Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare baieti,
    Referitor la consumul logan-ului 1,4 MPI as vrea sa declar si eu un consum record pentru mine (productie 2008). La un drum de la Bucuresti la Braila facut acum o saptamana(varianta Urziceni-Buzau-Braila) am obtinut 5,1 l/100km la mers regulamentar si 2 persoane fara bagaje. Sincer eu sunt foarte multumit.
    sigpic___________

    Comment


    • Originally posted by superman1983 View Post
      mumus de unde tiai luat ceasurile alea si cu cat????
      de pe forum...demult...e serigrafia de prestije.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by bogdan_1984 View Post
        700 km cu 80 km/h?! 12-14 ore ai pierdut pe drum? la un mers mai alert poti consuma 6,5 litri, dar depinde de capitatul fiecaruia.
        reciteste postul meu daca nu intelegi din prima.
        si asa ca idee: am plecat la 12:15 din caracal si am ajuns in deva la 19:20, la un calcul simplu sunt 7 ore in 350 km, cu oprire juma de ora la manastirea cozia si inca o oprire de mai bine de juma de ora in sibiu pentru mancare. asa ca data viitoare pastreaza-ti remarcile infantile pentru altii

        Comment


        • Consum in Bucuresti ...9.3%.....mers 50% noaptea 50% ziua
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • mumus
            Care e faza pana la urma,consuma mai putin remapat decat stock?

            Comment


            • Remapat consuma ceva mai putin la un stil de condus normal ....pana in 0.5 l /100 km
              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
              sigpic

              Comment


              • Dar la un condus putin mai agresiv?

                Comment


                • Pai iti dai seama ca va consuma mai mult daca te dai la ea ....remapata urca mai repede in ture si atunci normal ca iti ca vreste consumul....majoritatea care schimba softul la o masina fac asta ca sa traga mai tare nu se uita la consum ...dar in cazul in care se merge normal cu masina motorul consuma mai putin decat cel stock
                  In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                  sigpic

                  Comment


                  • 8.7 l/100 km de luni pana azi, numai in Bucuresti.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • influenteaza consumul daca pedala de ambreiaj "tine" mai sus? cine stie?
                      sigpic

                      Comment


                      • Putin probabil,nu cred sa aiba vreo legatura.

                        Comment


                        • Greutatea piciorului de pe pedala de acceleratie cred ca are un cuvant de spus in privinta consumului.
                          Eu am avut ambreiajul reglat si sus si jos, dar nu am vazut nici o diferenta. Acum il am reglat la jumatate, asa cum ar trebui sa fie si consumul este tot pe acolo.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            influenteaza consumul daca pedala de ambreiaj "tine" mai sus? cine stie?
                            Nu prea vad cu ar putea influenta .....conteaza cat de tare apesi acceleratia....daca accelerezi PROGRESIV PENTRU A AJUNGE LA O ANUMITA VITEZA CONSUMUL ESTE MAI MIC
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • of

                              Stau si citesc despre consumul anumitor logane 1,4 pe forumul asta si nu'mi vine sa cred...nici unul nu sare de 8 la drum nici sa'l bati cu parul...)
                              Cand voi vedea primul 1.4 care face 100 de km in 50 de minute cu 2 persoane la bord,pe orice drum din tara asta,fara sa consume minim 7 litri-si asta la pompa,nu pe CB-ma jur ca il halesc cu tot cu antena radio.

                              Comment


                              • RE: of

                                doar asa se obtin consumurile astea. mergand incet si incurcand traficul. iar odata cu un consum scazut apare oboseala si altele...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google