Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Octavian__30 este ca nu crezi ca am mers cu 190? - cand ma intorceam de la mare.
    O sa caut topicul, merci de sfat.

    Comment


    • @Geonny nu sunt rautacios nici pe viteza, nici pe consum. Dar cred ca ar trebui data in judecata Dacia pt. ca ofera informatii tehnice eronate. Acum dute te rog si mergi pe drumul ala invers si pune poze cu viteza si consum. Si da, mi-e frica sa merg cu Loganul meu cu 180 km/h, cosuma foarte mult si nu imi ofera deloc senzatie de siguranta la peste 160 km/h, poate daca aveam si eu 1.4 ... cine stie...

      Comment


      • 193 km Bucuresti, viteza medie 20.1, consum afisat de CB: 9.0.

        Comment


        • bun consumul lui geonny...prinde...prinde loganul viteza...
          vasile 78 dupa ce ai trecut de 130 km/h nu stiu cata siguranta mai ai..
          atentia la volan conteaza, neatentia se plateste...
          TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

          Comment


          • nu cred in consumul lui geonny, e prea mic. ieri am mers pana la bucuresti dus-intors si mers destul de agresiv prin bucuresti consum 10,6% viteza cu care am mers pe dn 160km/h
            sigpic

            Comment


            • revin.
              Drum 195.6Km facut plin Rompetrol Efix ..... din care 60km facuti oras restul extern cu o viteza maxima de 120km/h .
              Ajuns inapoi in iasi si mers direct la pompa...unde au intrat exact 10L si 45 .

              E bun consumul??
              Se pare ca petrom suck's din moment ce imi lua 12%
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • Foarte bun consum.

                Comment


                • Originally posted by gogoasha69 View Post
                  nu cred in consumul lui geonny, e prea mic. ieri am mers pana la bucuresti dus-intors si mers destul de agresiv prin bucuresti consum 10,6% viteza cu care am mers pe dn 160km/h

                  Fratilor nu vreau sa mint pe nimeni! Am facut plinul cand am plecat(pana la prima siguranta, nu am fortat sa intre mai mult - asa am alimentat pe tot traseul tocmai pentru a putea calcula un consum cat mai aproape de adevar) am luat km iar cand am ajuns inapoi am refacut plinul si am verificat km. asta e tot daca e o eroare in ceea ce am facut sau calculat deduceti voi.

                  Originally posted by vasile78 View Post
                  @Geonny nu sunt rautacios nici pe viteza, nici pe consum. Dar cred ca ar trebui data in judecata Dacia pt. ca ofera informatii tehnice eronate. Acum dute te rog si mergi pe drumul ala invers si pune poze cu viteza si consum. Si da, mi-e frica sa merg cu Loganul meu cu 180 km/h, cosuma foarte mult si nu imi ofera deloc senzatie de siguranta la peste 160 km/h, poate daca aveam si eu 1.4 ... cine stie...
                  imi pare sincer rau daca am deranjat dar era vorba de consum si pentru ca cei ce citesc sa isi dea seama in ce conditii am obtinut eu acel consum trebuia sa dau detalii despre viteza si nr. de persoane. si da ai mare dreptate ca la dus ...spre suceava mai mult de 175 nu trecea eu pe acelasi drum m-am si intors deci stiu dar eu am scris ca "mai jos de 160 nu am lasat-o ... si ca mari portiuni de drum le-am parcurs cu acea viteza pe care ai vazut-o si tu in poza" 185km/h erau la intoarcere deci dupa cum cred eu in avantaj pentru ca zic eu ca se coboara putin
                  Last edited by Geonny; 13 March 2009, 22:47. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ca sa te credem pune si tu frate o poza sa vedem consumul.

                    Comment


                    • Azi am verificat din nou exactitatea CB-ului si dupa ce-am facut plinul joi, azi am alimentat din nou de la aceeasi benzinarie, aceeasi pompa. CB-ul afisa 13.7 L consumati iar la pompa, la a doua declansare a pistolului (deci era full rezervorul) au intrat aproximativ 13.5 L...deci puteti avea incredere in CB cu conditia sa-l resetati de cand ati facut plinul pana la urmatoarea alimentare
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • am venit de la un drum dus intors constanta iasi.
                        la dus pana in navodari benzina efix rompetrol 550km cu 27L mers pe drumuri europene fara a intra in galati si braila (centura) prin tecuci
                        la intors benzina 101 rompetrol (cea mai scumpa) venit via braila>galati>Barlad>vs>iasi 40L :| ce e drept i-am dat si talpa...165km/h si depasiri de 2-3 tiruri in treapta 3-4 pe la 5000RPM
                        oricum....alto101 se consuma muuult mai repede....are arderea mult mai rapida...dar se simte in pedala...oricum sunt multumit de-al meu consum
                        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                        Comment


                        • mers cu 85-90 km/h cca. 35 km, alti 15 prin oras, total 50 km parcursi, litri consumati 3. in oras mers cu 55-80 km/h. rezulta consum de 6 % litrii consumati i-am aflat din meniul secret. deci nu am calculat marja de eroare
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Red_Alin View Post
                            Ca sa te credem pune si tu frate o poza sa vedem consumul.
                            Hello! daca as fi avut CB nu mai faceam plinul la intoarcere ca sa vad cati litri am consumat.
                            P.S. sa inteleg ca masina ta consuma mai mult si nu crezi sau a mea consuma mai mult decat a ta?? - am mai explicat si metoda mea de calcul putin mai sus; daca e vreo eroare sa ma anunti

                            Comment


                            • Si eu am postat consumul meu de mai multe ori.
                              Dar ca sa vezi si tu iti spun ca pe ruta Arad-Oradea(112km)am obtinut un consum de 6.2.
                              Mers normal 110,in localitate vreo 60,70 depinde de situatii, am avut si depasiri cand acul a trecut de 140.

                              Comment


                              • Originally posted by JmEk View Post
                                am venit de la un drum dus intors constanta iasi.
                                la dus pana in navodari benzina efix rompetrol 550km cu 27L mers pe drumuri europene fara a intra in galati si braila (centura) prin tecuci
                                .......................................oricum sunt multumit de-al meu consum
                                Pai vezi ca n-are masina nimic (ca parca te vaitai ca-ti ia mult). Totusi 550 km cu 27 litri, cu ce viteza ai mers??

                                Eu ultima data am reusit cu 28 de litri sa fac 350 km, deci 8% extraurban, mers asa...gospodareste

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google