Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    ................... Iar 7% in oras...poate doar noaptea, chiar si orase fara aglomeratie.
    Ca idee, strict oras, noaptea (cand pe strada sunt doar eu, taximetristii si doi cani), am reusit sa scot 6l/100 (toate semafoarele prinse cu verde, daca aveam 50km/ora si la 200-300m era semaforul cu rosu...o lasam in frana de motor. Practic, n-am scazut sub 20km/ora.
    ....................
    Pai ce sa mai spunem, ai mers mai incet/mai putin solicitant ca la un drum extraurban, mers ca pensionarii.
    Lasa-l drac de consum urban de 6% ca n-are nici o legatura cu realitatea, defapt n-ai reusit nimic (numa' sa nu te superi).

    PS: la mine ultimul consum in AR ~9,5%.
    Extraurban (pe 300 km) : ~7,8-8% (mers tare, exact ca un loganist frustrat).

    Ma declar multumit.

    Comment


    • Octavian___31 pai astas am si incercat sa spun. In anumite conditii extreme se poate scoate, dar in situatii normale...(cel putin in Timisoara)...ii aproape imposibil sa scoti sub 8 (si asta doar in anumite luni). Acum, in perioada asta ii de aprox 9-9.5...si asta iar...plec la 7:10 de acasa...iar 1/3 din drum il fac in conditii de trafic relativ lejer (seara cand vin acasa, vin pe o artera unde am un singur semafor...in rest, relativ constant...)
      Extraurban, cand merg la socrii, de regula la dus consum aprox 5.1l/100 (sa ajung cat de tarziu se poate). Iar la intoarcere sare la 5.2 (asta in conditiile in care merg batraneste...cu maxim 100km/ora, frana de motor, fara fortari...etc)

      Comment


      • Degeaba,s-a racit afara a crescut si consumul.Si la mine in oras se aproprie de 10.Asta la orele de varf,dar mai nou in Arad orice ora din timpul zilei e de varf.

        Comment


        • Originally posted by bolovan View Post
          Octavian___31 pai astas am si incercat sa spun. In anumite conditii extreme se poate scoate, dar in situatii normale...(cel putin in Timisoara)...ii aproape imposibil sa scoti sub 8 (si asta doar in anumite luni). ......................
          Aici imi aduci aminte de Seba_Alin, omu' de extreme, a scos si sub 7% in Timisoara (sau undeva pe acolo) a scos si 12%, a scos si consum mic (cred) extraurban si consum maaare extraurban, a mers si cu 210 km/h...a cam facut de toate

          PS: fara extreme, eu zic sa luati in calcul un ~ 7,5% mediu la benzinare (exclus 1.2).

          Comment


          • Depinde in mare parte de orasele in care stam si traficul aferent...eu unu plec de acasa la 8 AM si ma intorc in jur de 18 PM (stau in Berceni si ma duc la lucru langa Foisorul de Foc)si am un consum de am renuntat sa ma mai uit...dar din intamplare m-am uitat Miercuri 25.11 la consum si vreau sa spun ca nu am scazut sub 14% toata ziua (intre 14 si 14,9%) la ce sa-mi mai bat capul cu consum mic..mare..mediu....asta este orasul in care locuiesc si m-am obijnuit cu el...mi se pare anormal cand merg noaptea prin Bucuresti(drumuri la Aero Otopeni) si am cca 60km dus/intors si am un super consum dar asta nu se intampla decat noaptea.
            ..........

            Comment


            • Ia fa tu o treaba si nu mai reseta CB-ul o luna, dupa aia sa ne spui cat arata media de consum. Asa daca il resetezi in fiecare zi... iti strici ziua.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Depinde foarte mult consumul de intervalul orar la care mergi ...eu de ex in Bucuresti am acum un consum de 8.9%
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • Pai daca merg 1000 KM cu 80 la ora ma constip de plictiseala, poate mai iau si bataie de la TIR-isti. Ca fapt divers tu mergi cu 80km/h si consumi 5.8l si eu cu 1.6 merg cu 105 km/h si cunsum 6.4 l, ciuma sa le ia de consumuri, eu nu ma mai uit de mult pe CB...

                  Comment


                  • La 80 kph consumul e sub 5% la 1.4

                    Comment


                    • Depinde in ce treapta.

                      Comment


                      • clar intr-a V-a. daca ar fi a-II-a ar fi sarit de 18-20%
                        sigpic

                        Comment


                        • Dacă în a II-a la 2000 rpm consumul e de ~ 10%, nu vreau să mă gândesc cât e pe la 5000 rpm.

                          Comment


                          • 140 km rulati in exterior...drum relativ drept(nu deal,vale sau munte)
                            mers 90% extraurban ...consum 5.9 %
                            media orara 65 km/h
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • 51 km parcursi,5.5 litrii consumati,10.7 la suta arata CB-ul.in scumpul oras brasov,pe timp de aproape iarna,loganul de 1.4 consuma 11 litrii la suta.cam naspa dar asta e,
                              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                              Comment


                              • la mine (tot in Bv) doar dus la munca si intors...distanta in total 4 km....deci rulat numai cu motorul rece...aproape de destinatie se fac 2 linii la apa...si aveam consum de max 9 %. acum. deci aproape iarna
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google