Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-are ce sa iasa decat ce spun datele tehnice ,adica acceleratia de la 0-100km pt. fiecare,iar la consum cu totul altceva,adica exact ce-ai spus ca 1.6 este gurmand.
    Nu e suficient sa mergi ocazional cu 1.2 si sa-ti dai cu parerea,ci sa ai cu adevarat .
    E doar o parere fara a fi ironic.

    Comment


    • Dar in niciun caz 70!
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Originally posted by mitosu View Post
        este o diferenta mai mare decat crezi tu ,eu am condus destul cat sa ma conving ca 1,2 e doar multumitor si atat .1,6 mpi pe cat e de gurmand pe atat trage si bine .

        sa revenim la consum.

        p.s. doritori de senzati tari faceti un vs. 1,2 cu 1,6 si vedeti ce iese.
        Nu e chiar asa mare diferenta pentru ca ambele au cuplu mic.

        Comment


        • Fac pariu cu cine vrea ca intra 70 de litri in rezervor!

          Comment


          • hai sa nu exageram cu 70 litri . poate un maxim 61 62 d
            ar nu 70

            Comment


            • Fiecare crede ce vrea, nu are rost sa mai dicutam despre acest subiect, cine are curaj ma suna si ii demonstrez pe banii lui ca intra 70 de litri pana in buson !

              Comment


              • Am facut si eu plinul la loganuri si nu intra 70 cam 60 pe aici +-1-2L
                PS. sa stii ca nu este bine sa pui plinul pana sus strici canistra de carbon pentru vaporii de benzina
                Last edited by Doru_Neo; 10 April 2011, 22:34.

                Comment


                • Jokero poate tu ai un rezervor mai special dar sincer la mine maxim 62 mai mult nu cred ca merge.

                  Comment


                  • Nu cred ca este special am un blackline, din moment ce nu sunt singurul care a patit asa, fratele meu are un logan 1.4 laureat din 2005 si el a bagat la fel 68 l si era pe rezerva, vecinu meu are un dci din 2006 si cand sa dus la benzinarie Petrom a venit un pusti care lucra acolo si l-a intrebat:-Facem plinul plin sefu ?; Si el a zis da cand colo ce sa vezi bon de 69 de litri. Inainte ma gandeam ca poate fura astia la pompa ca pe cb iti arata ca ai doar 50 litri, dar dureaza pana la aproximativ 500km pana scade prima liniuta.

                    Comment


                    • In talon te'ai uitat? Macar asa de curiozitate...

                      Hai c'o dam in off topic si nu'i bine.

                      In alta ordine de idei: ceea ce ai postat tu, nu este nicidecum consum mediu. Nu te imbata cu apa rece!
                      Azi am fost Bucuresti - Curtea de Arges, pe autostrada, am resetat din mers consumul mediu de curiozitate, si la 80/h (eu merg mai incet ca sunt incepator), cu rezervorul full 70l si 3 persoane in masina (300kg, inclusiv eu) consum 3,6l. [...] Pe scurt 80h/3.6l constant conform Cb cu 1.2 16V E5.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Eu doar am constatat cat consuma fix la 80km/h si nimic mai mult nu este nevoie sa te agiti, ce treaba are talonul ???

                        Multumesc pt. sfat Doru_Neo intotdeauna un sfat este binevenit.
                        Last edited by jokero69; 10 April 2011, 23:01. Reason: ceva de adaugat

                        Comment


                        • Ti se pare tie ca ma agit, de vina poate fi euforia privind consumul!

                          In talon scrie capacitatea rezervorului (50 l). E total anormal sa intre cu 40% in plus.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Stiu ca este anormal, dar nu ma mira nimic, Apropo o chestie asemanatoare a fost data in ziar anul trecut cand un avocat a facut plinul cu 65 de litri si era in mare dilema cine fura: pompa sau dacia ca scrie in talon cum ca capacitatea rezervorului este de 50 l. Problema era ca masina era de la firma si nimeni nu o sa il creada ca a bagat 65l in dacie care are rezervor de 50l conform talonului si astfel nu o sa poata sa deconteze bonul de benzina. Trist dar adevarat!

                            Comment


                            • hai baietii, ca se poate... poate pina de paste vedem si noi consumuri de sub 1 la suta si rezervoare macar de 100 l. pe urma sa te tii distractie, faci turul europei cu un plin, lejer.

                              Comment




                              • se poate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google