Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • as dori sa imi dati mai multe detalii despre acceleratia electronica? e eficienta, are lag e rezistenta?
    multumesc frumos

    Comment


    • rezistenta cred ca e,in rest e o porcarie mai ales in oras(vorbesc la plecarea de pe loc).
      te umpli de nervi;poti fi sofer de sofer.
      asta strica rau de tot la motorul asta.in rest e chiar bine.
      in principiu nu prea mai recomand(din acest motiv),dar se intampla si la alte marci(ford fiesta 1.216v ;se plange un coleg ca la fel pateste).

      Comment


      • Originally posted by dandee View Post
        as dori sa imi dati mai multe detalii despre acceleratia electronica? e eficienta, are lag e rezistenta?
        multumesc frumos
        are lag! mai ales cand e motorul rece! cand se incalzeste motorul parca e mai bine!

        Comment


        • La 1.6 16v cum este ? Nu tot electronica ?

          Comment


          • La euro 5 este electronica, la euro 4 nu. Eu am euro 4 deci nu ştiu cum este cea electronică la 1.6 16v. M-ai făcut curios.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • care stie cum se deomonteza capacul de la filtrul de aer? eventul ceva poze sau un manual cu instructiuni ceva

              Comment


              • demontezi colierul de pe corpul clapeta intai, vezi ce mai este prins de plasticul care contine filtrul(ex.: joja de ulei, un furtun de la cutia de viteze) si dupa ce ramai cu platicul ala in mana mai sunt cateva suruburi care tin cartusul! e simplu!

                Comment


                • o schema ar fi binevenita

                  Comment


                  • Salut . Incep sa urasc acceleratia asta electronica . Ma scoate din pepeni uneori .. Poti sa fii cel mai bun sofer si sa ai sute de mii de km ,degeaba . As adresa intrebarea daca se poate face ceva in legatura cu asta dar cred ca nu ..

                    Comment


                    • La alte masini prin resoftare se reducea si lag-ul acceleratiei, nu stiu la Logan cum o fii si daca e posibil... poate lamureste problema cineva avizat, ca vad ca e cam multa lume nemultumita de chestia asta.

                      Comment


                      • Asa este.Un update de soft pentru 1,2 16V ar rezolva situatia.Cum se face ca acest update de soft este disponibil si a rezolvat situatia la Reno Symbol 1,2 16V?La ei de ce se poate si la noi...Ce se asteapta?

                        Comment


                        • Nu sunt cel mai bun sofer... dar eu nu am problemele voastre. Mi s-a intamplat odata sau de doua ori sa "simt" si eu lagul ala... si intr-adevar e deranjant, dar de obicei nu am problema asta.
                          Cand e rece apare acea fluctuatie in treapta intai cand o accelerezi... chiar daca tii piciorul fix pe pedala (nu apesi/ridici), dar in rest toate bune la a mea.

                          Comment


                          • suhoiviper , nici noi nu am zis ca ni se intampla mereu . Ideea e ca atunci cand se intampla te deranjeaza .. M am obisnuit asa insa uneori cand esti nervos si din alte motive parca te supara si mai tare..

                            Comment


                            • Nu ai cum să nu îl simţi, sau eu ştiu cum e la voi, la ce am condus eu era ciudată acceleraţia, apăsai cât apăsai şi nu se tura îndeajuns, abia trecea de 1000 de ture, mai apăsai un pic şi sărea prea mult, la vreo 2500, nu ştiu exact că nu am stat cu ochii pe turometru.
                              Văd că e 815 lei resoftarea acum la 1.2 16v...
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • 815 soft original/
                                ?
                                la service dacia ?
                                sau asa incercari de la baieti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google