Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar daca "gogushpan" avea masina pe trailer si nu ia spus nimeni?La asta nu sa gandit nici macar el....
    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

    Comment


    • mai, ce rautaciosi sunteti

      poate omul a calculat consumul dupa liniile de la rezervor si a intrat in meniul secret. care idica eronat. si asa a ajuns la consumul asta.
      sigpic

      Comment


      • Oare nu vinde masina "gogushpan"?As cumparao eu...la consumul asta se merita investitia...
        Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

        Comment


        • Originally posted by bogdan_1984 View Post
          mai, ce rautaciosi sunteti

          poate omul a calculat consumul dupa liniile de la rezervor si a intrat in meniul secret. care idica eronat. si asa a ajuns la consumul asta.
          Meniul secret are o marja de eroare de +,-1 l maxim.

          Comment


          • parerea ta. mie imi arata dupa alimentare o eroare de vreo 3-4 litri. adica cat aveam inainte, cat imi indica dupa si cat am alimentat
            sigpic

            Comment


            • Exact asa am probat eu inainte sa alimentez.Cel putin la mine ti-am spus cum sta treaba,la tine sau la altii nu stiu cum e.

              Comment


              • computer de bord/consum instantaneu 1.4

                am un laureat 1.4 din septembrie 2008. Am vazut ca la alte logan-uri este afisat consumul instantaneu, diferit de al meu, adica e intradevar un consum instantaneau, pe cand la mine imi face un consum, probabi, la 100 km. Poate cinve sa-ni eplice de ce?
                Last edited by cagafitei; 6 March 2009, 20:17. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Pentru ca modelele mai noi (dupa anul 2006) nu au consum instant. Ceea ce iti afiseaza tie este consumul mediu.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • calculator de bord

                    mc pt raspuns Cristi_LCD
                    Last edited by cagafitei; 6 March 2009, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • sigpic Alexandria

                      Comment


                      • stie cineva daca acel consum mediu de pe CB are vreo marja de eroare, sau arata exact??
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu ca as tine neaparat sa am un consum instantaneu, dar kiar am ramas surprins cand am vazut pe logan (cred ca ai dreptate, era mai vekiutz putzin) un astfel de consum, si pe-al meu nu

                          Comment


                          • Cei de la dacia l-au scos....nu stiu motivul.......dar cred ca va dati seama,s-au speriat romani cind au vazut consum instantaneu de 14-16%.........
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • la mine la o viteza de37 km/ora medie
                              am un consum de 8%
                              si 500 km de la alimentare
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • Eu acum am 7.2% mixt.
                                Si cam dau dupa ea...
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google