Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.
    Sa scos din 2007 consumul instantaneu.
    Se speriau romani cind vedeau ce consum instantaneu au
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Mie la viteza de 60 km/h imi arata consum instantaneu de 4 litri Daca o fi si adevarat, nu e de speriat

      Comment


      • 250 km facuti in bucuresti. consum mediu de 11.4 l/100. viteza medie, foarte ametitoare, 15 km/h. schimbat doar la 3000 ture si frana de motor cat mai multa. si nu e tanc cum a spus un coleg mai sus. cat despre in afara orasului ... ce vorbiti voi de consum de sub 7 se face la viteze de croazira de 90...100. daca vreti special consum mic a 5-a 60km/h consum instantaneu de 4.7 l

        Comment


        • Iti consuma cam mult. Verifica starea pneurilor si a filtrului de aer. Chiar si etansietatea capacului acelui filtru.

          Comment


          • la pneuri verific la 2 saptamani presiunea, filtrul de aer are aproximativ 5000 km, bujiile au vreo 2000. nush unde mergeti voi in bucuresti dar e de ajuns sa iau doua zile centrul la ora 4 si creste singur consumul la 12 si ceva. ma voi uita la capacul de la filtru dar sigur e prins bine. avand in vedere ca inainte de schimbarea bujiilor si remapare ajungem pe la 12.5 l/100 eu sunt cat de cat multumit. cand conduce tatal meu (destul de rar) conduce subturat si scoate un consum de 9.6l/100 asa ca nu mai spuneti ca daca mergi subturat nu scoti un consum mai mic. problema e ca omori motorul mult mai repede.

            Comment


            • am din 2006 loganu si are functia cu consum instantaneu. eu tot nu imi dau seama cum toti aveti consum de 7-8% si eu am de 9 si ceva:|

              Comment


              • am loganl din 2005 fara computer de bord,dar dupa calculul facut de mine in oras imi consuma c-am 10-11% dintr-un plin fac aproape 500 km,in afara orasului mai mult de 6-6,5 nu imi consuma la mers frumos
                Logan PH2 - 1.6,16v
                Logan PH1 - 1.6 MPi

                Comment


                • mult va ia prin oras...eu nu sar de 9
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • drn incearca sa vezi cat ai consum cand stai pe loc. reseteaza computeru de bord, mergi pana cand incepe sa indice si dupa te opresti. va aparea in jur de 40l/100. in bucuresti ai viteza medie de 14km/h. pentru 12km ii fac in aproximativ 45...50 de minute. facand calculatorul media intre 40l/100 cand sta pe loc si sa spunem 7l/100 cand prinzi sa te misti mai bine sa face o medie de 11l/100. voi incerca sa cronometrez timpul exact facut pana acasa la ora de varf prin centrul bucurestiului si timpul exact pe care il petrec la semafoare stand in aglomeratie si sa vedeti cum ar fi media. (sa nu se inteleaga ca loganul consuma 40l/h cand sta pe loc deoarece acest calcul se face total diferit, la un calcul al eu mi-a dat ca loanu consuma aproximativ 1l/h, poate putin chiar peste 1l)

                    Comment


                    • Ce traseu ai prin Bucuresti?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • eu invat la sincai (Tineretului) dar de doua ori pe saptamana trebuie sa ma duc pana la victoriei( la ora 2 e destul de bine si ma intorc la 4 cand e jale si nu mai zic ca atunci cand ajung la 2 imi ia cel putin 20 de minute sa gasesc un loc de parcare in zona buzesti) si mai merg in dorobanti cand ma duc pe la 2, fiind acceltabil, si ma intorc la 5 unde e si mai jale decat la 4 mai ales ca e vineri si nu stiu din ce cauza e mai aglomerat decat in celelalte zile. destinatia este luica, piata resita, selgros berceni zona asta.
                        Last edited by o8MeLC; 29 March 2010, 20:34.

                        Comment


                        • sa scos din 2006 consumul instant la cb. de cand au facut asa zisul primul facelift adica or vopsit grila de la raadiator in culoarea caroseriei au pus eleronul in capota portbagaj si butonul de deschidere portbagaj. al meu e din octombrie 2006

                          Comment


                          • brasov -iasi -cam 310 km ,5,2 la suta.am respectat viteza legala.

                            Comment


                            • Originally posted by ham04 View Post
                              Mie la viteza de 60 km/h imi arata consum instantaneu de 4 litri Daca o fi si adevarat, nu e de speriat
                              In ce treapta de viteza?

                              Comment


                              • Originally posted by Ionut View Post
                                In ce treapta de viteza?
                                treapta a IV-a

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google