Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @yng: se face scoala vad la fabrica...inginerii cu voi, iar voi cu cainii. Doar ca iese bine, doar cea din urma parte, asa-i?

    Comment


    • deci sa inteleg ca daca schimb in 3500-4000 o sa imi manance mai putin..hm..o sa fac o incercare..:-?multumesc

      Comment


      • Cum mama dracului sa consume mai putin, voi ati luat-o pe aratura?
        Schimba la 3000 si e suficient.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          @yng: se face scoala vad la fabrica...inginerii cu voi, iar voi cu cainii. Doar ca iese bine, doar cea din urma parte, asa-i?
          Salut.
          Cum zici tu,doctore
          Numai bine.
          ps:eu a spus cum fac eu,si am un consum bunicel

          Originally posted by Cezar View Post
          Cum mama dracului sa consume mai putin, voi ati luat-o pe aratura?
          Schimba la 3000 si e suficient.
          Oricum va avea un consum mai bun decit are acum,cu schimbari la 2000-2500.
          Daca schimba dupa 3000 e ok.
          Asta incercam si eu sa spun,dar nu ai inteles tu(cezar)
          Numai bine.
          Last edited by Augustin-Yng; 21 February 2010, 21:20. Reason: Automerged Doublepost
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • mitosu, cauzele si indicatiile acelea erau pentru mine?:-/

            Comment


            • trebuie schimbat in cuplu maxim... ori 4000 este deja cu mult peste cuplul maxim .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • ok am inteles..deci la >3000..multumesc

                Comment


                • Incearca si tu ca pe primele 2 trepte sa nu mergi mai sus de 2500.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • o sa incerc..deci pana la urma nu prea este normal consumul meu:-? ">9,5"

                    Comment


                    • e consum normal. eu am consum 10% si aprox. 12-15km/h viteza medie. orice motorizare va scoate cel putin consumul asta cu mers bara-la-bara si viteze medii asa mici.

                      Comment


                      • yng-ule, citind ultimele 5 posturi ale tale am ajuns la concluzia ca tu schimbi tot timpul la 4000rpm si consuma 7.5%; apoi schimbi mai mult la 3000, ocazional la 4000, dar tot 7.5% ai. apoi schimbi doar de 2-3 ori/saptamana la 4000rpm, in rest pe la 3000. si tot 7.5%...
                        bah, masina ta stie si altceva in fara de 7.5% sau asa a fost programata? sau tu ne iei drept bivoli cu cabina si ne explici cum la 4000rpm ai consum mai mic decat la 2000rpm? si de fapt, tu nu treci never de 3000rpm doar 1 data la 3 zile schimbi a 2-a la 4000 si uite-asa inca un schumacher printre noi. ia da-i tu frate zilnic de 5-6 ori 4-5000rpm si vezi atunci ce consum ai. iti zic eu ca incepi sa devii invidios pe aia cu mondeo1 de 1.8_115CP
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • eu oricum as merge nu cred ca imi consuna sub 9,5 in perioada asta in oras!oricum pentru mine consumul este irelevant....vreti masina,dar sa consume 0,pai asa nu se poate!

                          Comment


                          • Salut
                            Weekendul trecut am facut un trip pana in predeal si inapoi. Cu plimbarile in oras am facut per total 1000km(rotunjit de la 995.8) Consumul mediu afisat de cb la sfarsitul zilei a fost de 7l/100km viteza medie de 67km/h (portiuni lungi de drumuri proaste, serpentine si aglomeratie in sate si orasele) masina full cu bagaje, 3 perechi de ski sus in suport si 5 persoane in masina. Desi este mare, dar totusi cred ca este un consum bun in aceste conditii.
                            Aseara am facut un trip pana in cluj si inapoi, am mers tare, am si concurat cu alti 2 satmareni prinsi pe drum si consumul mediu pe cb a fost de 7,1l/100km cu o viteza medie de 71km/ora (asta fiindca in zalau si cj nu am apucat sa merg mai mult de 40 in rest 120-130)

                            Comment


                            • Nu e mare consumul, e chiar exagerat de mic
                              In regim de 120-130, cu varfuri de 140-150, destul de rar (si lasata mai moale prin localitati) la drum lung cel mai bun/za best ever consum a dost de~7,2-7,3% , dar singur in masina, nu cu 5 persoane, fara schiuri si alte cele.

                              Traseul a fost: Arad-Brasov-retur.

                              Comment


                              • Salut.
                                Atasez o filmare cu,consumul meu.(ce arata CB)
                                Cel mai mic consum avut a fost de 4,8%(mers batraneste,la vale pe liber,fara depasiri)
                                Cel mai mare consum care l-am avut a fost de 12,7 la suta
                                Asta pe o portiune de 10 km(cu plecare de pe loc,de 2 ori)forjata la maxim,adica pina la 6000rtm
                                asta dupa ce am facut resoftare.
                                Numai bine.
                                si inca unul mai vechi
                                Last edited by Augustin-Yng; 22 February 2010, 17:47.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google