De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai noi de la mol..pana acu bagam numa de la rompetrol
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by radu2008 View Post
      Daca citesti ce se zice de rompetrol te ingrijorezi!
      sa-ti zic mere tare bine masina cu rompetrol...
      sigpic #

      Comment


      • Eu alimentez şi benzină şi motorină de la Petrom şi nu am avut nici un fel de probleme în ultima perioadă (să zicem, de aprox. 2 ani). În trecut, alta era situaţia.

        Comment


        • petromv carera 95 si n-am avut nicio problema cu masina intr-un an jumate,iar cand dispun de finante bag plinul cu carera 100.

          Comment


          • mai nou de vreo 6 plinuri pun numai de la MOL de 95 ...si e ok.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • eu bag numai de la rompetrol. efix sau alto 101

              Comment


              • Numai Top99+ de la Petrom in continuare za' best !!!!
                sigpic

                Comment


                • in localitate la mine exista doar 2 benzinarii "de firma": petromV la iesire spre vatra dornei si lukoil la iesire spre suceava, pe langa alte doua no-name in oras
                  e doar o intamplare sa am mai multe dumuri spre suceava, asa ca alimentez in proportie de 60%- 40% lukoil/petromV, prin tara alimentez tot asa lukoil/petromV numai cu benzina de 95
                  de mai bine de 5 ani fac asta si nu este nici o problema la masina, la dacia veche tot asa bagam
                  in aceeasi ordine de idei, am mai avut un matiz alimentat in acelasi fel la care am schimbat de doua ori injectoarele intr-un an
                  ciudat....la logan nu are nimic
                  raman la ideea ca are foarte mare importanta statia de unde alimentezi, mai mult decat firma.....

                  Comment


                  • Am facut un plin de la PetrOMV din Bucurestii Noi cu Carrera 100, dupa care urmatorul plin am revenit la MOL 98. Raman la parerea mea ca se simte diferenta, in favoarea MOL.
                    De regula alimentez de la statiile MOL Pallady sau de sub podul Grant - n-am avut surprize. De votat in poll, am votat mai demult - acum nu mai pot modifica...

                    Comment


                    • Salutare.3 plinuri petrom 1 omv ambele 95. asa are loganu meu "cilcu" de alimentare. (1.6).Benzina de omv se"evapora" mai repede treaba conastata si de colegii mei de munca .Cea de petreom zic ei ca e mai blanda cu motoru , in schimb cea de omv curata supapele , admisia ....zic ei.Asa fac din 2007 si n am avut probleme o sa incerc si eu benzina de 98 - 101 sa vad cum merge. Apropo , am incredere in colegii mei pt ca sunt mecanici la o reperezentanta dacia in timisoara. ciao

                      Comment


                      • a vazut numai lukoil pana akuma..da cred ca o sa schimb ca nu mi mai place, plus ca nu e cea mai ieftina...s-au prostit si astia..si am auzit azi ca petrom a scazut preturile..ma duc sa verific
                        sigpic

                        Comment


                        • Salut.

                          da,e undeva la 4,070-era mai zilele trecute 4,1lei
                          Ce ieftinire
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • ee pai atunci e tot ca la lukoil...inseamna ca a inteles mama gresit, ca eu n-am vazut stirea...era si normal sa nu scada mult...ne tin asa in suspans..sa zicem mersi ca loganu totusi la consum sta bine
                            sigpic

                            Comment


                            • Da,la ieftinire mergem greu,greu foarte greu
                              La scumpire cu pasi iutii si mari ca de urias
                              Mama lor...........
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • ce plimbari faceam in 2008 cand era benzina 2.8 lei ) eram in paradis..acu abia imi mai ajunge de naveta...facultate-acasa atat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google