Promblema Ulei...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promblema Ulei...

    Salutari dragi forumisti! Din pacate vin si eu cu o problema ciudata spun eu...am schimbat uleiul la 86000km(acum am 89500) si cand am verificat astazi joja el este foarte negru(mentionez ca sa pastrat cantitatea, cat am pus asa este si acum)dar stau si ma intreb este normal ca dupa doar 3500km uleiul sa fie foarte negru?Mi se pare suspect....La ce sa ma astept? Eu ii cam dau talpa(cox aproape de limitare si nu rar ci frecvent) de aceea va intreb se poate sa fie de la forja?Ar mai fi o mica problema cu care m-am mai confruntat...Cand este sub 1800rpm si accelerez brusc...imi da in nas grozav dupa care isi revine si se accelereaza foarte bine, asta stiu este problema de fise, bujii sau bobina(bobina originala a fost schimbata deoarece numai dadea scanteie pe un cilindru)...asta nu ar fi ceva important, pentru ca sunt consumabile o sa ma schimb in special prima problema ma ingrijoreaza foarte mult... astept raspunsurile voastre si sa nu ma speriati prea tare...Mii de aprecieri LC!Stima si respectele mele, Ionut!
    ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
    ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

  • #2
    O cauza poate fi uleiul avut anterior, care nu a avut o capacitate buna de curatare, sau, varianta mai plauzibila, nu ai scurs tot uleiul inainte de inlocuire.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Se continua aici
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google