Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da da, stai ca acuma merg la garaj sa reglez aripile la masina luata de noua, ca am dat banii pe un laureate ca sa-i reglez lufturile
    Daca ar avea si probleme de fiabilitate i-as da foc...

    Comment


    • Stie cineva la cati ani se schimba antigelul ?

      Comment


      • Scrie în carte, la 4 ani.

        Comment


        • Oho... deja la mine merge pe al 6-lea an

          Comment


          • Nu-i nicio tragedie; mai degraba lichidul de frana ar trebui inlocuit, daca inca nu ai facut-o.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • l-am luat, ate sl6 dot 4 parca. la cutie metalica.

              Comment


              • Am mai gasit un site la reclame pus pe acest forum.
                Am gasit bujiile DENSO la 35lei bucata, pret foarte ok, fata de 42-47 in alte parti.
                Cand sa comand... surpriza... 50lei transportul. Am abandonat comanda. Un 15lei cum au cei de la emag, altex, pisenet parca si orice alt site, ar fi mult mai ok. Dar asa castig 20lei la bujii ca sunt mai ieftine si pierd 35lei in plus la transport.

                Comment


                • Poate ti-l livrau ei personal si de asta e asa de scump. O chestie la fel de ciudata am patit cu eMag, am cumparat 5 produse si fiecare era de la altcineva, iar la final aveam de platit bani separat pt fiecare in parte(pt transport), ceea ce mi se pare o tampenie mai ales pt faptul ca eu am bifat ca il ridic personal din magazin, deci nu trebuia sa platesc nimic. Bineinteles ca am anulat tot si a revedere!

                  Comment


                  • La emag, au afiliati multi, si daca tu comanzi 5 cepe si fiecare ceapa vine de la alta firma, atunci vei plati 5 transporturi.
                    Dar aici ? Iau cele mai scumpe bujii pt 1.2 la 140lei si mai dau 50 pe transport ? Pai daca, comand originale la 15-20lei bucata, aproape ca e mai scump transportul...

                    Comment


                    • La cumparaturi de 520 de lei mai dai si 50 de lei pe transport? Nesimtire crasa.
                      La emag nici macar n-am reusit sa intru sa fac o comanda (n-am putrut sa-mi fac cont cum cer ei, n-a mers) ca sa nu mai zic ca majoritatea produselor le gasesti in alte parti mai ieftin. Am vrut sa-mi iau tavita de portbagaj si planificasem sa-mi mai iau si altele dar dupa 15 incercari nereusite am zis ca "PA!"

                      Comment


                      • Deja am o problema

                        La mers constant (treapta 5-a) 2000rpm... am vazut in bord ca turometrul a oscilat pana pe la 2300rpm din senin si a revenit la loc, dar masina mergea normal, fara sa simt oscilatia respectiva, adica turatia nu s-a schimbat, doar acul s-a dus in sus si a revenit. Nu am mai vazut pana acuma asa ceva, poate si din cauza ca nu prea m-am uitat, insa cum era frig si mergeam incet... ma plictiseam

                        Sa fie de la bujii ? Ca daca o tin cu acceleratie constanta, cel mai bine se simte in pragul 1500-2500rpm mici intreruperi, insesizabile daca esti pasager sau nu ai nici o legatura cu masina...

                        Uleiul si filtrele au vreo 500km.

                        Bujii sa iau originale (15-25lei buc: sa fie cu 1-2-3-4 poli ?) ca asa zice mecanicul sau DENSO IXEH20TT pentru 1.2 16v cu iridium (la 41lei bucata) ?

                        Comment


                        • Iti da semne ca trebuie sa o inlocuiesti )

                          Comment


                          • Posibil
                            Eventual daca vor scoate fratiorul lui Kwid la vreo 800kg cu motorul sce 1.0 si consum mediu de 4.5-5% benzina ca japonezele mici de oras, atunci ma abonez la urmatoarea Dacie
                            Cel putin asa am auzit niste stiri... ca vor sa aduca un model mai mic decat Sandero.

                            Comment


                            • ManGreek, nu stiu cat te ajuta, avand in vedere ca eu am Logan 1, dar si eu am mai vazut cu coada ochiului ca acele cad in mers fo' 500 rpm, respectiv 30-40 km/h si isi revin (ba turometrul, ba vitezometrul). Totul se intampla intr-o secunda fara ca masina sa-si schimbe comportamentul in vreun fel. Sa zic ca am vazut de vreo 6 ori in 10 ani. Acuma, de cate ori o fi facut ea fara sa o vad eu, n-am de unde sa stiu, ca nu stau cu ochii numa' pe ceasuri.

                              Eu as zice sa nu-ti faci probleme. Asa fac ele.
                              Last edited by vitriol; 5 December 2016, 22:01.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Nu mi-a facut niciodata (cred), deoarece uneori ma mai uit la ceasuri cand ma plictisesc... ca daca putere sa mearga tare nu are...
                                Doar cel de la turometru a facut la mine.

                                Ma gandesc ca am facut ceva, ca in urma cu vreo 2-3 zile am prins multa zapada pe drum si ma jucam cu a 2-a si ma uitam cum creste viteza si turatia in timp ce patineaza

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google