Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai vrea tu sa fie euro5
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Este canistra carbon cea cu furtunasul transparent din partea dreapta fata.

      Comment


      • daca mai nou au "facut-o "euro5 ar trebui sa va cereti banii de prima spaga, pardon inmatriculare inapoi......

        Comment


        • Originally posted by Daniel68 View Post
          Este canistra carbon cea cu furtunasul transparent din partea dreapta fata.
          canistra asta la ce foloseste?scuzati-mi necunoasterea!EXISTA si la variantele mai chele?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • cred ca au schimbat catalizatorul si acum e euro5
            dar dupa cum fac cei de la Dacia...cred ca au mai scos ceva de la masina ca euro5 e mai scump, si ca sa rezolve problema pretului, poate au mai scos ceva..... poate volanul

            Comment


            • cred ca toti avem acel furtunas..e ceva de aerisire ...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Deci masina am achizitionat-o pe 30 martie..motorul e euro 4 sau euro 5??

                Comment


                • Originally posted by ady_green View Post
                  Deci masina am achizitionat-o pe 30 martie..motorul e euro 4 sau euro 5??
                  Euro 4. Inca nu le-au scos pe piata euro 5-urile,s-au facut cateva de proba.

                  Comment


                  • Cum adica ''de proba''?
                    1.2 are Euro 5, scrie si pe site-ul Dacia.

                    Comment


                    • Am vazut si eu pe site,am vorbit cu baietii de la proiect si asa mi-au zis.
                      Astazi am facut 1.6 16v euro 5 pentru Romania si Scandinavia vreo 10 vehicule;cam 100 de vehicule 1.2 16v si nici unul euro 5.
                      Last edited by DaNuTz1988; 2 July 2010, 15:55.

                      Comment


                      • Originally posted by DaNuTz1988 View Post
                        Am vazut si eu pe site,am vorbit cu baietii de la proiect si asa mi-au zis.
                        Astazi am facut 1.6 16v euro 5 pentru Romania si Scandinavia.
                        Deci si 1.6 16v este euro 5 ??

                        Comment


                        • Nu toate,se urmaresc sa se vada cum ies(am vazut ca la 1.6 16v au pompa gep care se punea numai la diesel de 85cp),in timp vor fi toate din cate am auzit. Nici Duster nu sunt toate euro5.

                          Comment


                          • banuiesc ca daca te duci acum sa iei 1,2 il iei cu euro5 !
                            ce se intampla cu cele fabricate pana acum care au euro4 ?
                            vor fi la reducere? nu cred ca e vreunu prost sa mai ia acum 1,2 euro4

                            Comment


                            • Originally posted by mariusmjm View Post
                              banuiesc ca daca te duci acum sa iei 1,2 il iei cu euro5 !
                              ce se intampla cu cele fabricate pana acum care au euro4 ?
                              vor fi la reducere? nu cred ca e vreunu prost sa mai ia acum 1,2 euro4
                              Fii sigur ca si la alea fabricate de 1.2 pana acuma se modifica ceva la ele
                              Daca te duci acuma sa iei 1.2 il iei cu euro 5. Saptamana aceasta m-au sunat cei de la DACIA, si am vb cu ei, si eu am intrebat de 1.2 cat este ? ,iar ei mi-au zis ca unul full il pot scoate la 5500euro cu TVA, si taxa de poluare nu se plateste fiindca este euro5. Dar pretul de 5500TVA a fost chiar cu o zi inainte sa se mareasca TVA-ul la 24%. Deci Tot una este. Nu platesc taxa, dar platesc mai scump masina. ) Acuma 1.6 16v s-a scumpit cu 374 euro, si taxa de poluare trebuie platita, de aceea cred ca o sa merg pe 1.2.

                              PS: Am uitat ca si 1.2 s-a scumpit cu cateva sute.)
                              Last edited by CSH; 2 July 2010, 19:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by CSH View Post
                                si eu am intrebat de 1.2 cat este ? ,iar ei mi-au zis ca unul full il pot scoate la 5500euro cu TVA
                                Tu realizezi ce vorbesti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google