Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vali02br View Post
    Stau si citesc despre consumul anumitor logane 1,4 pe forumul asta si nu'mi vine sa cred...nici unul nu sare de 8 la drum nici sa'l bati cu parul...)
    Cand voi vedea primul 1.4 care face 100 de km in 50 de minute cu 2 persoane la bord,pe orice drum din tara asta,fara sa consume minim 7 litri-si asta la pompa,nu pe CB-ma jur ca il halesc cu tot cu antena radio.
    eu am facut o singura data brasov-covasna 61 km in total in 30 minute,,consum mare...peste 9.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • in sfarsit niste consumuri in care am incredere ca atat au fost. ma refer la cele pt bucuresti.

      Comment


      • eu merg zilnic in bucuresti minim 50-60 de km si am consum 7,5 , schimb la 3000 , 1-20, 2-40, 3-60 , 4- o mentin la 60
        Interactive Design Lights & Sound <- click

        Comment


        • Consum de 7,5% in bucuresti? cam greu de crezut.

          Comment


          • Daca schimbi la 3000 de ture nu poti sa schimbi a 2 a la 20, a 3 a la 40 si a 4 a la 60. Ceva nu merge...
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • mi-am luat ceasuri cu consum instant si face toti banii.merg cu 2500 3000 .3000 de ture viteza de 90 km h cam 5.5- 6 la suta.din cand in cand urmaresc instantu.la 3500 ture cam -7 la 100 .depinde si de conditii.

              Comment


              • Parvule, mai reseteaza din calculatorul ala.
                La o viteza de 20.5 km/h medie, masina mea a consumat pe 160 km, 8.8L/100.

                Comment


                • cu cat la suta poate influenta consumul un filtru de aer mai vechi. eu acum am 48000 km si l-am schimbat cred ca pe la 30000. am consum in oras de 9.0-9.3, cu cat mai scade daca il schimb?:-??

                  Comment


                  • mai nu stiu cu cat scade consumul dar stiu ca un filtru nou face mult.eu am 75000 km si dupa ce am pus alt filtrul nou masina pare mai vioaie.cel vechi era plin de praf.de acum o sa-l schimb din 5000 in 5000 km,pentru o mai buna functionare.

                    Comment


                    • ok.multumesc

                      Comment


                      • Originally posted by pirvu_alex View Post
                        eu merg zilnic in bucuresti minim 50-60 de km si am consum 7,5 , schimb la 3000 , 1-20, 2-40, 3-60 , 4- o mentin la 60
                        Zilnic dupa ora 23 cred

                        Comment


                        • Consum mediu de 6,9 litri (70% din drumuri le fac in mediul urban) Iarna trecuta consumul mediu era undeva la 8 litri

                          Comment


                          • Ieri am trecut de primii 5000 de km cu caruta, si nu vreau sa ma pling de consumul de abrac mediu general / distanta de mai sus, care mi-a iesit dupa calcule, la 7,65L/100km (382,5 litru / 5000 km). Nu ar fi mare, pretul / litru e dezastru-groaza de mare.

                            Comment


                            • Am laureate 1.4 de 3 zile,am facut 250 km si i-mi arata consum mediu 7,2/100 km,20% in oras(Braila si Galati) restul in afara.Schimbat treptele intre 2500-2900.Inca ceva:mie calc de bord nu-mi arata consumul instantaneu,masina e fabricata pe 12.03.2010.Sa fie asa programat la masinile mai noi?

                              Comment


                              • Stiu ca la modelele mai noi au scos o functie de la CB, s-ar putea sa fie consumul instantaneu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google