Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • no 23, ori vb on-topic, ori zbori.

    Comment


    • OFF: Pai daca 1.4-le prinde 200 (multi ziceau aceasta), de ce nu ar prinde 1.2-ul 180 ? . 1400-1200= 200Cmc3 = 200-180= 20km/h .
      no.23: a zis ca a mers cu 170km/h (viteza reala 161- sa zicem). Omul a presupus, ca ar merge cu 180km/h (daca ar avea drum mai mult , daca ar avea rezervorul mai gol, si sa fie singur -adica fara cealalta persona, care avea poate 70kg., ar fi un minus de 70kg (sa zicem).
      ON: Viteza maxima pe GPS, nu este mai mare de 170km/h.
      Prietenul meu mergea cu SO2 1.9TDI 105CP, 250NM, cu 190km/h si simteai ca isi da duhul, iar de al 150km/h in sus, incepea sa urce mai greu in ture, dapoi Loganul 1.2 75CP, 108NM ?
      Nu trece de 170km/h.

      PS: Cezare , ai zis ca ai ceva filmuletze cu 1.2 la liniute. ?

      Comment


      • Cand avea tata 1.4 i-am dat 180km/h in blana,insa a ajuns foarte greu la aceasta viteza. Acum cu 1.2-ul nu am mers decat cu 130km/h maxim ,am zis s-o las sa se rodeze bine si mai tarziu ii testez viteza maxima,si legat de consumul lui no.23 de 4,2 eu il cred pt.ca si eu am scos 4,3 de cateva ori la drum lung.

        Comment


        • lasati voi fluturii din cap..
          am intalnit eu pe filias-craiova unul cu un racanel de 1.2 16v a incercat el sa scoata duhul din motor dar slabe sanse de la 130 am plecat de langa el si incepuse sa imi dea blitzuri...l-am asteptat sa vad ce poate si numai bine bine vine linia dreapta de la sere (isalnita cine stie drumul) si nu il mai vedeam nici in oglinda...deci lasati comentariile..
          sa vorbim civilizat si in limita bunului simt

          Comment


          • Al tau este 1.6 16v ?

            Comment


            • da 1.6 16v

              Comment


              • Of of of ce as vrea sa am si eu norocul tau @speed_shock sa dau peste un 1.2 sa vad cum ma face el lejer asa in trafic..!

                Comment


                • Pai e logic, ca 1.6-le tau, il intrece pe 1.2. Chiar daca ala era nervos .
                  Trebuie sa fim constienti de ce avem sub noi, sa nu incepem cu SF-urile . (ma refer la modul general). Eu sunt multumit de 1.2 .
                  @ivan: Acuma ne iei la misto , din cauza la o persoana ? Nici 1.6 16v, nu e racheta (chiar nu este).

                  Comment


                  • Nu Csh..Nu...as vrea sa dau de un 1.2 nervos,,asa ca No.23..
                    Nu am nimic cu restul,,sa nu ma intelegi gresit!

                    Comment


                    • Off. Tautologie :. Fenomen sintactic care constă în repetarea unor cuvinte cu același sens, dar cu funcțiuni diferite, marcate de obicei prin deosebire de intonație sau de formă și care, exprimând identitatea celor doi termeni, are rolul de a sublinia o calitate sau o acțiune, defapt judecată în care subiectul și predicatul sunt exact aceeași noțiune.
                      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                      Comment


                      • Originally posted by adyta View Post
                        Off. Tautologie :. Fenomen sintactic care constă în repetarea unor cuvinte cu același sens, dar cu funcțiuni diferite, marcate de obicei prin deosebire de intonație sau de formă și care, exprimând identitatea celor doi termeni, are rolul de a sublinia o calitate sau o acțiune, defapt judecată în care subiectul și predicatul sunt exact aceeași noțiune.
                        Si ce are TAUTOLOGIA cu MASINILE ? Parca ai fi un om de stiinta .

                        Comment


                        • Abia astept lansarea motorului 1.0 pe Sandero.

                          Contestat de toata lumea la inceput, motorul 1.2 16v este acum mai laudat ca un turbo.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Tot Off (si ultimul) CSH daca citesti printre randuri asta e .
                            Postul 1405 Tautologie/tautologica se refera la postul 1388 unde Ivan Marian se intreba
                            Ce inseamna cuvantul ala..tautologica..??
                            folosit in mod "academic" de no.23 in postul 1386
                            Iar la faza cu coboratul m-ai dat gata - era o abordare tautologica pentru a sublinia ceva - sper ca ai inteles ce vroiam sa scot in relief
                            .
                            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                            Comment


                            • Mooaaaam'e cenaclu aici sa 'nebunesc
                              Toate ca toate, da' n-am inteles de ce lumea incearca sau zice de viteza maxima (oricare ar fi ea) in ultima treapta ?
                              Keyboard error or no keyboard present.
                              Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                              Comment


                              • @ivan: Acuma ne iei la misto , din cauza la o persoana ? Nici 1.6 16v, nu e racheta (chiar nu este).[/QUOTE]
                                nu iau la misto pe nimeni dar sa fim cat de cat realisti nu sa dam in sf-uri asta era ideea...
                                noroc ca s-a inchis topicul dedicat vitezei max la 1.2 16v poate se ajungea sa prinda 250 km/h mai stiti.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google