Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nam 1.2 dar din ce am citit pe topicul acesta consumal pare un pic cam mare. dar fiind inca in rodaj si in primii ei km probabil ca va mai scadea. cred ca cel mai bine o sa-ti raspunda colegii nostri.

    Comment


    • Originally posted by CSH View Post
      Vezi ca nici pe harie nu e totul real ! De ex: mie mi se pare ca motorul trage mai bine de la 2000rpm comparativ cu 1.4MPI. Toata aceasta senzatie o ofera cutia de viteze. Este foarte scurta !
      Unde e bre f scurta? Poate doar in idei, caci altfel este cu putin mai scurta ca a fostului 1.4.

      Comment


      • ms irinel... pai asta cred si eu ca e cam mare... rodajul e terminat am 2000 si de km, sa vad acum consumul dupa 3000 de km..... in carte asa scrie ca dupa 3000 de km se vad performantele motorului....in rest sunt destul de multumit, in afara de interior.... portiera de pe dreapta spate nici macar nu se mai deschide din interior atat de varza e.... Dacie frate! o zi buna tuturor

        Comment


        • vezi ca la portiera s-ar putea sa fie blocata din inauntru(siguranta pt copii) deschide usa pe dinafara si vezi ca pe jumatatea ei este ceva ca un clips( nu stiu cum sa-i zic) care cred ca e dat in pozitia din care sa se deschida doar de afara. uitate la usa cand e deschisa si vei observa ce zic eu. uitate cu atentie. misca de el in pozitia opusa si usa se va deschide si din interior.Sper ca de la asta e (sunt sigur). totusi astept si un raspuns daca asa a fost.
          Last edited by irinell24; 22 January 2011, 00:47.

          Comment


          • Originally posted by florin3lul View Post
            ... portiera de pe dreapta spate nici macar nu se mai deschide din interior atat de varza e.... Dacie frate! o zi buna tuturor
            daca citeai manualaul ala pentru fraieri, care ti-a fost livrat odata cu masina, in care scrie pt pacalici ce face fiecare buton si ce inseamna fiecare luminita, nu erai printre cei foarte putini care se plang de blocarea usilor, ca sa n-o deschida copii in mers.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Eu am gasit-o de cateva ori blocata de nu puteam iesi din masina,fiind pasager.Se mai misca si parghia singura
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • aveai dreptate irinel era blocata cu cliku ila... acum merge, ms mult chiar nu am stiut ca are asa cv.... iar seba, imi pare rau ca nu am avut timp sa citesc manualul pt fraieri am zis mai bine sa intreb pe forum... dar stii proverbul "omul cat traieste invata"! ms mult si o zi buna tuturor

                Comment


                • stai relaxat, nu esti singurul care se apuca sa-l citeasca dupa ce i se blocheaza usa
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Ma bucur ca era de acolo si ca ai rezolvat-o.

                    Comment


                    • Am facut ieri un drum extraurban, si de la arad la timi am mers in coloana. Am resetat CB la iesirea din oras, cand motorul era cald si dupa mai bine de jumatete de drum aveam valorile urmatoare pe CB:
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • EU am consum 6,8- 7,3 ( nu am depasit 90km/h-rodaj).
                        Cat va consuma la 120-130km/h, cand voi depasi 1000km ?

                        Comment


                        • Daca sari 130km/h va depasi consumul actual!
                          Daca ceea ce spui tu este un consum preponderent urban e normal sa fie asa!
                          Dar eu cred ca ai un "picior greu" si de asta este un pic mai mare!
                          Nu dispera!

                          Comment


                          • Originally posted by suhoiviper View Post
                            Daca sari 130km/h va depasi consumul actual!
                            Daca ceea ce spui tu este un consum preponderent urban e normal sa fie asa!
                            Dar eu cred ca ai un "picior greu" si de asta este un pic mai mare!
                            Nu dispera!
                            Este consum extraurban : Craiova -Tg Jiu!

                            Comment


                            • Am mers azi pe autostrada bucuresti - pitesti . Temperatura exterioara -4, -5 grade , vreme buna , motorul cald .Am vrut sa vad consumul in mers , la 100 km/h . Am resetat computerul de bord si am mers cam 3-4 km constant asa .Rezultatul ? 6,6 litri la suta , consum mediu .
                              Am incercat si viteza maxima si mai mult de 160 si un pic ( 157 pe gps ) nu am vazut , deci pare ca functioneaza in parametri masina .Mi se pare cam mare consumul , sunt doar 100km/h (100 pe gps ), la viteze mai mari cred ca va fi greu de motorul asta .

                              Ma gandeam poate am filtrul de aer imbacsit sau ceva , am 9200 km . M-am uitat sub capota , dar nu vad suruburile sa desfac capacul motorului . Daca are cineva vreo schema , vreo pozitionare a lor m-ar ajuta mult . Pare compact capacul , poate are clipsuri sau alt sistem . Multumesc .

                              Comment


                              • Cam mare rau consumul tau..6,6% cu 100 de km la ora!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google