De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • petrom: ce se gaseste prin zona, nu sunt chiar multumit si alimentez de la ei cand chiar este nevoie de realimentare;
    lukoil: cea mai ieftina benzina din zona, imi place cum trage motorul cu ea, in schimb mi se pare ca e un pic mai zgomotos;
    rompetrol: efixul trage bine, motorul merge parca mai silentios;
    petromV: desi ca pret este un pic peste ceilalti distribuitori de carburanti, imi place cel mai mult, Carerra 95 e cea mai faina benzina; nu am incercat inca Carerra 100.

    ce-am scris pana acum, pareri subiective, nu-i asa?
    a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

    Comment


    • Nu,deloc.Iti dau perfecta dreptate.

      Comment


      • Cu Efix 98 masina merge putin mai bine, dar atat. Ca sistemul de injectie nu o duce prea bine...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • am sa incerc si eu un plin cu carrera 95 de la petromV...
          acum vreau un plin cu 99 plus... sa vad daca e diferenta mare...
          Better late than never, but never better late

          Comment


          • nu va inteleg.....

            eu am bagat benzina numai de la PETROM, e cea mai ieftina, si nu am avut niciodata probleme, cred ca am economisit in felul asta multe milioane de lei

            Comment


            • Numai sa ai grija sa nu bagi de la statiile alea vechi.Acolo cine stie ce sobolani sau ce deseuri au prin bazinele de carburanti. )

              Comment


              • De curand am cumparat un mtofierastrau husqvarna 163 si prima data am puus benzina de la petrom de 95 mergea foarte bine am pus benzina de la lucoil si l-am dat peste cap si l-am dus la reglat si nu l-o putut regla din cauza benzinei de la lukoil ca avea apa si o sa iau benzina de la mol sau de la rompetrol efix eu la masina alimentez numai de la petrom si is multumit.

                Comment


                • Originally posted by Red_Alin View Post
                  Numai sa ai grija sa nu bagi de la statiile alea vechi.Acolo cine stie ce sobolani sau ce deseuri au prin bazinele de carburanti. )
                  nu e chiar asa. rezervoarele acelea se curata periodic. sursa de la benzinarie. ca unele benzinarii mai baga H2O in benzina, asta e partea a-II-a. spre exempul: ROMPETROL. la fel, sursa de la benzinarie.

                  la fel si cisternele, sunt ele murdare pe afara, dar prin interior sunt curate.

                  Off topic. daca vreti benzina buna fara H2O, luati de la soferii cisternelor pe care ii cunoasteti si stiti ca nu baga H2O in benzina.

                  back on topic. alimentez de la PETROM. 11800 km fara nici o problema. la 10000 am vazut bujiile si aratau impecabil.

                  Last edited by bogdan_1984; 26 December 2008, 23:03.
                  sigpic

                  Comment


                  • Putina apa exista in orice benzina daca nu ai stiut.
                    Iar referitor la bazinele alea...Crezi tu ce vrei am destui prieteneni la petrom crede-ma!

                    Comment


                    • depinde de muncitor, de sef si de benzinarie.
                      sigpic

                      Comment


                      • Corect.De acord,dar in marea lor majoritate eu nu as alimenta de acolo.Este adevarat ca sunt si multe statii de la Petrom noi si renovate si bazinele curate.

                        Comment


                        • Originally posted by Red_Alin View Post
                          Putina apa exista in orice benzina daca nu ai stiut.
                          nu te contrazice singur in termeni. sunt constient ca nici o benzinarie nu e 100% cinstita sa vanda benzina pura si cifra octanica EXACT de 95, 98, 99, 100 samd
                          sigpic

                          Comment


                          • Si cu ce ma contrazic eu singur tinere?

                            Comment


                            • Rompetrol...supermultumit....
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Petrom de 95,celelalte cifre octanice nu m-au facut sa cred ca am alta masina...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google