Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era un pic mai lung postul tau. Vad ca l-ai editat. Eu mai am pe e-mail vaianta necenzurata iesita din strafundurile ofticarii:

    Here is the message that has just been posted:
    ***************
    off topic:

    Nebunul poate răspunde la orice întrebare a înţeleptului; înţeleptul tace la cele mai multe din ale nebunului; iar prostul stă deoparte şi zice că tot nebunul e mai cu minte. - N. Iorga

    Stiti cum e vorba aia : ............ da' multi

    NU stiu voi in ce fel de cercuri va invartiti, dar eu ca si om cu scaun la cap si o anumita pregatire academica nu o sa ma cobor JOS la nivelul vostru, si asa cred ca vorbesc cu tractoristi si camionagii oameni care acum au descoperit ce e ala "internet" - manele si messenger .......... oameni cu un strop de "taran" in ei

    NO OFFENSE
    ***************

    Si acuma on topic: si mi-e mi s-a intamplat sa imi intre pedala de acceleratie sub presh si se tot ducea acul de la acceleratie in sus. Pe la 150 nu am mai rezistat si m-am bagat sub bord sa vad care e problema.
    sigpic

    Comment


    • Intr-adevar, ma coborasem la nivelul vostru, imediat ce mi-am dat seama am editat postul, pentru a nu avea constiinta patata, macar bine ca esti vigilent......

      Comment


      • Las' ca o sa incerc si eu cand ma mai duc la constanta si va zic si voua cu cat a mers. Doar sa nu prind vant potrivnic din fata

        Comment


        • Tu , pregatire academica ? Tu te auzi ce spui ? Stii ce inseamna pregatire academica , academician ?
          Si sa imi mai spui te rog cum poti sa "te cobori JOS" esti sigur ca nu se poate cobora si SUS ? ia spune-ne tu , academicianule ....
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Eu unul sunt invidios ca nu am 1.2 16V
            Mai bine trebuia sa mai astept 2,6 ani ca sa se fabrice aceasta motorizare minune si sa o cumpar...E minune..minune,, ca al meu 1.6 16 v la viteza de 170 deja da rateuri,,scoate fum,,si se oboseste asa de tare incat trebuie sa fac popas ca sa se adape cei 105 ponei si valevele ramase sa isi revina din cauza dilatarii si frecarii cu blocul motor.
            La 180-190 deja imi fierbe motorul si totii cai putere fac greva generala si numai vor sa alerge deloc,,,zic """HOOO da drumul la "haturi" ca numai putem mai mult de atat"".
            Deci sunt INVIDIOS!

            Comment


            • Daca nu prea stii limba romana - Google is your friend ! http://www.archeus.ro/lingvistica/Ca...query=ACADEMIC

              Iar la faza cu coboratul m-ai dat gata - era o abordare tautologica pentru a sublinia ceva - sper ca ai inteles ce vroiam sa scot in relief

              Comment


              • Ba tu ai terminat Spiru si te pomenesti ca te-oi vedea ceva mai sus ca restul , iti spun eu , nu esti decat cu o diploma si atat . Nu te banuiesc de atat de multa inteligenta incat sa incropesti o idee subliniata obscur sub o greseala gramaticala ... imi pare rau , nu ma lasa cerebelul sa iti aprob inteligenta pe care vad ca ti-o insusesti deliberat . Ti-au murit laudatorii ?
                Hai , mancati-as pregatirea academica, ia-ma cu chintesenta lucrurilor )
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by no.23 View Post
                  - era o abordare tautologica

                  Ce inseamna cuvantul ala..tautologica..??
                  Am dat pe goagal serch si nu gasit asa cuvant grele si nici pe situ ala dat de tine nu este de gasit ..a zis ca este irevolant!

                  Deci sa lasam termenii astia academici,,si sa revenim la 180 pe ceas la 1.2!
                  Totusi cum ai reusit aceasta performanta demna de cartea recordurilor..ca pana la filmulet ca proba in ""instanta"" nimeni nu te va crede No.23!

                  Comment


                  • Marian ... eu am o supernova si acum vreo 3 saptamani ma intorceam de la munte spre bucuresti , noaptea e dn1 , chiar unde incepe drumul cu 2 benzi pana in ploiesti , e , am inceput sa o calc si am ramas uimit cum acum a ajuns peste 180 , cam unde ar fi trebuit sa fie marcajul de 190 ,clar nu era o viteza reala, dar si pentru ceas ca fapt divers e foarte mult,trecea un a8 mai vechi pe langa mine zicea ca are 2 sute in bord ma depasea usor de nu`i venea sa creada, nu imi explic de ce si in ce fel , mai eram si 4 in masina , e drept , e resoftata de Doc masina si aveam benzina de 98 de la MOL , chiar se simtea, dar atat de mare viteza nu am luat nici cu loganu de 1.6 al fratelui meu , anomalie mare, bucsaraie noua , cauciucuri noi , roti echilibrate,mergea perfect , ba da asta cu 1.2 e criminal , te pomenesti ca a pus kerosen in ea
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Mie unul imi vine sa resoftez masina cu inca 8 valve si sa mai pun un ax cu came ca sa fac 24 de valve si poate asa voi depasi si eu 200 la ora..si gata pana la proba video eu numai zic nimic aici pt ca ma cam fac de ras cu 1.6 16 v!

                      Comment


                      • Deci tu ai luat 170 si inca mai mergea dar n-aveai drum, eu unul cred ca n-ai mai fi luat mult. Eu de ce draci nu trec de 175 pe benzina? Aa.. e 1.4, deci cred ca ma face 1.2-u ca deh, "mei mergea".
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • @no 23: sa nu ne umflam in titulaturi academice, caci ai fi surprins cat de codas ai fi.
                          Hai sa fim on-topic, si sa nu vb despre pregatirea fiecaruia. Sper sa fim pe aceeasi lungime de unda.

                          @ivan: uita-te aici.
                          Last edited by Cezar; 7 December 2010, 15:36.

                          Comment


                          • NU stiu cine ar fi codas ( eu sigur nu), nu stiu cine a zis ca a prins 180, dar totusi am sa ma bazez pe o vorba romaneasca si nu am sa mai continui aceasta discutie cu voi - nu te pune cu prostul, ca are mintea odihnita........

                            Comment


                            • nu te pune cu prostul, ca are mintea odihnita........
                              Cred ca noi am gresit ... ca ne-am pus cu tine, nu?
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Daca Sandero de 1.0 (ca o merge el pe etanol partea doi) poate 170-175 pe ceas, di ce n-ar putea Loganu 1.2 sa mearga cu 170? ....si sa mai aibe si pedala...
                                Daca la noi se termina tot timpul tarlaua prea devreme, ce vina are soferu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google