De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si asta pentru ca sunt cele mai recent construite statii.
    It's nice to be important but it's more important to be nice!

    Comment


    • Eu alimentez numai de la Petrom cu benzina de 95 fara pb pentru ca i cea mai ieftina si nu i sta in gat aceasta benzina de top99 am alimentat o singura data cand am ridicat masina de la reprezintanta ma bate gandu sa alimentez cu top 99 da curand nu.

      Comment


      • Inca alimentez de la Agip (nu stiu firma producatoare)insa masina nu a avut pana acum probleme din cauza combustibilului si parerea mea ca merge bine

        Comment


        • RAFO mai este,stie careva?

          Comment


          • RAFO nu mai e... produsele sunt la Rompetrol din cate stiu eu... s-ar putea sa ma insel...
            din cate stiam, Rompetrol are produse RAFO si Petromidia
            Better late than never, but never better late

            Comment


            • eu de cateva luni folosesc top premium 99+ de la petrom.....mi se pare mai buna ca si carera 100... am 1.6 mpi din 2004....chiptuning,chiulasa rectificata,buji cu 4 electrozi,filtru sport ,catalizator scos.Ma ajuta cineva care are vreo treaba cu chimia sau cu combustibilii??? " Se poate defecta ceva in timp din cauza benzinei???"
              DACIA - CJ 58 ARD

              Comment


              • Originally posted by Red_Alin View Post
                De unde sa stie baiatul asa ceva?
                Dar mai ales daca bag carera 95 sau carera 100.
                .. pentru 45 de mii per/plin imi comvine sa bag ce benzina vreau ... ( ps: fac 3 -4 plinuri pe luna )

                Comment


                • Bine mai acuma.Dar cand era 3.80 litru sau si mai mult?

                  Comment


                  • Si atunci tot benzina efix 95 bagam .... nu am bagat niciodata de la Petrom si nici nu cheltui banii aiurea pe Carrera 100 ... ( am bagat de 5 6 ori maxim )

                    Comment


                    • Cu ce este mai buna benzina de la rompetrol decat cea de la petrom?
                      Un singur argument.

                      Comment


                      • Vorbim de Efix 95 vs Petrom 95 ( sau cum se numeste ). Pentru Petrom 99 jos palaria...

                        Daca se baga de la Petrom de 95 in Aveo ... se aprinde check'ul + nu mai are suflu ( 3 -4 prieteni au avut problema aceasta ). Personal nu am testat'o ( oricum imi este si frica sa bag ); am bagat doar Carrera 95, 100 , Efix 95 si Rompetrol98 ...

                        Un prieten a bagat in Opel Astra 1.4 16v si masina nu'i mai trecea de 140 ... Dupa ce a alimentat de la PetromV cu Carrera 95 totul a revenit la normal...

                        Nu stiu daca se vede si la motoarele in 8v ( la Kalos 1.4 8v sigur nu se vede) ... dar la unele 16v face probleme...
                        Last edited by Razzvan; 17 December 2008, 00:54.

                        Comment


                        • Conteaza foarte mult si statia de unde alimentezi...eu am bagat de la Petrom si n-am simtit nimic in plus sau in minus...si acceptabila la pret
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by Razzvan View Post
                            Si atunci tot benzina efix 95 bagam .... nu am bagat niciodata de la Petrom si nici nu cheltui banii aiurea pe Carrera 100 ... ( am bagat de 5 6 ori maxim )
                            Baga numai de la Rompetrol,numai efix 95 si spune-ne dupa cativa ani cum e motorul.

                            Comment


                            • adica..cum o sa fie motorul????si eu de ceva vreme tot efix pun pana acu cateva luni bagam omv carrera 95....cu efix parca e mai buna treaba(posibil sa mi se para mie )

                              Nu mai da quote la ultimul mesaj, se subintelege ca la el raspunzi.
                              Last edited by Cezar; 17 December 2008, 15:12.
                              0.9 tce SL plus

                              Comment


                              • Iti zic eu ca ti se pare.
                                In plus s-a mai discutat ca ,efix" este un aditiv interzis in foarte multe tari

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google