De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mumus fara suparare eu am alimentat vara trecuta de la o statie petrom din brasov de pe varianta in drum spre rasnov si am tras 3 luni cu metanol sa scot mizeria din rezervor ... si pana nu l-am dat jos nu am reusit sa ii dau de cap ... asa ca sa nu fie cu suparare cu benzina din brasov
    sigpicMy ride

    Comment


    • De la parteneri rrompetrol sa nu alimentati niciodata,asta daca nu vreti sa aveti in rezervoare mai multa apa decat benzina asa cum am patit eu.

      Comment


      • exact asta ziceam si eu..singurele statii de la care am incredere sa alimentez...sunt urmatoarele...si e parerea mea personala..dar eu numa de la acestea alimentez..
        rompetrol (fata in fata cu metro 2) , petrom(de langa mc donald's drive in) si petrom din triaj...atat.
        din alta parte masina mea nu vede benzina..si nici nu a vazut in 3 ani de cand am luat-o.
        primele 2-a sunt in topul meu.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Eu de cand am masina asta am alimentat-o numai de la mol si n-am avut probleme legate de combustibil.
          Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

          Comment


          • ...pai daca n-ai pus benzina si din alta parte de unde stii ca nu poate fi mai buna??

            Comment


            • pai daca nu a avut omu treaba cu masina...logic ca pune tot de acolo....

              eu de vreo 3-4 ori am alimentat de la alte benzinarii...si masina nu mergea ok.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • De regula alimentez de la Rompetrol (Efix 95) statia de la SIr sau Petrom (95) de pe bulevardul Timisoara... pana acum nu am avut probleme
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • O iau razna cand aud de rrompetrol.

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    pai daca nu a avut omu treaba cu masina...logic ca pune tot de acolo....

                    eu de vreo 3-4 ori am alimentat de la alte benzinarii...si masina nu mergea ok.
                    pai tocmai asta e problema, ca ne multumim cu putin. Daca pui benzina si masina merge fara probleme, atunci esti multumit - nu conteaza ca are cifra octanica mai mica decat scrie pe ea samd. Zici merci ca nu are in ea apa si mizerii. Eu as fi interesat de unde vi s-a parut ca benzina e de cea mai buna calitate. Din ce am vazut eu, pare sa fie OK Petrom si OMV - desi de la un Petrom mai dosit, de cartier (pe Cuza adica, in Bucale) am luat o mare teapa. Si Rompetrol trage bine, dar mi-e frica de aditivii pe care nimeni nu vrea sa ni-i precizeze.

                    Comment


                    • Am vb cu un vecin care are un w bora si alimenta numai de la petrom si a zis sa curete injectoarele a alimentat cu efix si a zis ca este diferenta foarte mare !!

                      Comment


                      • Eu bag doar de la OMV Carera 95! sau de la Petrom HEI ! Efix95,am bagat de la OMV Carera 100 si s-a dus din rezervor de parca aveam 2 motoare!,e buna nu zic nu si se infinge masinutza ,da si iti da chef sa o calci si consumul cresteeeeeee!
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu alimentez numai de la Petrom, Petromv siOMV, dar cel mai mult de la Petrom cu 99+ mai bag si de 95 dar mai rar, in functie si de buget. Tot la fel de repede se duce indiferent de care bag.

                          Comment


                          • Cand o sa mai alimentez o sa bag de la rompetrol efix sa o incerc ca nu am incercat aceasta benzina niciodata!!

                            Comment


                            • Nici sa nu o incerci.Nu pierzi nimic,ba din contra iti protejezi masina.
                              Acum eu am boala pe astia de la rrompetrol dupa problema ce am avut-o cu apa in benzina,dar totusi era partener rompetrol....si poate de aia am si patit-o.
                              Oricum eu nu mai vreau sa aud de ei.

                              Comment


                              • Si vecinu meu dc o lauda ca merge mult mai bine masina cu ea???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google