De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am bagat benzina de la petrom ,lukoil si rompetrol.Cel mai multumit am fost de petrom.Acu bag de lukoil si sun multumit de ea,pentru ca petromu se extinde si va deveni petromv.De la particulari n-am incercat.Cea mai proasta mi s-a parut rompetrol ca am bagat in concediu pe la Durau si aveam cam juma de rezervor de petrom,am bagat de 100 lei si mi-a stricat-o si p-aia ca nu mai tragea de loc masina.Atrebuit samerg vreo 200 de km,s-a dus si mai repede si am bagat de 98 de la primu petrom dupa care si-mai revenit.
    CT-97-VIPsigpic

    Comment


    • Fiecare si dupa cum invata masina si plus ca 2 benzinarii ale aceleiasi firme pot fi foarte diferite
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • Cred ca e foarte corecta partea a doua a afirmatiei. Mai ales ca la unii comercianti de carburant avem de a face cu dealeri.
        It's nice to be important but it's more important to be nice!

        Comment


        • Eu unul folosesc motorina de la mol si rompetrol si mere super bine

          Comment


          • Top Premium 99+ de la petrom si vad ca se comporta bine loganul

            Comment


            • petrom viva

              Comment


              • Alimentez de la PETROM. De la statii peco la care sunt carburantii mai ieftini. Adica de la cele vechi. Dar instalatiile nu cred ca sunt vechi. Mai sunt si ele verificate, intretinute si poate schimbate.
                sigpic

                Comment


                • De cand am masina pun doar de la Rompetrol Efix 95 si nu am avut nici o problema....
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                    Alimentez de la PETROM. De la statii peco la care sunt carburantii mai ieftini. Adica de la cele vechi. Dar instalatiile nu cred ca sunt vechi. Mai sunt si ele verificate, intretinute si poate schimbate.
                    Mai alimenteaza numa de la benzinariile alea sa te miri dupa aia daca ti se duce pompa de benzina.

                    Comment


                    • La motorina e clar : omv sprint diesel - nu se compara cu nimic altceva -. La benzina ... Ar fi mol 95 vs rompetrol Efix 95... La Rompetrol mai este si benzina de 98 foarte buna dar .... Costa mult + cam se duce din rezervor .

                      Personal bag efix 95 ... ( am mai avut perioada si cu carrera 95 ).

                      Comment


                      • Efix 98 e cea mai proasta benzina, am pus eu acum cateva zile si nu a mers deloc bine masina. Deci Carrera 100 ramane cea mai buna.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Nu exista efix 98 ... Exista doar efix 95 si benzina de 98 ...

                          Comment


                          • Pentru toti cei necunoscatori:
                            efix-detonatie in jur la 30
                            carera100 si top 99+- detonatie in jur la 35
                            asadar faceti comparatie si cumparati de unde credeti...

                            Comment


                            • In general Rompetrol e de rahat inafara de luxul statiilor si de hei.
                              In Arad este o statie Rompetrol super,dar dupa parerea mea calitatea combustibilului laas de dorit.

                              Comment


                              • Eu am bagat numai de la Rompetrol ... . Si se stie ca Chevrolet e ceva mai "sensibil". Nu am avut probleme ... Dar cred k o sa incerc si top 99 de la Petrom. La ce pret este litrul ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google