Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ei bine, ai ghicit
    sigpic

    Comment


    • Intrebare la inceput

      Vineri, 05/11/2010, vine masina la dealer. "Low Gun" Laureate de 1.2 E5. As dori sa-mi spuna si mie cineva, sau sa-mi spuna unde anume gasesc, CE TREBUIE sa verific la primirea masinii. Multumesc.

      Comment


      • trusa medicala roata rezerva,lichidele sa fie ok pe scurt ar fi..astea oricum ar trebui sa le arate cel ce preda masina..cu benzina sa nu te astepti la full
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by Zyraxes View Post
          Vineri, 05/11/2010, vine masina la dealer. "Low Gun" Laureate de 1.2 E5. As dori sa-mi spuna si mie cineva, sau sa-mi spuna unde anume gasesc, CE TREBUIE sa verific la primirea masinii. Multumesc.
          In primul rand sa verifici presiunea in roti, sa ai 2 maxim 2,2 pe fiecare roata, ca majoritatea vin din fabrica cu presiuni mari in roti chiar si 3,5.

          Comment


          • @micutzu666 - chiar s-a reusit ..nu mai vorbi din carti ..masina chiar trage bine rau de tot pentru 140 de caluti
            @DORU BUTEAN - nici tu nu mai vorbi din carti ca nu stii cum se comporta

            Comment


            • nu am zis ca nu au reusit,ci ca nu stiam daca s a finalizat sau nu.bravo celor ce au facut asta!
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Originally posted by Octavian___31 View Post
                La Loganu de baza, firele de la boxe fata sunt trase numai pana jos la bord, stanga si dreapta, langa usi, deci nu pana in usi. Cauta acolo.
                Probabil ca vei avea nevoie pentru conectare HU si de o mufa ISO (se gaseste la orice magazin audio).
                In dreapta am gasit o mufa cu doua fire ( astea sunt ? ) , in stanga nu am vazut nimic.

                Comment


                • @Zyraxes roata de rezerva sa fie la fel cu cele de pe masina.

                  Comment


                  • Motorul de 2.0 16v 140 cp este numai pe Duster (4x2 / 4x4) ,iar 2.0 16v 144 cp este tot pe Duster insa pe cutie hidramata.

                    Exact,trebuie sa verificati presiunea in roti ,eu aveam 2,6 pe toate.
                    @Zyraxes sa il stapanesti sanatos!

                    Comment


                    • Zyraxes, daca dealerul e firma serioasa nu trebuie sa verifici nimic.
                      ei iti vor explica totul,si -ti vor pregati masina de vanzare;oricum vei fi sunat ulterior de la Dacia si vei fi intrebat daca au facut toate astea.

                      Comment


                      • Pe mine nu m-a sunat nimeni de la Dacia sa ma intrebe nimica. Probabil ca suna prin sondaj, nu pe toata lumea.
                        sigpic

                        Comment


                        • pe mine m-au sunat ieri sa platesc diferenta la vouchere si sa merg dupa logan
                          initial au spus ca data livrarii este dupa 12 nov.
                          o sa fac rost de diferenta si cel tarziu luni merg dupa ea -logan 1,2 ambiance bleu navy

                          Comment


                          • Revenire

                            Multumesc celor care mi-au spus cate ceva despre problemele la care trebuie sa fiu atent in momentul in care primesc masina (e vorba de un "Low Gun" 1.2 E5 Laureate bleu mineral) :

                            Totusi, mai am ceva nelamuriri. Iata o parte din ele :
                            1. Cate chei primesc?
                            2. Trusa medicala, triunghiul reflectorizant, extinctor... ?
                            3. Cric - coarba ?
                            4. Talon - de care ?
                            5. RCA pe 1 luna cam cat costa
                            6. Numerele rosii se platesc au ba?
                            7. Exista ceva revizie pe bani la primire?
                            8. Cauciucurile sunt numai de vara?
                            9. Se da si ceva benzina?
                            10. In dotarea standard a masinii intra sau nu covorasele de cauciuc
                            11. Scule, ceva ??
                            12. Doamne fereste, daca observ vreo zgarietura pe vopsea - ce fac ??
                            13. Se poate refuza masina - daca are probleme, sau se receptioneaza, urmand a se repara ulterior pe baza garantiei??

                            Cu deosebita stima pentru cei care isi vor sacrifica niscaiva minute din viata pentru a-mi raspunde.

                            Comment


                            • 1. 2
                              2. Da
                              3. Da.
                              4. Talon mai tarziu, dupa ce vine CIV-ul
                              5. faci direct de 6/12 luni
                              6. ~100
                              7. ?
                              8. In general sunt All-Season
                              9. aici ai fost tare. Da, se da cat sa ajungi pana la cea mai apropiata pompa.
                              10. Din fabrica masina vine fara.
                              11. Nu
                              12. Galagie
                              13. Ce sa mai refuzi ca e achitata cand o sa o vezi Se face pe garantie.
                              sigpic

                              Comment


                              • Cauciucurile cu care vine sunt de vara - la Dacia. Care sunt all season alea de care vorbesti ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google