Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.4 sta excelent, din punctul meu de vedere, la consum atunci cand vine vorba de drum intins... in medie 6,2%. In schimb in oras sub 10 nu scade nici sa il bati... cel putin al meu... daca ma mai supar putin si ii dau in goarna ajunge imediat la 12% mediu...
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      .......................
      Oricum consuma mult in oras 1.4.Sincer ma asteptam sa consume mai putin.
      Mai Aline, numa' la Bubu ii iese in oras ~9,6% (1.6 mpi) si se vaita de consum mare (dar e talpaci de meserie).
      Mie in mod frecvent in Arad imi consuma ~8,5%.
      10-11% numa' daca dau talpa.

      Comment


      • Il sustin si eu pe Octavian , atat scot si eu in Sibiu 8,5 % -9 % cu talpa dinc and in cand . Afara ultimul drum afara am scos 6,5 % cu 3 persoane si bagaje. Multumit de consum !!!
        sigpic

        Comment


        • sal... tot un 1.4 am si eu si cel mai mic consum l am avut la o viteza de 90 km/h respectiv 5.4, in bucuresti la o ora de varf am avut consum si de 11 % , dar media o am de 7.5-8 l% mix orash 70 % afara 30 %.

          nu mai posta ca pe messenger/mirc!
          Last edited by Seba; 8 May 2009, 14:42.
          http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

          Don't Drink and Drive

          Comment


          • Originally posted by Octavian___30 View Post
            Mai Aline, numa' la Bubu ii iese in oras ~9,6% (1.6 mpi) si se vaita de consum mare (dar e talpaci de meserie).
            Mie in mod frecvent in Arad imi consuma ~8,5%.
            10-11% numa' daca dau talpa.
            E uite ca acuma ma vait si eu,deoarece nu e normal sa imi consume atata.

            Comment


            • Daca nu conduci cum trebuie ... baga subturari acolo la greu ...

              Comment


              • Am mers cu un taxi azi dimineata, era un 1.4mpi, si nu am vazut masina aia trecand de 2500rpm, mergea omu cu 50-60 in treapta 5; nu e de mirare ca un taxi scoate 7L/100km consum in oras, si noi restu 9-10L/100km.

                Comment


                • daca pentru 8 lei % km vrei sa ai aceleasi probleme care le are si alexspeed...
                  sigpic

                  Comment


                  • Asta asa e.Si eu zic ca nu se merita sa mergi subturat.

                    Comment


                    • la 50 in tr5 numai economie nu se cheama ca faci. ai consum mai mic in tr4 la 50km/h, dar cine are si cine mai urmareste consumul instant? la carburatorul de la dacia 1300 pe ggaz, cu cat mergeai mai subturat, consumai mai putin...
                      apropo de 7% in bucuresti pt taximetristi, zi-le sa se duca sa fluiere in alta biserica. eventual aia cu dizal, benzinarii nu scot 7% nici f****.mai ales in bucuresti, timisoara, cluj, etc...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • In Arad spre exemplu majoritatea cu 1.4 au ~9% si la dci ~6%.

                        PS: cei cu Aveo se vaita cel mai tare, fuge da' cica le ia 11-12% in regim de taxi (Arad)

                        Comment


                        • era vorba de 7% la benzinar. eu am incercat si am reusit un neverosimil sub 7 in timisoara, dar ala nu se numetse condus, se cheama mers pe burta la ralanti. m-a tinut 15 minute figura, ca n-am mai rezistat; si economie faci din parti...pt ce?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Da da, eu chiar am vrut sa subliniez treaba (tampenia) cu 7% consum de taxi in B.

                            PS: In TM e ceva mai agitata lumea (daca incetinesti la vreo trecere de tramvai, risti sa te claxoneze cel din spate, ca exemplu).
                            In Arad, fara sa ma chinui (mers normal) scot 7,5% curat (mers ziua, nu noaptea).
                            Dar cum dimineata o mai calc pe coada iese un cinstit ~8,5% (necurat... poate fi si 9%)

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian___30 View Post
                              PS: cei cu Aveo se vaita cel mai tare, fuge da' cica le ia 11-12% in regim de taxi (Arad)
                              Si vecinul meu se vaita ca'i consuma 12% ... cu Aveo 1.4 16 v ca al meu. Cand am vazut cum o conduce ..... i'am zis ca e normal ( sa nu 'mi mai bat capul cu el )...

                              Comment


                              • Da, majoritatea (cel putin la taximetristi ce am vazut) merg necorespunzator cu 16V (deci stil dizal).
                                E clar de ce in oras ia ceva mai mult dar afara no problem.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google