Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DaNuTz1988 View Post
    Nu. De 2 saptamani se fabrica cu norma de poluare euro5 pe urmatoarele motoare:
    1.6 , 1.6 16v ,1.5 dci-90cp ,1.5 dci-110cp.insa se fac foarte putine pe zi deocamdata.
    Daca vrei 1.6 16v acum ,poti cumpara dar euro4,inca nu le-au scos la vanzare euro5-urile pe 1.6 , 1.6 16v ,1.5 dci-90cp.
    Pai nu conta ca este euro 4 1.6 16v, dar dealerul mi-a zis ca nu mai are de nici un fel. Nu a zis nimic de euro 5. Caci l-am intrebat.
    Singurele motorizari euro 5 in acest moment sunt : 1.2 16v, si motorizarile 1.6 16v, 1.5Dci 110cp la versiunile 4x4 DUSTER. In rest toate sunt euro 4.

    Comment


    • Originally posted by littlefox View Post
      1.5dci 90CP si 110Cp sunt ptr Duster?
      acuma sunt pe duster, dar fiindca sunt euro 5 la anul vor fi si pe logan, sandero,mcv

      Comment


      • Si motorizarea 1.5 dci 70CP ptr logan berlina va mai fi?
        Atta boy!

        Comment


        • @DORU BUTEAN fara suparare,dar nu mai vorbi daca nu sti unele chestii.
          @littlefox 1.5 dci-110cp E5 este pe Duster,iar 1.5 dci-90cp E5 este un motor nou la uzina Dacia si deocamdata este numai pe Sandero si Logan berlina.
          @CSH probabil nu mai aveau acolo,dar ar putea sa faca comanda sa-ti aduca 1.6 16v,insa vei primi euro4 ,pentru ca se fabrica.

          Comment


          • Originally posted by DaNuTz1988 View Post
            @DORU BUTEAN fara suparare,dar nu mai vorbi daca nu sti unele chestii.
            @littlefox 1.5 dci-110cp E5 este pe Duster,iar 1.5 dci-90cp E5 este un motor nou la uzina Dacia si deocamdata este numai pe Sandero si Logan berlina.
            @CSH probabil nu mai aveau acolo,dar ar putea sa faca comanda sa-ti aduca 1.6 16v,insa vei primi euro4 ,pentru ca se fabrica.
            Au zis ca nu mai sunt pe stoc, si nu se mai fabrica .
            Cred ca numai de la anul va aparea E5 1.6 16v (cu putere mai mare sper).
            Si deoarece nu am ce alege (vreau benzina, fara 1.4MPI si 1.6MPI -) rezulta 1.2 16v ).
            Last edited by CSH; 24 October 2010, 01:17.

            Comment


            • Originally posted by DaNuTz1988 View Post
              @DORU BUTEAN fara suparare,dar nu mai vorbi daca nu sti unele chestii.
              @littlefox 1.5 dci-110cp E5 este pe Duster,iar 1.5 dci-90cp E5 este un motor nou la uzina Dacia si deocamdata este numai pe Sandero si Logan berlina.
              @CSH probabil nu mai aveau acolo,dar ar putea sa faca comanda sa-ti aduca 1.6 16v,insa vei primi euro4 ,pentru ca se fabrica.
              1,5 110 euro 5 am spus si eu ca e pe duster, dar cand am enumerat n-am impartit fiecare motor pe duster, logan, mcv, etc

              Comment


              • Am observat la limuzina mea ca in capul amortizorului vine prinsa acea piesa ce e acoperita de cauciuc.Nu stiu cum se numeste.flansa cumva?Ee acea piesa e cam golasa adica incepe cauciucul sa se desprinda de piesa.E normal?sau nu e ceva deosebit.Apelez la service?sau nu arde?
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • sal
                  vreau sa completez fisa de inmatriculare si la pozitia 20 imi cere data la care expira ITP-ul si statia care la efectuat
                  masina e noua si are verificarea ITP din fabrica, presupun.
                  cum se procedeaza?

                  Comment


                  • micutzu666 cand ai observat chestia asta, erau cumva rotile virate,sau drepte?
                    pune volanul drept si rotile ,si vezi daca piesa ta mai sta golasa.
                    eu cred ca n-ai nimic.
                    in viraj asa arata piesa ta.

                    Comment


                    • Originally posted by nicu500 View Post
                      sal
                      vreau sa completez fisa de inmatriculare si la pozitia 20 imi cere data la care expira ITP-ul si statia care la efectuat
                      masina e noua si are verificarea ITP din fabrica, presupun.
                      cum se procedeaza?
                      pai acea fisa nu se face de catre unul din acei intermediari la masina de scris?
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • se completeaza de proprietar.
                        daca vrei poti plati pe cineva sa o completeze
                        dar vreau s-o completez eu

                        Comment


                        • Originally posted by fanrenault View Post
                          Am auzit ca 1.2 e mai bun in depasiri,nu syiu ce sa spun dar 1.2 are cuplu mai mic fata de 1.4 doar cu 4 Nm
                          Nu conteaza ca are cuplu mai mic, ii poti face o resoftare si se rezolva, o sa ai 7 CP in plus dupa.
                          Mai multe detalii aici www.dimsport.ro
                          Consumul ramane la fel.

                          Comment


                          • Originally posted by nicu500 View Post
                            se completeaza de proprietar.
                            daca vrei poti plati pe cineva sa o completeze
                            dar vreau s-o completez eu
                            Eu am primit-o dupa vreo 2 saptamani dupa ridicarea masinii. Mi-a dat-o dealerul gata facuta si am fost cu ea doar la RAR pt omologare (folia securizata).

                            Comment


                            • Se castig 8 cp la 1.2 16v http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning...stage-normal-8

                              Comment


                              • Originally posted by amigos View Post
                                Eu am primit-o dupa vreo 2 saptamani dupa ridicarea masinii. Mi-a dat-o dealerul gata facuta si am fost cu ea doar la RAR pt omologare (folia securizata).
                                da, dar era vorba de fisa de inmatriculare care se depune la SRPCIV pt inmatriculare
                                fisa se poate completa si de catre proprietar nu numai la birou de intocmit dosare de inmatriculare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google