Ajutor Sfaturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ce sa mai zic, total dezamagit ...sa ma duc la service cu un simplu nschimbat de ambreiaj si sa plec cu masina cu probleme mai mari, mai ales ca e un service mare C&I Service

    Comment


    • #32
      mare?? atunci Tiriac Auto ce este,si primesc si masini de alte natii
      sa nu fie ei in stare sa faca o amarata de cutie de logan,ca le trebuie nus ce linii de centrare,daca venea unu cu o cutie de Opel sa zicem ce faceau?
      Last edited by nikuniku; 18 February 2012, 22:08.

      Comment


      • #33
        Sfatul meu este sa incerci sa ei legatura cu administratorul service-ului; cu siguranta el nu stie toate aspectele problemei. Incearca acest pas intai. Pune cap la cap totul, fii calm, incearca sa fii hotarat., cu precizarea exacta a pozitiei tale. Nu te repezi la judecata; ia in consideratie ca ultima varianta; te vei angrena intr-un proces de uzura si ii vei inbogati pe altii. Sunt mult mai multe aspecte legate de eventuale despagubiri; vei fi dezamagit dupa ani de lupta.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          IancuMIC pe sefu mare de la service un singur lucru al intereseaza,,sa vina banu indiferent cum,,nu sa plateasca el nepriceperea celor pe care ai are in subordine
          se poate incerca sa se ia legatura si cu el dar??

          Comment


          • #35
            dar... o sa dea vina pe angajati, eventual or sa fie dati afara. evident, service-ul n-o sa-si asume responsabilitatea, cum ar trebui.
            internal combustionizer

            Comment


            • #36
              M-am gandit si la angajati ca vor fi dati afara dar pana la urma sa platesti rate inca 3 ani la o masina cu o cutie de viteze probabil de taxi cu 400.000km , cine stie cati senzori rupti la ABS, bucsa schimbata la capatul de bara, planetara stanga schimbata (e noua dar din cate am citit aici pe forum e dintraceea ieftina poloneza la 250ron)....si m-am dus la ei doar pentru un schimb de ambreiaj...sincer luni vreau decat actele pentru tot si sa ma duc la OPC

              Comment


              • #37
                fa si poze la vechea cutie sa ai toate dovezile.
                internal combustionizer

                Comment


                • #38
                  Nu sunt intodeauna radical,dar pentru proşti chiar nu am nici o milă,sa plătească.
                  A zis bine cine a zis,te duci cu maşina pentru un schimb de ambreiaj şi pleci cu ea in "sacoşa",d-aia suntem unde suntem , facem treaba cu dezinteres şi lipsă de responsabilite, lucrăm cu jumataţi de masură.
                  Nu-i lăsa,stai in coasta lor!!!
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • #39
                    Cred ca treaba cu OPC-ul te va ajuta mai bine ca la un proces de nu stiu cati ani
                    TOTUL E SA NU TE LASI
                    In alta ordine de idei si referitor la reparatii cei din zona Bucuresti si nunumai (cei care pot ajunge pana la Stefanesti) sunati la telefon 0745056796 si va GARANTEZ ca nu veti fi dezamagiti de servicii de orice reparatie la orice marca .Am avut dealungul timpului nevoie de orice fel de reparatii la diferite marci si l-am recomandat la oricine a avut nevoie si nimeni nu a fost dezamagit VA GARANTEZ CA NU AI FAC RECLAMA ,ESTE UN MECANIC CARE A LUCRAT LA SERICE DACIA STEFANESTI .Eu si multi altii am fost foarte multumiti si de pret si de lucrare .daca apelati la el nu cumparati piese pana nu luati legatura cu el ,stie magazinele cu cele mai mici preturi ,sunt din TR si vechi client ,el din AG si am fost foarte multumit

                    Comment


                    • #40
                      Pai la stefanesti AG a fost cel mai mare service din tara si scoala de mecanici auto dar acum este privat si a prins pe mana unui patron care abar nare de service auto
                      Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                      Comment


                      • #41
                        SSANDULESCU DACA AI NEVOIE DE MECANIC (doamne fereste) APELEAZA LA nr telefon SI AI SA TE CONVINGI
                        OMUL SI-A DESCHIS SERVICE LA EL ACASA ELEVATORI ,CANAL PRESE DE DEPRESAT RULMENTI BUCSI SCULE ADCVATE NU MAI ESTE CA PE TIMPURI CU DALTA SI CIOCANUL

                        Comment


                        • #42
                          ce-mi place mie cand se schimba subiectu topicului

                          Comment


                          • #43
                            incearca si omul sa ajute. e ok cred. service-urile mari, pe langa ca iau bani pt manopera cat nu face, mai si lucreaza in bataie de joc si fara simt de raspundere. am patit-o si eu cu un service foarte mare din iasi (bras - reprezentanta renault, dacia) de mi-au indoit toata tabla din fata masinii sprijinind o ranga, sa umble la intinzatorul de accesorii. daca stiam ca asa fac ei treaba, o faceam eu in spatele blocului. de atunci caut service-uri mai mici dar care lucreaza cu simt de raspundere ca sa atraga clienti.
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • #44
                              dr3am
                              ce se aude cu masinuta ???

                              Comment


                              • #45
                                Am lipsit ceva timp datorita faptului ca sunt intr-o continua cearta cu cei de la service, din ce motive:

                                - planetara am platit pe ea 480 lei si sa dovedit a fi una poloneza "autospeed" la pretul pietei de 220 RON care nu stiu ce are ca nu il vede senzorul ABS

                                - senzorul ABS neputand sa citeasca roata stanga fata face ca franarea pe toata masina sa nu mai poata fi facuta in masuri de siguranta pana la momentul in care dupa cateva franari se aprinde spre fericirea mea martorul de bord al ABS-ului , lucru care ma usureaza ca in sfarsit am frana precum batrana dacie fara ABS

                                - cutia de viteze pe care mi-au schimbato din spusele lor e una de renault clio si e total diferita si aiurea, adica treapta 1 la 3000ture se duce pe undeva la 60km/h , treapta 2 pe la 80kmh, treapta 3 si 4 la 90 respectiv 110kmh...treapta 5 daca o schimb la viteza mare spre ex 110km/h nu o mai duce motorul si pierd viteza pana pe la 90km/h

                                - in seara asta a inceput sa aiba troncaneli cand e pusa in sarcina si cand e scoasa din sarcina

                                Maine ma duc sa fac o expertiza la dacia si sa demarez procedurile legale ca sincer nu imi vine sa cred ce au putut sa faca la o masina din 2009 cu 60.000 km rulati....parca mi-e si rusine sa povestesc cate am putut pati pana in momentul de fata de la o simpla schimbare de ambreiaj.
                                Precizez ca este prima oara in viata mea cand apelez la un service autorizat ca sofer incepator recunosc.
                                Daca ar fi sa fac vreodata pariul vietii mele l-as paria cu siguranta pe un amarat de bilet de tramvai daca dupa o vizita la mecanic ajungi sa te gandesti de 10 ori la viata ta.

                                Am uitat sa mentionez ca stia si administratorul firmei despre cutia respectiva ca mi-au schimbat-o si la intrebarea mea adresata lui despre un certificat de origine ca mi-se pare ca mi-a cerut o suma prea mare pentru o calitate proasta raspunsul lui a fost ca intradevar la pretul planetarei de 300 lei sa inclus si manopera de 180 lei. Maine o sa cer o factura pentru planetara si pe baza acelui document zic sa ma consult cu o persoana juridica...voi ce pareri mai aveti?...sincer sunt disperat!!!

                                Certificatul de origine la planetara era , acum vad ca de somn se intelege ca scrisesem pentru cutia de viteze sh ....
                                Last edited by dr3am; 22 February 2012, 02:52. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google