Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ManGreek View Post
    euro 3 nu exista pe logan
    Ba da, al meu e E3...e drept ca nu am 12 volti, doar 8

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      Depinde mult si de sofer, unii degeaba au masini / motoare potente daca merg ca niste ciubote.
      Poate era la deruta pusa emblema, mai practica baEtii.
      Nu, ca tipul nu avea fata de facut asa ceva... si in plus avea evacuarea un pic diferita de 1.6.
      Era modelul asta dinainte de facelift: Si nu era intr-o stare prea buna ca si aspect.

      Originally posted by Kojak View Post
      Ba da, al meu e E3...e drept ca nu am 12 volti, doar 8
      Ziceam de 1.2
      Last edited by ManGreek; 16 November 2016, 20:24. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Stai ca a venit Greek sa ma traga de urechi pentru ca nu mi-am facut tema.
        13.6 scoate L1 Ph2. L2 scoate 14.5. E bine asa? Ma ierti?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          13.6 scoate L1 Ph2. L2 scoate 14.5.
          ...cu tendinte spre 15.5

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Stai ca a venit Greek sa ma traga de urechi pentru ca nu mi-am facut tema.
            13.6 scoate L1 Ph2. L2 scoate 14.5. E bine asa? Ma ierti?
            Ma mai gandesc

            Originally posted by Kojak View Post
            ...cu tendinte spre 15.5
            Nu cred ca mi-as dori sa am logan 2 1.2 de 73 cavali
            Last edited by ManGreek; 16 November 2016, 20:30. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              ...Probabil 1.2 E3 logan 1 scoate 11sec...
              kojacule, potoleste-te, tata, ca imi aduc aminte de aia cu unupatruempetrei care scoteau 9 secunde daca ii dadeau ei la masina gaz, cu schimbari in 3500rpm, nu ca fraierii de la dacia care se chinuiau sa scoata 13sec cu schimbari la 6000 si mai mergeau si cu 200 pe bord si mai aveau pedala. sper ca nu dezgropam mortii... las-o dracu, unu-sase-saispe-volti e3 si e4 (L1 si L1ph2) scot 10.2secunde 0-100km/h. cum dracu' polizorul ala cu 100Nm scoate 11 secunde cand io cu 150Nm am scos 10.3? are 600 de kile logan2? doar n-o fi din carton, ca trabantul mah nu mai stiu ce euro lu' dracu avea, dar io cu 1.2_16v am scos un 14 secunde juma'te tras de par, mai mult spre 15 arata cronometrul cand gps-ul a trecut din 98 in 100.
              Last edited by Seba; 17 November 2016, 00:11.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Mda... trebuia sa le puna vitezometru de BMW ... vant de Austria, benzina de Germania, motor de Franta si cauciucuri de Italia... un 220-240 merge lejer

                Comment


                • Am o intrebare.

                  La imbinarea dintre aripa fata si prag pe ambele parti sunt distante egale ? La mine pe o parte e distanta ok, iar pe alta parte e aproape dubla, zici ca a avut accident...


                  Am incercuit zona.

                  Comment


                  • distantele trebuie sa fie egale. la mine sunt

                    Comment


                    • La mine nu... incep sa urasc masina asta
                      Dar noul sandero si logan facelift sunt superbe

                      Comment


                      • L-ai vazut in realitate?

                        Comment


                        • Arata bine, cu led-urile alea
                          Motorizarea 1.0 tocmai ce a primit un drive-test si oamenii spun ca e putin sub 1.2 la comportament, cutia de viteze e etajata scurt, cuplul cu 10nm mai putin ca la 1.2.
                          Cred ca e kamikaze persoana care il cumpara ca masina pentru familie si face deplasari extraurbane.

                          Comment


                          • Imi amintesc reclama cu prestige ... "PEntru ca romanii vor mai mult"....oare la motoare nu vor nimic? sau "Pentru ca romanii vor mai putin...tot mai putin"
                            )

                            Comment


                            • E un adevarat paradox.

                              In 2007 Prestige era asociat cu cea mai puternica motorizare pe benzina, dupa care parca a fost si dieselul cu I rosu.
                              Acuma Prestige este polizorul de 1.200cmc3 care se misca, ca un ... la fel si varianta 10 ani.
                              Nu pot sa-i inteleg.

                              Comment


                              • Acu Prestige este pentru toată gama de motoare la logan, mai puțin varianta cu GPL. La sandero și MCV este disponibilă doar pe 0,9 și 1,5 Dci, exceptând echiparea cu GPL.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google