Ajutor Sfaturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ma nene deci ma crucesc ce vad pe aici p la voi Cel mai bine acum ca te-ai ars (in termeni romanesti) sa o rezolvi cumva si nici cine stie ce prostie sa pui pe masina Data viitoare cand te duci la un service nu te uita daca e firma mare Mai bine intreaba in stanga si in drapta inainte sa faci ceva la masina cred ca prin cunostinte si prieteni gasesti un mecanic destul de bun si la pret acceptabil Personal am facut reviziile numai la dacia asta pana cand mi-au luat 2200 lei la distributie la diesel ( deci tot japcari) alceva nu am mai facut la ei Intrun final mam bagat in seama cu un mecanic de la ei De la 60 de mi de km doar el sa ocupat de masina Am vandut masina in octombrie anu trecut la 290 de mi cand au picat injectoarele si pompa de motorina am dato cu 1700 euro Acum am luat un 1,4 taxi din 10-2005 cu 1150 euro si pana la cat am luat pe cea veche ii investesc in asta care am luato Apropo am facut aseara la cea de am luato (taxi) distributie , curea accesorii , garnitura tacheti , reglat tacheti, bucsi bara stabilizatoare, discuri si placute de frana Antigel Semeringuri Cablu acceleratie cablu capota ,garnitura filtru benzina ,sonda marsalier ,ulei si filtre Pret totalpiese 750 lei Pret manopera 250 lei Deci scoatem un total de 1000 ron Din cate ti-am spus eu si ceilalti aici trage si tu concluziile potrivite si cauta inainte sa faci ceva la masina Diferenta dintre un mecanic bun si un mecanic prost e ca ala prost stie sa te imbrobodeasca te ia cu apelative de bos sefi barosane si te-a fraerit Succes in viitor
    Last edited by emilianx; 22 February 2012, 07:35.

    Comment


    • #47
      INCREDIBIL, sincer imi pare rau pt tine. Am si eu o boala pe Dacia service pentru ca si eu m-am tot plimbat pe la ei atat cu dacia veche cat si cu Logan-ul. Nu reusesc sa-mi rezolve problema si cu asta basta. Aici se opreste stiinta.
      Oricum, trebe sa faci ceva legal, nu te lasa, si eu am trecut printr-o situatie de genul, diferita totusi pentru ca la mine era vorba de kilometri dati inapoi dar nu m-a dus capul sa pun proprietarul de la care am luat masina sa treaca pe contract si numarul de kilometri. (nu sunt dealer auto nici meserias in ale vanzarii/cumpararii deci nu aveam de unde sa stiu) In fine, tin pumnii pt tine. Ceea ce vroiam sa zic de fapt este ca trebuie sa-i dai in judecata, nu te lasa ca te calca in picioare si nici de masina nu te vei bucura. Ori reparatie klumea, ori despagubiri ... cu ceva trebuie sa-i arzi.
      Bafta si asteptam un update cat de curand sa vedem ce ai reusit.
      Stima.
      Cunoscatorii stiu, inginerii intuiesc.

      Comment


      • #48
        dr3am senzorul de ABS tiam spus ti la rupt cand a dat cutia jos,el citeste pe o banda magnetica care este pe rulmentul de la roata,sau tia schimbat fuzeta cu totu de pe alta masina,la testare electronica trebuie sa apara senzorul defect,daca nu da defect pe senzori tiau schimbat fuzeta cu una fara ABS
        cutia de viteze cred ca aste de diesel,cred!!
        planetara de autospeed sunt bunicele unele sunt cu 6 bile ca la masinile straine altele cu lalea ca la dacii la roata,cunoscatorii stiu despre ce este vorba
        sincer imi pare rau de patania ta

        Comment


        • #49
          cu siguranta e de diesel, ca se comporta cam ca aici:




          ps. opc si da-i in judecata.
          internal combustionizer

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google