Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • consumul la orice viteza variaza...daca ai vant frontal sau lateral o sa ai consum mare..1.4 e turat la 140...e diferenta mare de consum intre 120 si 140.in principiu ai peste 8,5%
    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

    Comment


    • daca se ruleaza cu 140 km/h si vantul bate cu 80 km/h (destul de puternic) din spate, te mai ajuta cu ceva?
      sigpic

      Comment


      • da bogdan daca bate vantul ar fi bine sa mai fie si rampa...si mergem cu consum 0%
        sigpic

        Comment


        • Iar s-a racit afara,iar urca putin consumul.

          Comment


          • Iar am facut un drum pana la Bucuresti (via Urziceni), in weekend.. m-am trezit ca am uitat ceva in camin si.. i-am dat bice.. Am riscat putin, am lasat-o la 60 doar in Cotorca si Cosereni. Era bun un detector...

            250 km parcursi, consum 6.9L/100, 78 km/h viteza medie.

            Comment


            • eu am o masina foarte tampita....
              schimbat peste 3000 ture 10%
              schimbat 2200-2500 ture 10%
              mers ba nervos ba calm 11%

              :|

              cu benzina petrom 95....
              cu carrera 100 a papat si 12%...
              apropo acum 3 zile am fost la omv ...cu un amic care are un caddy.....diesel...i-a facut plinul timp in care am citit cam ce are carrera95 si 100.....nici macar 1 virgula nu se diferentiaza la compozitie...de 95.......pe cand la motorina....daca o sa citesti ..o sa vedeti ca difera foarte multe....
              Last edited by JmEk; 10 March 2009, 16:22.
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • Originally posted by MyKe View Post
                Iar am facut un drum pana la Bucuresti (via Urziceni), in weekend.. m-am trezit ca am uitat ceva in camin si.. i-am dat bice.. Am riscat putin, am lasat-o la 60 doar in Cotorca si Cosereni. Era bun un detector...

                250 km parcursi, consum 6.9L/100, 78 km/h viteza medie.
                Un consum bun si medie buna, te-ai dat ceva la ea

                Succes
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Numai ea stie cate are de tras cu mine. Mai nasol a fost ca am intrat in Bucuresti (trebuia sa ajung in Regie, via Sos. Colentina, Bd. Carol, Splai si retur). Pana la intrarea in aglomeratie aveam ~ 95 km/h media.

                  Comment


                  • Viteza maxima cat a fost?

                    Comment


                    • Cateva varfuri de 170, in rest 140+ constant. In localitati 80+, cu reduceri preventive la treceri, la intoarcere, fiindca se intunecase.

                      Si eu m-am mirat de consum, ori mi-am f*t*t CB-ul, ori vantul a fost de partea mea. Dar pe aproape 250 km mi-a consumat 17 L (am pus de 50 lei, mai pastrasem 10 lei marja de eroare, in caz ca ieseam din grafic ).
                      Last edited by MyKe; 12 March 2009, 09:38.

                      Comment


                      • Deci ai scos cam 5.6-5.8______un consum bestul de bun.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Daca te referi la MyKe mai pune 1 l.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • Ai dreptate.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • da te tancul meu ce mai spuneti?
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • Originally posted by MyKe View Post
                                ............................... in rest 140+ constant. In localitati 80+, cu reduceri preventive la treceri, la intoarcere, fiindca se intunecase.
                                .............................. Dar pe aproape 250 km mi-a consumat 17 L .............
                                In mod sigur ai avut vant din pupa, la regimuri de 140 afara si 80 oras (poate ai mers mult prin oras...) sub 7,3-7,5 % n-are cum sa iasa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google