Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 80 km/h 2400rpm constant consumul la 1.2 16V E5 este de 3.6l testat pe autostrada vreo 40km aproximativ (3 persone in masina in jur la 300kg si cu rezervorul plin), nu stiu cat ar consuma la 70 la ora dar mi se pare prea mica viteza chiar si pt. un incepator ca mine sa scoti un consum mai mic pe autostrada unde mai pui la socoteala ca devi un obstacol incurcand circulatia. Recunosc ca nu am testat cat consuma la 90, 100 etc. Eu unul ma declar multumit de aceasta motorizare si evident de consum.

    Comment


    • Valcea Pitesti drum liber mers aproximativ lejer cu 70 km/h consum 3.6l 3 persoane, rezervor plin.

      Autostrada Pitesti - Bucuresti mers (cam 8-10 Km)constant cu
      90Km/h consum 5.5 l
      100km/h consum 5.8
      110Km/h consum 6.5 l

      Comment


      • Pana acum in 4.650km am un consum mediu de 6.6%. Procentaj interior/exterior cam de 70/30.
        Masina e cumparata in toamna, deci a prins toata iarna.
        Hai cu primavara si cu vremea frumoasa!

        Comment


        • Originally posted by jokero69 View Post
          La 80 km/h 2400rpm constant consumul la 1.2 16V E5 este de 3.6l testat pe autostrada vreo 40km aproximativ (3 persone in masina in jur la 300kg si cu rezervorul plin), nu stiu cat ar consuma la 70 la ora dar mi se pare prea mica viteza chiar si pt. un incepator ca mine sa scoti un consum mai mic pe autostrada unde mai pui la socoteala ca devi un obstacol incurcand circulatia. Recunosc ca nu am testat cat consuma la 90, 100 etc. Eu unul ma declar multumit de aceasta motorizare si evident de consum.
          deja e bataie de joc pentru tine ca sofer sa mergi cu 80 la ora pe autostrada ... ne plangem ca nu avem autostrazi da mergem cu 20 la ora pe cele pe care le avem ... daca chiar vrei un consum infim i-ati diesel , nu te condamn , e masina ta si tu decizi cum sa conduci , insa mi se pare aberant sa conduci asa pt un consum de 3.6 pe benzina.pe langa faptu ca ajungi la anu la destinatie cu viteza aia pe autostrada ( si nici pilot automat nu ai ) )

          Comment


          • nightboy daca nu putea masina mai mult de atata,sau a uitat sa puna cifra 1 in fata la 80 sau poate 2

            Comment


            • 325KM TRASEU Bucuresti Buzau Focsani Tecuci Barlad Husi(prin apropiere) consum 3 liniute>poate imi spuneti cam cat inseamna sa stiu consumul real( am ambiance) 5 persoane din care 3 adulte plus 2 copii.mers max 100 110km/h
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • aprox 18 20 l

                Comment


                • la suta...!?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • sunt 9 liniute +pompa =50L => 1 liniura are 5 L. acum depinde unde a cazut ultima liniuta ca poti consuma dintr-o liniuta 4 L si ea sa fie aprinsa dar tu sa nu o pui la soocoteala.

                    Fara cb iti e greu sa faci un consum asa. singura sansa e sa faci plin pe plin

                    Comment


                    • 18 20 l la 325 km

                      Comment


                      • Aproximativ 15,5 - 16.5 l consum total pe distanta asta... si o liniuta la combustibil nu are 5 l... este pe aici pe forum o explicatie foarte documentata cu liniutele si litrajele aferente!

                        Comment


                        • Mda liniutele alea pot fi 2 consumate si a 3-a doar 3/4 consumata.intradevar e greu fara CB.Iar urmatorul plin nu-l va vedea prea curand si in nici un caz imediat cum ajunge in Bucuresti.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • @alinlucian daca tot e asa de documentat acel topic sa ne lasmuresti si pe noi cati litrii are o liniuta ca sa stim si noi cata benzina avem in rezervor de acum incolo.

                            Comment


                            • 1 liniuta are aprox 5 litrii. daca resetezi cb din liniuta in liniuta o sa vezi ca ce indica cb ca fiind cantitatea de benzol ars de la ultima resetare se apropie foarte tare de 5litrii.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Hmm, asa simplu sa fie? Era unul pe aici care zicea ca ii intra 70 de litri in rezervor, si prima liniuta ii dispare dupa 500 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google