Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • consumul mediu la statul pe loc (viteza medie tinzand spre 0)
    Attached Files

    Comment


    • consumul mediu stat pe loc este undeva la 0.8 L/h ...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • din pacate computerele noastre nu au aceasta functie de l/h cum au alte masini, iar in l/100km consumul instant e mult mai mare facandu-se calculul intre litrii consumati si viteza medie. daca viteza este 1km/h inseamna ca 100km se vor face in 100 de ore. nu ti se pare plauzibil sa consumi 45l in 100 de ore ? mie mi se pare.

        Comment


        • in 1587 km am consumat 100 litri de benzina rezultand un consum mediu de 6,3%. ce-i mai interesant, ca de vreo 200 km incoace, merg numai prin oras, iar consumul nu s-a clintit
          sigpic

          Comment


          • e normal ca la atatia km sa se clinteasca greu comp de bord,la mine doar in primele 300 de km se modifica usor consumul,dupa 500 de km deja foarte greu se mai clinteste,dapoi la 1500 km....e normal pentru ca el trebuie sa faca media la cat mai multi km.eu am momentan 508 km si un consum de 7,5% km facuti in proportie de 70% urban si 30% extraurban

            Comment


            • Salut.
              Consum azi mioveni-pitesti-bucuresti(palatul copiilor)si retur(am trecut putin prin kika).
              Am mers azi la dus mai lejer(nu am depasit 125km/h)am avut undeva la 5,2%-iar azi la venire la mioveni am depasit si 140km/h
              Deci sunt multumit de consum.
              e ok.
              ps:ma bate gindul sa o bag pe gpl(dar nu prea fac multi km pe an(cam 12.000)
              Oricum investitia se amortizeaza cam in 2 ani(asta la mine)
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • mai baieti la unii vad sf-uri. eu merg usor sportiv, dar am cam 6-6.5% exterior (60 in localitati si 100-130 afara). in oras nu am scos niciodata sub 10 ca media, ci doar ocazional. in weekend imi arata si 8%, dar nu poti ziua sa scoti sub 10 in Bucuresti, mers normal...bineinteles si pe bulevarde, nu doar pe la periferii pe stradute!

                Comment


                • Salut!Daca mergi pe ulitele patriei cum ai zis, 60 in localitati si 100-130 in afara, in mod normal, consumul nu ar trebui sa sara de 6,0l/100.Am testat de n ori, pe diferite trasee.Asta cu portbagajul gol si fara pasageri....
                  Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                  Comment


                  • 100 constant si ici-colo un 130 la vale se poate scoate un 6%, in rest las-o balta.

                    PS: sau daca se trece prin foarte multe localitati si mergi cu 60-70.

                    Comment


                    • corect. asa pentru 2-3 km pot sa scot 5.5% cu 110km/h, dar la primul deal sau prima rafala de vant sare in sus, sau daca depasesc un tir in forta, sau daca faci 2-3 popasuri. consumul de 4.6% al lui mumus il faci la vale, in spatele unui tir, resetand compterul de bord in momentul ala, si pentru o distanta micuta.

                      Comment


                      • consumul ala l-am facut pe distanta brasov-belin ...la intrare in belin aveam 4.6 iar dupa un mers de 2-3 km in sat(drum prost rau de tot...mers numai cu tr2) a sarit la 4.9, dar la intrare in sat era 4.6
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • consum 13-14

                          am un logan 1.4 75 cp si imi consuma la 140 13l/100, intrebare stie careva dc, daca o duc in 185 sar si mai sus pe la 16
                          are careva o idee

                          Comment


                          • mi se pare normal... nu m-am uitat niciodata cat imi consuma la 140...dar sigur mult. Dar cum ai prins tu 185 ?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              mi se pare normal... nu m-am uitat niciodata cat imi consuma la 140...dar sigur mult. Dar cum ai prins tu 185 ?
                              pai blana, si ajunge la 185, autostrada calumea, nu gropi samd..... dc ti se pare imposibil

                              Comment


                              • eu doar am intrebat.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google