Revizie 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la 10 mil cat e o pompa originala probabil nu se schimba nimic pana nu apar probleme
    Pain brings out the truth in us all...
    ...how much truth can you stand?

    Comment


    • Pana la urma care ulei e mai bun 5W30 sau 5W40 ? Eu as pune Elf Evolution SXR , e mai bun decat Dacia Oil ?

      Comment


      • Oricare dintre astea 2 este bun, tu pui ce vrei, daca mergi in limite normale fara forje prea dese si vrei sa scapi mai ieftin poti sa pui linistit dacia oil 5w30, daca nu conteaza diferenta de pret dintre uleiuri pune Elf ca e ceva mai bun, eu unul as zice sa pui tot 5w30, il gasesti la magazinele de piese la 135 de lei 4 litri si nu mi se pare scump deloc.

        Comment


        • Salut. Am facut si eu prima revizia la 1 an ,astazi la Dacia service din Constanta de pe I.C. Bratianu. Toata afacerea a costat 500 de lei cu ulei Elf 5W 30, schimb filtru ulei, aer si polen. Modelul este Laureat.

          Comment


          • Ar fi super daca ai detalia un pic factura; manopera pare sa fie mai mult de jumatate din pretul total; mi se pare foarte scump.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Datele direct de pe factura:
              Manopera
              1 Revizie vehicul 90 lei
              2 Demontare filtru de aer 18lei
              3 Inlocuire filtru habitaclu 18lei
              4 Discount Lucrari 24lei Pret FARA TVA 101.81 lei
              Piese
              5 Filtru Habitaclu 57.32lei
              6 Cartus filtru aer 52.29lei
              7 Filtru ulei 37.36lei
              8 Ulei Elf Evolution 5W30 4 Litri 154.79lei Pret FARA TVA 301.76 Lei
              Total fara TVA 403.57 lei ( Cu TVA 500.42 Lei )

              Comment


              • Pret mare la piese (eu am dat 23 lei pe filtru de ulei de origine) La fel uleiul; e pret de bidon la 5L.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Am facut revizia de 2 ani + ITP-ul .Schimbat ulei,filtru ulei,filtru aer+itp=385ron

                  Comment


                  • revizie la 1 an si 17900 km schimbat filtru de ulei filtrul de aer si uleiul dacia oil 280 ron cu piese si manopera .eu nu am filtru de polen
                    Last edited by alexandruex; 12 November 2012, 23:30. Reason: motorul euro 5 fabricatie 2011

                    Comment


                    • @alexandruex: dar poti sa iti pui filtru de polen! iti recomand! nu iti mai baga aeroterma mizerie in masina!

                      Comment


                      • Originally posted by alexandruex View Post
                        revizie la 1 an si 17900 km schimbat filtru de ulei filtrul de aer si uleiul dacia oil 280 ron cu piese si manopera .eu nu am filtru de polen
                        Recomand si eu filtru de polen. Tot ce s-a acumulat aici trebuia sa fie in masina sau in ... plamani; alege.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • ;)) pai eu am inteles dar dak masina mea nu are prevazut din fabrica )... si oricum am condus vreo 5 ani o dacie care aia nu avea nici un fel de filtre iar plamanii mei nu au nimik)

                          Comment


                          • revizie la 2 ani, 7900 km au schimbat>
                            filtru aer, filtru ulei, si ulei Dacia oil 4 l pret 350 lei, filtrul de polen l-am schimbat singur.
                            sigpic
                            Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                            Comment


                            • Originally posted by alexandruex View Post
                              ;)) pai eu am inteles dar dak masina mea nu are prevazut din fabrica )... si oricum am condus vreo 5 ani o dacie care aia nu avea nici un fel de filtre iar plamanii mei nu au nimik)
                              Nici a mea nu a venit echipata cu filtru de polen; l-am montat ulterior Si tu poti face la fel.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • pai si daca montez eu acest filtru nu pierd garantia la masina? cum se monteaza?si cam cat costa un astfel de filtru?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google