Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E un consum foarte bun, eu iarna asta, mers doar prin Bucuresti cam 5000 km, consum mediu 11.5%. Si merg normal, cu schimbatul treptei de viteza la ~2700rpm.

    Comment


    • consum

      Originally posted by perady View Post
      24000km, viteza medie: 50km/h, consum mediu pe CB: 7.8%. mi se pare mult. o fi de la benzina?
      care consuma mult are si viata in ea

      cat consuma 1.4 afara din oras vara?
      Last edited by JanLucPicard; 14 March 2010, 21:42. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        0,5 litri mai mult la ce? La un plin ? la 100 km parcursi ?
        Si eu am facut consumul cu metoda plin-plin la aceeasi pompa...si rezultatul a fost ok..la 100 km a dat cu vreo 100-200 grame altfel...(cauze posibile : furt la pompa,inexactitate cb) Dar eu zic ca cb-ul este bun informativ.
        Oricum...daca nu ai alimentat chiar de la aceeasi pompa,chiar daca erai la aceeasi benzinarie...calculul tau se poate sa nu mai fie corect.
        Pai...."studiul" asta l-am facut pe parcursul a 1700 km. Si am comparat sumele de pe bounurile de benzina impartind litrii la kilometrii parcursi arati de CB.
        Asta cu schimbatul pompei e tare!!!Adica..sa inteleg ca e posibil ca 10 litrii la o pompa sa fie 11 sau 9 la alta...?
        Peste o saptamana am sa resetez datele si peste inca 1000 de km am sa postez rezultatele.
        Oricum, nu ma ingrijoreaza asa mult consumul mixt de 9.3 - 70% extraurban cu zapezi gheata, etc, etc..
        Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

        Comment


        • Am facut si eu consumul in oras ieri, pe 21 km mai multe opriri, cateva semafoare am consumat 1.7 litrii benzina adica 8.5 % .
          sigpic

          Comment


          • Salut am facut si eu cosumul ieri cu plecarea din Ploiesti pana la Cheia si retur am facut 105km in intervalul acesta de km loganul meu a consumat doar 6 l de benzina de 95.
            sigpicKiss FM cu personalitate.

            Comment


            • Originally posted by iulyfigm View Post
              Ce bujii imi recomandati?
              IEFTIN SI BUN!
              Renault cu 3 capete. Made in France, ca sunt si fabricate in Mexic, India.

              Comment


              • Timisoara-Budapesta, si retur prin Cenad , consum mediu afisat pe CB : 6.6 l/100.
                2 persoane in masina + bagaje, pe autostrada 130-140, cu varfuri de 150 , in tara 110-120
                vant puternic, masina un pic cam instabila pe autostrada din aceasta cauza. sper sa fi fost din cauza vantului...

                Comment


                • sibiu-ulm-koln-sibiu, consum 7%, autostrada 140-160, in tara in limita posibilitatilor.
                  mentionez ca masina avea 3500km.
                  acuma in oras pe iarna 9-9,5 vara 8
                  in afara 6-6,5 in general pe computer bord.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • Originally posted by cris_iasi View Post
                    Renault cu 3 capete. Made in France, ca sunt si fabricate in Mexic, India.
                    si cam la ce pret ajung, ai cumva idee? si unde se gasesc?
                    am gasit bosch la ~80 lei/4buc cu 4 capate. or fi bune?

                    Comment


                    • Am facut si eu un consum la pompa. Laureat Plus 1.4, 67500km. Cu 42L de 95 de la Petrom am mers 530km. In astia 530 km am fost de la slobozia la bucuresti, pe A2 120-140, vant ager de primavara, mers in bucuresti la ore de varf, ora 9, ora 17, naveta la servici in fiecare zi amara-slobozia, mers si in oras. Conduc normal. Pe bord am autonomie de consum 7.2l, socotit cu regula de 3simpla iese 7,9l. M-a tinut 8 zile un plin.

                      Comment


                      • vara mi-a consumat 5,6%

                        Comment


                        • Originally posted by vyp75 View Post
                          sibiu-ulm-koln-sibiu, consum 7%, autostrada 140-160, ..............................
                          140-160 au fost varfuri, dar viteza de croaziera?
                          Sa nu-mi spui ca ai mers numai cu peste 140 km/h, ca nu te cred.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by TWK View Post
                            E un consum foarte bun, eu iarna asta, mers doar prin Bucuresti cam 5000 km, consum mediu 11.5%. Si merg normal, cu schimbatul treptei de viteza la ~2700rpm.
                            Uf!Dar tu cumva ai tanc si nu Logan 1.4?

                            Comment


                            • Originally posted by cioby View Post
                              .... Pe bord am autonomie de consum 7.2l, socotit cu regula de 3simpla iese 7,9l...
                              Aha!Deci sa inteleg ca si la tine consumul indicat de CB este mai mare cu 0.5 litrii decat cel real!Banuiam eu ca asa se intampla....
                              Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                              Comment


                              • mai sub 120 nu am mers si 140 distante destul de mari mai ales in germania, era primul drum in afara si nici nu am fortat dar nici nu am mers incet.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google