar frectie.
    ca si avantaj, este acela ca benzina cu CO ridicat arde mai bine, si nu produce detonatii.
    Dar s-a mai scris despre acest aspect.
    Nu se castiga cai, dar se castiga un mers rotund si mai sanatos.

    Comment


    • Nu are cum sa provoace detonatii co 95 deoarece masinile moderne isi regleaza singure tot,aprindere,avans chiar ei au spus-o(cei de pe discovery),restul e pura impresie.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • Ba are. Ca nu se provoaca detonatii ca cele pe carburatie e adevarat dar in principiu se intampla si la masinile pe injectie.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Daca CO 95 premium creeaza detonatii eu vand masina si imi iau bicicleta,hai sa fim seriosi ca doar nu-i gazolina,ideea e ca cine vrea sa bage 98 sa bage dar cert e ca baga degeaba(la masini ca loganul ma refer nu la alea puternice).
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Top 99+ fata de orice 95 e mai buna, merge mai bine masina. La 1,4 se simte, fashaie motorul la turatii mai mari nu se mai chinuie, nu mai e zgomotoasa. Si creste si mai usor in turatii... Ce sa mai vb de AC, cand il cuplezi si pui de 95 trebuie sa te rogi de ea sa mearga. N-am testat Lukoil 98 dar cu siguranta Luk 95 nu se ridica la valoarea Top premium 99+.
            Parerea mea.

            Comment


            • De cand a plecat shell din romania parca toata benzina e la fel
              sigpic Alexandria

              Comment


              • Asa este shell aducea benzina de calitate,astea de acum toate sunt la fel dar cu alt nume.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • Corect !

                  Originally posted by octavius View Post
                  Top 99+ fata de orice 95 e mai buna, merge mai bine masina. La 1,4 se simte, fashaie motorul la turatii mai mari nu se mai chinuie, nu mai e zgomotoasa. Si creste si mai usor in turatii... Ce sa mai vb de AC, cand il cuplezi si pui de 95 trebuie sa te rogi de ea sa mearga. N-am testat Lukoil 98 dar cu siguranta Luk 95 nu se ridica la valoarea Top premium 99+.
                  Parerea mea.
                  Aceeiasi parere o am si eu 100% , nici eu nu am incercat Lukoil dar am bagat Efix si Carrera 95 si diferenta se simte imediat, in schimb Carrera 100 este ok, dar oricum Top Premium 99+ ramane pt. Mine cea mai buna benzina raport calitate /pret de pe piata pt. Loganu meu 1.4 MPI.
                  sigpic

                  Comment


                  • Agip(desi nu stiu calitatea benzinei insa nu am probleme) si cateodata Efix de la rompetrol.

                    Comment


                    • Plinul azi cu petrom premium 95 3,82 lei si s-aude ca mai scade cu 4 bani,TOT MA JOS O VREM.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Originally posted by viorelu View Post
                        Agip(desi nu stiu calitatea benzinei insa nu am probleme) si cateodata Efix de la rompetrol.
                        am inteles ca Agip vinde produse Rompetrol + ceva aditivi

                        Comment


                        • Probabil...In schimb nu recomand de la LuckOil.Am facut odata plinul si sa simtit dintrodata randamentul scazut...Sa ii zic puturoasa.

                          Comment


                          • Petrom ... Sambata 155 RON ( 38 - 39L ) ... Am umplut-o de mai se se innece ... Ca nesimtitu ... Acuma mai am 39L in rezervor :|

                            Comment


                            • Rompetrol.....Am facut un drum de bucuresti din vaslui dus intors cu efix....Am pus de 200ron adik 50 l si am realizat un consum de 5.6 si am ramas cu 3 linii consum la intrare in vaslui....Consumul la realizat un prieten ....Urmand ca eu sa il mentin....

                              Comment


                              • Numai de la Petrom si numai Top Premium 99+ de cand am luat masina o singura data am bagat 95 si tot de la Petrom. Dar am trecut iar pe 99+. Efix e frectie, doar pentru a face reclama si a manipula publicul. Oricum sa nu faceti prostia sa luati din comert aditivi pentru combustibil, cu scopul de a curata injectoarele. E un sfat.
                                Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google