Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CSH View Post
    Eu deocamdata nu am nici cea mai mica problema. Merge perfect. La prima abatere o vand, caci nu ma prea impac cu marca Dacia, cand vad peste tot masini sh in acesti bani care arata si au performante mult mai bune.
    Tu visezi cai verzi pe pereti... Vinde acum masina, sa vezi daca reusesti sa iei 5000 pe ea. La banutii aia, sh trebuie sa fie cu noroc.
    Daca vrei SH, ia una de 2-3 ani, nu 8-10, in speranta ca e buna.
    Doar ca aia de 2-3 ani, la banii de logan SH, va fi tot o semi-trasca, cu aceleasi optiuni ca ale Loganului si la fel de semi-urata.
    Problema este alta, taticu ti-a luat masina, iar tie nu-ti convine. Aia e, cand mai cresti, iei alta de iti place
    Last edited by Cezar; 6 August 2012, 23:47.

    Comment


    • Eu mi-am luat dacie pt ca imi place si forma si pt ca e noua. Multi zic ca e cam urata..dar nu e asa. Sandero e nasol (si la bot si in spate si lateral), lodgy la fel-naspa ca si aspect. Doar loganul si dusterul au un design mai fain (parerea mea). Am avut masina sh si nu iti recomand. Foarte rar poti gasi o masina sh buna.

      Comment


      • Originally posted by PCH View Post
        Si cum faci...demonstreaza si mie. Pe ce te bazezi cand afirmi asta? Va place sa bateti campii de nu se poate. SH nu inseamna neaparat cocean, daca stii sa cauti, alegi poti gasi masini ok.
        Nu pot zice nimica, pana nu stiu despre ce masina este vorba si despre ce motorizare, inclusiv km daca este posibil. Sa ma pot adapta la situatie si sa pot pune punctele slabe.
        @Cezar: Nu ai dreptate.

        Comment


        • poate nu ti-a luat taica-tu masina, dar la partea de sh, are dreptate. nu-ti iei una de 8 ani si speri sa mearga mult si bine, iti iei una de 2-3 ani si aia e mai scumpa decat loganul.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Mai CSH, dar de ce nu ti-ai luat un Logan (sh), din Germania?!
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Fiindca tot DACIE este. Deja am sechele de la vechea dacie (rugina,motor segmentat,performante slabe, consum foarte mare,etc) + designul nu prea placut + prestigiul ...dacie...si sa nu uitam ca nu te simti prea bine in ea (mai fericit te simiti in Audi, cand vezi designul acela placut) si nici prea confortabila nu este la drum.

              Comment


              • asa ... si la pretul care il are Logan ce te astepti? Confort de masina de 30.000 euro? Dacia are pretul corect pentru ce ofera. Ia-ti 107,c1,i10 (sunt chiar mai scumpe decat logan) si sa vezi acolo 0-100 in 20 secunde. Din punctul meu de vedere Sh nu intra in discutie! Nu mi-as lua ever ceva SH, nici telefon, nici masina, nimic ce se uzeaza in timp.

                Comment


                • Nici femeile nu-s toate noi...
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • dar nici sa ai pretentia la curva de 500 lei ca la una de 1000 euro )

                    Comment


                    • Nu, nu v-ati lua sh nimic niciodata. Nu-i vorba de telefon. Ala il cumperi nou ca nu ii scump.
                      Dar de E-class din 2010 cu km putini la 14.000euro de la banci ce ziceti ? Nici din ala nu vreti ever sh ...
                      Cine stie cum se poate sterge contul ?

                      Comment


                      • cu pic-ul :P

                        Comment


                        • cu picu o sa sterg loganu si o sa desenez un muscle car. M-am saturat sa mai aud de dacii si de ,,tuninguri" - folie,xenon(becuri philips albastre),jante,schimb de leduri in bord si exista 1000modele la fel si toate sunt tuning. Am vazut ca posesorii de masini sh sunt mai modesti. Doar zmeii aia cu masini din 90 din jermania isi dau aere si trebuie exterminati, in rest nu vezi sa zica ca au prins cu 2.5TDI 250, cum prinde 1.6 16v 215 si alte aberatii.

                          Comment


                          • @CSH, de ce esti asa de suparat pe viata? Daca tot esti impotriva sistemului, de ce esti posesor de dacie si de ce o faci cu ou si cu otet? Si apropos de tuning, fiecare e liber sa faca ce vrea, inclusiv folii si xenoane albastre, fara sa fie necesar sa fie criticat de altii.
                            Numai bine si multi km cu dacia.
                            I don't ride low, I fly high...

                            Comment


                            • Mai nou ma supara bestia cand vad ca nu trage. Oricum la vale trage de rupe, iti ofera si multa adrenalina.

                              Comment


                              • La 50*C, cam cat e acum la soare, cum ai vrea sa traga? Ca un V8?
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google