Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia-ti passat ce mai astepti...Asa-i ca-i visul tau?

    Comment


    • Daca ai auzit pareri bune despre 1.4 (despre putere etc), aceleasi pareri sunt valabile si pt. 1.2 (doar au aceleasi performante)......................sa nu iti faci parerea despre motor din auzite de la un prieten care a auzit la randul sau de la un prieten, etc.................chiar poti sa-l rogi pe acest prieten sa te lase sa dai o tura cu masina.............

      Comment


      • Da, si vei ramane placut surprins de lipsa unei diferente notabile intre 1.2 si 1.4

        Comment


        • Este o dif (destul de mica ce-i drept) in favoarea lui 1.2.

          Ca tot va intrebati la o cursa de 400 de m care dintre masini este mai rapida - 1.2 sau 1.4 - raspunsul (chiar daca unii o sa se mire) - 1.2 ............. am repetat testul de 3 ori - raspunsul acelasi - 1.2 (a mea) era cu putin mai mult de jumate' de lungime in fata 1.4 (a varului meu). Si pe reprize 50-100 (a 3-a) cam aceeasi poveste............
          Am si o filmare, insa este jalnica, cel care a filmat nu s-a prea straduit...........se vede mai mult cerul si betonul dp pista decat cursa propriu-zisa

          Comment


          • Originally posted by Cezar View Post
            Ia-ti passat ce mai astepti...Asa-i ca-i visul tau?
            Pai nu se compara VW si AUDI cu DACIA, dar ma limitez la ceea ce imi permit. . si stiu ca e nou.

            Comment


            • Am auzit ca 1.2 e mai bun in depasiri,nu syiu ce sa spun dar 1.2 are cuplu mai mic fata de 1.4 doar cu 4 Nm

              Comment


              • Originally posted by CSH View Post
                Nu sunt balanta, dar cand aud un prieten despre 1.2 care nu ii place, imi schimb parerea .
                Nu pot amana, caci 23 Noiembrie se apropie si pierd 2000 euro , 700 dau pe tichete ), iar 1.6 16v nu mai este.
                Si ce PASSAT am gasit la 8000 neg , adus din Germania, inmatriculat cu 42.000km, din 2008, 1.9TDI .

                Nu am vazut decat un singur LOGAN 1.2 16V la My ride. Daca mai sunt va rog sa imi dati link-ul:

                Scz de off-topic
                pana cand tiau zis ca poti sa faci comanda si sa prezinti tichetele?

                Comment


                • Originally posted by CSH View Post
                  Am dat comanda de logan 1.2 16v, dar mi-am schimbat pe loc parerea si am vrut 1.6 16v, dar pacat ca dealerul mi-a zis ca 1.6 16v nu se mai fabrica.
                  Asta e cam bull shit. Adica la Prestige, unde sunt 2 motorizari, 1.6 16v si 1.5 dci, cum se procedeaza? Le ceri un Prestige si ei iti ofera un Laureate 1.2? Probabi ca pe stoc nu mai sunt, insa la comanda sigur se fac.

                  Plus ca la ei pe site apar toate motorizarile, iar siteul e actualizat. Adica de ex la Black line, nu era motorizarea 1.2 la inceput. Si eu vroiam 1.2. Si brusc, cand am dat comanda de laureate 1.2, vad pe site ca este si black line 1.2. Sun la dealer si dealerul ma tromboneste ca nu este 1.2 pe Logan black line. L-am rugat sa se intereseze, si bineteles ca m-a resunat sa isi ceara scuze ca era prost informat.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu este nici un bullshit, am patito ca si CSH.
                    Atta boy!

                    Comment


                    • Adica daca vrei 1.6 tre sa astepti pana....? Pana in 2011?
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu. De 2 saptamani se fabrica cu norma de poluare euro5 pe urmatoarele motoare:
                        1.6 , 1.6 16v ,1.5 dci-90cp ,1.5 dci-110cp.insa se fac foarte putine pe zi deocamdata.
                        Daca vrei 1.6 16v acum ,poti cumpara dar euro4,inca nu le-au scos la vanzare euro5-urile pe 1.6 , 1.6 16v ,1.5 dci-90cp.

                        Comment


                        • atunci ei continua cu vanzarea de 1,2 pana se termina stocul existent, plus stocurile de euro 4 si abia apoi vand cele de 1,6 si 1,5 euro 5

                          Comment


                          • Originally posted by fanrenault View Post
                            Am auzit ca 1.2 e mai bun in depasiri,nu syiu ce sa spun dar 1.2 are cuplu mai mic fata de 1.4 doar cu 4 Nm
                            Este mai bun, insa nu sesizabil.

                            Comment


                            • Eu am condus si 1,2 si 1,4, dar 1,2 este mai bun la treptele de viteza 1-4, insa la treapta 5 merge putin mai turat

                              Comment


                              • 1.5dci 90CP si 110Cp sunt ptr Duster?
                                Atta boy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google