Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia pune tu niste poze aici cu consumul si viteza medie afisate de CB la masina ta dupa vreo cateva sute de km sa vedem si noi cum stai la 1.6.

    Nu cred ca o sa zica nika moderatorii
    sigpic

    Comment


    • Am avea toti carnetele in care sa ne notam diversele consumuri:deal vale,Transfagarasan etc.Te poti uita la consumurile de la 1,2 16v cat si 1.6 16v sa vezi diferente ceva
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • primii 1300 km 70% extraurban restul urban consum 7,5 . cam mare poate se mai lasa motorul.

        Comment


        • avand in vedere ca-i iarna, ier motorul in rodaj, e bun consumul pt 70% oras

          Comment


          • Of, iar n-ai inteles DORU Omul a zis ca 70% din traseu l-a facut extraurban.

            Comment


            • Da chiar, poate cineva sa confirme cu certitudine, deci nu asa ca am impresia, cum ca i-a scazut consumul la acest motor dupa rodaj, si cati km anume? Deci nu vorbim de alte masini sau motoare, pentru ca asa am mai avut si eu loganuri cu alta motorizare si pot confirma cert ca nu a scazut nici un consum dupa perioada de rodaj.

              Sa fiu sincer consumul in oras categoric este mai mic, dar extraurban mi se pare ca ar avea un consum mare.

              Plec din oras cu consum de 6% dupa aprox 5km si continuu in afara alti aprox 35km, iar consumul ramane tot in jur de 6%. Este destul de ciudat, nu de alta , dar cartea il da 4.9% , iar cu celelalte loganuri extraurban eram tot pe un 6% si tot iarna si tot frig.

              Chiar ma asteptam la un consum mai apropiat de carte, tinand cont ca merg ca pensionaru, tocmai in ideea de a consuma putin, 85km/h pe ceas. Fara demaraje, fara figuri, acelasi stil ca si cu celelalte, ba chiar mai lenes o idee, cu celelalte mergeam cu 90km/h.

              Nu pot spune ca sunt nemultumit, dar un pic dezamagit cam sunt sa fiu sincer.
              Last edited by black_line; 13 January 2011, 17:12.

              Comment


              • 1300km total (910km extra-urban si 390km urban), consum 7.5%, dar eu nu cred ca este asa procentul, este mai mult de 30% urban . E prea mare consumul.

                Comment


                • Am iesit demult din rodaj , nici-o imbunatatire la consum . Chiar inrautatire , pentru ca in perioada de rodaj era menajata mai mult , iar de la venirea frigului am adaugat 0,5 litri in plus la consumul mediu , desi nu o tin deloc sa se incalzeasca dimineata . Consumul ala extraurban de 4,9 mi se pare imposibil de atins .

                  Comment


                  • La a mea am reusit la extraurban un 5 mers pana in 100km/h, plinul facut motorul fiind euro4.Poate E5 or fi mai mancacioase!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Deci eu nu am avut cosum mediu sub 6% . Nu situ cum scoateti voi.

                      Comment


                      • Pe E85 SI E581. CONSUM facut la pompa
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Interesant ce discutati voi despre consum.
                          Ma gandeam la a mea, la 80km\h sunt undeva in a 5-a la vreo 2300 ture sa zicem si pe la 90km\h ajunge pe la 2600 parca.
                          Ma gandeam daca nu cumva 1.6 fiind mai puternica sa aiba nevoie de mai putine ture in a 5-a pentru a prinde 90 sa zicem si asta afecteaza consumul.

                          Eu nu stiu de ce in rodaj nu ai voie sa-i dai peste 3000ture dar daca vrei sa prinzi 100 trebuie s-o tii in 3000 ture.
                          Nu e mai rau daca o tii constant in 3000 decat daca atingi valoarea asta vreo secunda atunci cand schimbi?

                          Comment


                          • Sa vedem cand se va mai incalzi, ce-i drept ar trebui sa scada, dar totusi nu cred ca va manca cu un litru mai putin decat 1.6 16v niciodata, extraurban ma refer.

                            Cu toate ca pe euro 5 1.6 16v i s-a redus consumul, dar nici nu mai fuge, pacat, au stricat-o si pe asta, il vor face vechile 1.6 8v.

                            In loc sa progresam mai degraba regresam.

                            Comment


                            • Consumul e facut in sezonul cald.Sunt convins ca acum pe vremea asta ating consumul unui 1.6 8v.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • OFF: Niciodata 1.6MPI 8V, nu va face 1.6MPI 16V EURO5 . Mai ales 1.6MPI 85CP
                                In timp ce benzinarele scad, dieselurile cresc la toate capitolele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google