Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 7000? :d

    Un exemplu de pret pt o masina:
    Laureate 1,6 16v, oct 2011, 3000 (trei mii) km, jante aliaj gume iarna, jante tabla gume iarna - 6500 Euro.
    Nu o vand eu ci am vazut-o undeva. Seriozitatea e garantata.
    E un indiciu pt colegul care a intrebat cat poate obtine pe 1,2-ul cu 11000.

    Comment


    • CeDeBe-L ,, gume de vara,, nu avea sau omul este din Laponia

      Comment


      • Am uitat sa precizez ca am anvelope noi de VARA (folosite doar vara trecuta) cu jante din aliaj + de iarna noi folosite doar iarna aceasta cu jante din tabla.
        De ce as vrea sa il vand ? Din cauza ca nu sunt multumit. Vreau putere mai multa. Nu este genul meu. Cand vad ce frumos merg nemtoaicele (si azi am venit cu un TDI, care tragea foarte bine), si eu cu 1.2-ul trebuie sa retrogradez cu a 2/3-a (care iti ofera un consum ridicat, iar dieselul ofera mult mai multa putere la max 5,5%) la un drum cu inclinatie ridicata imi vine sa ma dau jos si sa o imping. In rest masina nu are nici o problema. O sa ma mai gandesc ce fac. Nu stiu daca ar merita sa mai investesc intr-o masina. Posibil ca sa raman cu el. Am fost doar curios sa vad cam ce pret are.
        PS: Daca ar da cineva 7000euro pe un logan, l-as vine maine )

        Comment


        • CSH ai pierde mult iar cu banii luati pe ea iti vei lua un ALH obosit,asta daca nu mai pui ceva sa-ti iei ceva mai bun.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Mai CSH, mai tata, tu vrei "fudulie pe bani putini" - cum bine zicea cineva de pe forum ) Pai nu se poate si masina noua si pret mic de achizitie si intretinere ieftina si putere multa. Si, cireasa de pe tort, toate astea cu un consum mic!

            Loganul e o masina pentru cei mai putini pretentiosi: te bucuri ca ti-o poti permite (si aici ATENTIE, nu ma refer doar la pretul de achizitie) si in acelasi timp nu ai prea mari asteptari de la ea - vrei doar sa te duca din A in B. E profund nedrept sa compari motorasul de 1.2, care e gandit pentru uz preponderent urban, cu un tractoras TDI sau cu un benzinar cu turbina. Nu mai insista in ideea asta, ca te faci de ras, zau!

            Comment


            • e foarte buna masinuta cu motorul asta. De ce sa facem raluiri prostesti si sa mai facem si accident dupa aia. Macar masina asta te forteaza intr-un fel sa fii mai putin agresiv in trafic. De ex. daca ai un bmw cu motor puternic si esti foarte nervos (se mai intampla), pai cu ala sunt sanse f mari sa faci accidente, pe cand cu motorasul asta si daca esti nervos si apesi tare, el accelereaza mai putin sportiv. Eu fac drumuri peste 80% doar in oras. De aceea am optat pt motorul asta. Cine are multe drumuri in afara, e un pic mai greu cu 1.2 ( asta daca vrei sa mergi cu vit. foarte mare). Parerea mea e sa nu o vinzi. O sa iti para rau dupa ea. Nu se compara o maina noua cu una veche, chiar daca e bmw.

              Comment


              • Am mers si azi cu un TEDEI si merge nu gluma )
                Ma gandesc la un A4, PASSAT (07-09) cu max 150.000km sa il cumpar din Germania, insa ma mai ganesc.

                Comment


                • Ne lasi...

                  Erai in stare de ebrietate cand ai cumparat Loganul? Nu ai intrebat macar pe forum ce poate face motorasul de 1,2?
                  Acu o dai in "nemtoaice", "TEDEI" si SH-uri?
                  E cam mare si cam dubioasa diferenta dintre "preferintele" tale:
                  VREI Cilindree Mare Diesel, nemteasca, SH...
                  Ai luat Cilindree MicaBenzina, Romaneasca , Noua????

                  Comment


                  • colegule si eu am 1.2 laureate cu 14000 la bord deci ca noua. am avut anunt pe autovit tot anul 2011 si am avut un maxim de 5000e. la vremea aia avea 5000km. ce se spune pe aici 6000e e un vis irealizabil. daca ofera cineva 5200 sa zici merci si scapa de putoare...succes

                    Comment


                    • v-ati luat masini cu motorul mic ca sa va plangeti mai apoi de ele
                      de ce nu v-ati luat de la inceput alta masina cu putere mai mare si ce o mai avea ea .. audi,vw mai stiu eu ce
                      nu pot intelege treaba asta
                      v-ati asteptat de la 1.2 16v 75cp sa zboare ?
                      macar un diesel daca v-ati fii luat
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Originally posted by CSH View Post
                        Am mers si azi cu un TEDEI si merge nu gluma )
                        Ma gandesc la un A4, PASSAT (07-09) cu max 150.000km sa il cumpar din Germania, insa ma mai ganesc.
                        Ia-ti 2.0 tedei daca n-ai ce face... Motorul cu cele mai multe hibe de la VW, injectoare, probleme la intalatia de ungere(actionarea pompei de ulei), probleme care daca apar trebuie reconditionata si turbina ca daca merge fara ulei chiar si o perioada scurta e condamnata...
                        Loganul evident nu iti ofera confortul unei straine care costa de la 15k in sus de noua, dar e o masina ieftina si fiabila. Daca te tine sa intretii o straineza Sh, go for it! Dar daca ai vrut putere de ce nu ti-ai luat 1.6 16v ii pui un cip si un filtru sport si scoti un minim de 120 de cai si iti garantez ca se vor uita urat la tine si baietzeii cu straineze. Ah dar voi vreti 160+ cu consum de 5%, dar astea-s povesti...

                        Comment


                        • TDI este exclus 2.0.
                          @radu: nu vroiam sa aud de DCi, mai ales dupa ce dealerul nu a recomandat DCi ,,stii avem 2 loganuri Dci cu probleme chiar acuma in service"...
                          Doream 1.6 16v, dar fix atunci nu sa mai fabricat, si nu am avut alta solutie. Cand vad ca multi isi iau in banii pe care i-am dat pe Logan masini mai puternice mai bune calitativ...
                          Si cand observ si ce sa devalorizat de tare, cu tot ca l-am luat cu programul rabla...
                          @ladescu: nu te-a contactat nimeni ca ar dori sa il cumpere pe al tau ? Sau nu sunt persoane care sa caute ca vor asemenea masini ?

                          Masina este buna, probabil voi ramane cu ea, nu mai bag bani in plus pt alta masina, nu are nimic, nu sa stricat nimic, insa vreau mai multa putere.
                          Last edited by CSH; 13 March 2012, 00:48. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • CSH o masina ca a ta, e undeva la 5000 euro.
                            Cine vorbeste de 7000 euro, viseaza cai verzi pe pereti.
                            Ai luat-o, acum foloseste-o. Sau daca te tine buzunarul, da-o pe 5000, mai pui ceva si iei ce-ti pofteste inima.
                            TOtusi, la ce mama dracului nu ti-ai luat din prima SH? Stii totusi ca un SH, nu-i ca una noua, da?
                            Stii ca trebuie sa dispui de ceva banuti in cazul in care se duce dracului, nu?
                            Asa, daca esti student si ai 500 lei pe luna alocatie, mai bine da-le dracului de nemtoaice. Mergi cu asta.

                            Ca sa-ti dai seama de diferenta la intretinere intre toroapa ta si toroapa mea (c5, an 2009, 1.6 hdi):
                            - consumabilele 650 lei, fara adaos comercial
                            Cat sunt la tine consumabilele? 200 lei?

                            LE: tu vrei mai multa putere, eu vreau una de 0.6 l si sa o pot parca unde vreau. Iti zic sigur, cand vei avea masina puternica, iti vei dori una mica, de strecurat prin oras. Cel putin, asta-i cazul meu.

                            Comment


                            • bine zici cezar
                              eu acum tot urmaresc o ocazie buna la un smart .. diesel daca se poate ) daca nu la seat arosa .. diesel
                              @ CSH dieselu de 85cp din cate stiu nu prea are probleme pe la injectoare
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Nu lua smart diesel...Sunt niste nenorociri. Ramai la varianta de 600 cmc, benzina. Si sa te pregatesti sa scoti din buzunar 500 euro pt motor, pt ca majoritatea sunt duse.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google