Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce oras? A fost consumul facut pe Buzau - Urziceni - Bucuresti (E85) si retur (aceeasi zi, am fost inapoi in cca. 3 h si 20 min). Resetat CB-ul dupa ce am pus benzina. In Bucuresti n-am mers cine stie cum, ca am mers mai mult in linie dreapta, cat de cat constant (Sos. Colentina, Calea Mosilor, Bd. Carol, apoi pe Splaiul Independentei, unde am ajuns si la 90). Pentru cine stie Bucurestiul, ar putea sa-mi confirme.

    Masina goala.

    In localitati o lasam in frana de motor si o mentineam la 80, in tr. V, putin peste 2000 rpm.

    Comment


    • Ma rog, localitati/comune/sate ))
      Ideea e ca daca n-ai fost favorizat de vant (sau mergi la vale pe traseul ala?) n-ai cum sa scoti sub 7% la regimu asta de mers.

      Comment


      • Nu e vale. Eh, asta e, mai studiem. Data viitoare fac un film de la cap la coada, cu tot drumul. Desi in urmatoarele 3 saptamani nu mai pun mana pe masina...

        Eu am dat "vina" pe caldura, erau peste 15 grade C atunci.

        Noi sa fim sanatosi.

        LE: Am zis ca aveam si barele transversale pe masina? )
        Last edited by MyKe; 12 March 2009, 12:52.

        Comment


        • Corect
          Eu cand am scos un ~7,2% media in regim de 120-140 (mai mult 130-140) si 80-100 localitati, m-a luat si radaru din pacate) pe traseul Oradea-Arad, mi-a sarit lumea-n cap, ca e prea mic

          Comment


          • Nu tre' sa ne creada nimeni, oricum vad ca pe-aici consumurile variaza mult... Conteaza ce dai din portofel si cu ce ramai, stiu cum am mers, stiu cat am pus, stiu cat mai aveam in ea, deci eu am fost super multumit.
            A fost un drum pe fuga, planuit cu 5 minute inainte. Cand m-am intors, m-am intalnit cu taica-miu in parcare (venise de la tara, cu maxi ) si m-a intrebat de unde vin. Cand i-am zis ca de la Bucuresti si m-a vazut doar cu o pereche de pantofi in mana, mi-a zis ca sunt nebun.

            Comment


            • ce mai vreti fratilor de la amaratul ala de 1,4? e fiabil nu ai probleme un milion km cu el, consuma cat consuma lasati-l naiba in pace...mai jos de el vine echiparea cu pedale si voi vreti performanta si consum mic?

              Comment


              • Da, vrem un consum de 3% in forje si sa mearga super bine cu benzina de 75

                Comment


                • super, o sa vorbesc cu dumnezeu sa vedem daca se poate!!!

                  Comment


                  • Salutare! Am logan ABS+ de 1.4, am facut traseul Ploiesti - Gura Humorului (si imprejurimile cu manastirile...pana la Siret) adica 1230 km cu 4 persoane in masina + bagaje si am iesit la un consum mediu de 8,4 l/100km, in localitatile unde erau camere sau radare am mai mers si cu 60km/h (limitarea e la 50km/h) iar in rest sub 160 nu am lasat-o. km intregi am mers cu 187km/h - (atat indica vitezometrul).
                    EU SUNT MULTUMIT!

                    Comment


                    • @geonny fugi repede pe threadul "viteza maxima 1.4 MPI" si pune viteza maxima acolo, e lipsa mare oameni ca tine pe acolo...

                      Comment


                      • eu am vazut un 1,4 ce prindea si 200k/h(in cadere de pe bloc)...

                        Comment


                        • Eu am 1.6 si cum mergeam eu odata pe A1 cu 210 km/h si mai aveam pedala o gramada, deodata a trecut alt Logan pe langa mine de-am zis ca-mi smulge numerele, abia am apucat sa vad ca e 1.4, daca mai vedeam si consumul din bord de 6.8 % la ala, opream masina si ii dadeam foc. Scuze de off-topic da nu m-am putut abtine, ma duc sa-i iau si eu masina lu mama cu, care merge batraneste la piata si la biserica si va bag un consum aici de ma dau moderatorii afara...

                          Comment


                          • Buna asta.)

                            Comment


                            • ) ) Ma faceti sa rad baieti! Totusi aici trebuia sa postati despre consum dar voi va legati de viteza maxima si vad ca sunteti destul de vechi pe acest forum deci ar fi trebuit sa cunoasteti aceste lucruri. Stau si ma intreb daca vreunul din voi (Red_Alin; Vasile78; LAE + alti "Toma necredinciosul") ati fost catre Suceava? Cineva de pe acest forum a denumit drumul acesta "pista de incercari" si bine a zis. Cred ca nici filmulete daca vedeti cu 1.4 180-185km/h (pe vitezometru ca realitatea e alta) nu le credeti ziceti ca sunt facaturi, sau voua va este frica sa mergeti cu mai mult de 160 - 170 si nu va vine sa credeti ca 1.4 nu are cum sa atinga aceasta viteza pe un astfel de drum. Banuiesc ca nu o sa va vina sa credeti nici faptul ca pana la 37 250km(facuti intr-un an jumatate) cat am acum si la stilul meu de mers chiar nu am avut pb. cu masina. Daca va arat o poza cu vitezometrul la 185km/h credeti?- aceasta poza a fost facuta de prietenul meu care era cu mine in masina si a ramas mut cand a vazut ca loganul prinde si viteze deastea. Eu atasez poza ca sa mai linistesc putin apele necredinciosilor si analizati poza cu experti foto ca sa va convingeti. ) ). Sunteti extraordinari si in ritmul asta chiar ca o sa treaca loganuri multe de 1.4 pe langa cei ca voi cu 1.6 si chiar ca o sa va sara numerele de la masina ca sa va mai reveniti si voi.
                              Luati dovada http://www.artsani.ro/ftp/Logan%20185.jpg ) ) rautaciosilor.
                              Si nu uitati am iesit la un consum mediu de 8,4 l/100km de care sunt multumit!
                              Last edited by Geonny; 13 March 2009, 11:13.

                              Comment


                              • Cred ca daca mai aveai drum drept o duceai la 190
                                Veziu ca e topic dedicat cu viteza la 1.4.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google